Skocz do zawartości

waga silnika na uwięzi


ROOS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Buduję właśnie szkolny model do nauki akrobacji na uwięzi z silnikiem oczywiście spalinowym :) .

I mam co do tego pytanie, otóż w planie zalecany jest silnik o pojemności 2,5 ccm. Ale taki silniczek w dobrym stanie nie jest łatwo znaleźć, poza tym mam w swoim posiadaniu silnik o pojemności 4ccm i nie wiem czy mógłbym go użyć... Różnica w ciężkości to około 100g. Co myślicie o tym? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mi to teraz na rękę, bo kadłub, skrzydła i stateczniki poziome są już zrobione, a właśnie teraz dopiero zostałem bez silnika który się zepsuł... A gdyby jednak dać ten silnik 4ccm do tego co jest, to jakby to latało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mi to teraz na rękę, bo kadłub, skrzydła i stateczniki poziome są już zrobione, a właśnie teraz dopiero zostałem bez silnika który się zepsuł... A gdyby jednak dać ten silnik 4ccm do tego co jest, to jakby to latało?

 

Większego problemu nie powinno być, ale trzeba coś zrobić z wyważeniem- zachować środek ciężkości- np. skrócić pród, może przedłuzyć podwozie z powodu większego śmigła (np. większe koła).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.