Skocz do zawartości

A miało być tak pięknie. Dwa lata na marne.


Motylasty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Łączy nas jedno, chcielibyśmy jak najdłużej uprawiac modelarstwo, z tym ze ja

chciałbym uprawiać modelarstwo w kraju w którym władza kłania się i boi się obywatela, a nie odwrotnie. Chciałbym uprawiać modelarstwo w kraju w którym nikt nie będzie mnie śledził, podsłuchiwał, zaglądał mi pod kołdrę, sprawdzał czy w modelarni mam powieszony krzyż, czy przypadkiem nie jestem liberałem, komunistą, socjalistą, czy noszę pejsy, a mój dziadek nie był w wermachcie. Chciałbym uprawiać modelarstwo w kraju, w którym władza nie będzie obrażała mego kumpla lekarza, przyjaciela prawnika, znajomego przedsiębiorcę, czy też człowieka któremu w życiu nie wyszło, zwracając się do niego „spieprzaj dziadu”. Chciałbym uprawiać modelarstwo w kraju, na czele którego nie stoi polityk, który własnych znajomych, kumpli, przyjaciół sprzedałby za parę punktów poparcia, utopił w przysłowiowej łyżce wody, a potem zadowolony wlazł na trybunę, głosił kazania, całował symbole narodowe, nakazywał rewolucje moralną jednocześnie będąc kompletnym kłamcą, człekiem bez honoru, grającym życiowego nieudacznika, sapiącego, mlaskającego w niewypastowanych butach,żyjącym z kotem i matką swego brata na tylnym siedzeniu limuzyny za pancernymi szybami, w inkubatorze propagandy serwowanej mu przez jego sztab i w dozgonnej miłości ogłupionych klakierów z różańcami w rękach.

Chciałbym uprawiać modelarstwo w kraju, w którym nie partia, czy też władza chwali się ilu złapano złodziei, ale policja, bo kiedy chwali się tym policja jestem spokojny o siebie i swoją rodzinę, kiedy zaś zaczyna się tym chwalić partia, zaczynam się bać czy też przypadkiem nie przyjdą i po mnie.

Takowej władzy wara ode mnie, taką władzę mam głeboko w ...tłumiku, taką władzą gardzę jak tylko mogę i mam ku temu pełne prawo, bo to ja tę władzę wybieram, to to ja tej władzy płacę.

 

Nie jest to jakakolwiek moja personalna wycieczka kierowana do kogokolwiek a jedynie moja opnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałbym uprawiać modelarstwo w kraju w którym władza kłania się i boi się obywatela

Tak powinno być, bardzo dobrze to napisałeś; nie powiem, że wyjąłeś mi to z ust, bo ja nie umiał bym tego tak jasno wyrazić.

Zgadzam się w 100% że to władza powinna się tłumaczyć przed obywalelami i być rozliczana ze swoich poczynań. Naród dał im robotę, płaci im, więc ma prawo wymagać, aż do wywalenia z roboty.

W wyborach okazało się, że nie żaden układ, tylko zwykli ludzie wywalili pisowski rząd z roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecywałem sobie nie pisać w tak bezsensownych tematach, ale też niewytrzymałem widząc tłum - 'otwartych europejczyków' kontra jeden - Jan Czupala którmu gratuluje, że wogule miał odwagę powiedzieć coś nie-anty kaczystowskiego.

 

Otóż panowie, którzy tak odetchneliście po wypędzeniu kaczorów, nie będę odwoływał się do każdego Waszego tekstu z którym się niezgadzam, bo musiałbym zaznaczyć 90% tego topicu, zresztą w dużej części skopiowanego z różnych for internetowych itp, mających taką wartość jak akcja pt. "zabierz babci dowód".

 

Skoro uważacie że cały "układ" to stek bzdur wymyślony przez kaczorów to przypomnijcie sobie jak wyglądała sprawa w latach 90'tych z tzw uwłaszczeniem nomenklatury. Nie przeczytacie o tym w Gazecie Wyborczej to fakt, ale jest parę źródeł z którch można się parę ciekawych rzeczy dowiedzieć.

 

Przecież jasną sprawą jest kto za komuny był przy żłobie. W latach 90'tych Ci sami ludzie stali się 'biznesmenami', przejmowali na własność lub za kredyty od kumpli dyrektorów państwowych banków przedsiębiorstwa.

Jak powstawały 'wolne' media typu polsat, tvn, radio zet? - poczytajcie sobie koledzy czym za komuny zajmował się chociażby właściciel polszmatu i skąd można było wziąć $ na rozkręcenie takiej działalności.

Już nie wspominając o wybiórczej będącej przez 15 lat jedyną gazetą, która "wychowywała" polskie elity a reszcie serwowała wiedze o tym się dzieje w Polsce - a od początku związanej z łagodzeniem "nagonki na czerwonych" (wywiady z ludzmi honoru typu Kiszczak czy Jaruzel) wyśmiewaniem "szalonej lustracji" itp. Przypomnijcie sobie choćby świeższych - aferę Rywina gdzie ukrywano sprawę specjalnie przez pół roku (w którą był zamieszany i prezydent i premier nie mówiąc o ministrach a polegającej na tym że GW chciała sobie zafundować telewizję). Nie wspominając kwesti $ na w/w gazetą lub kwestii wizyt samego red naczelnego w archiwach IPN w latach 90 tych.

Nie chcę już o tym wszystkim się rozpisywać bo i tak uznacie to za bzdury, ale tak właśnie był budowany układ wzajemnych powiązach polityczno-medialno-biznesowych (dobry przykład sprawa dochnala). Jeśli wydaje Wam się że tego typy sprawy nie istniały/ nie istnieją to gratuluję naiwności.

 

Przekręty sld? przekręty olka? fundacje joli? pan rycho z gdyni? teksy oleksego u gudzowatego? przecież to czysta definicja tego właśnie ukłądu i nie chce mi się tego wszystkiego teraz Wam detalicznie wymieniać bo pewnie i tak macie mnie za jakiegoś radio-maryjnego oszołoma.

 

Pisałem kiedyś prv do moderatora (pamiętasz TOMEK??) na temat takich bezsensownych tematów na forum które tylko DZIELĄ. Pisałem aby ich nie rozdmuchiwać. Nie będę pisał jaki efekt dały moje maile.

Jak czytam, że ludzie którzy głosowali na Pis (a sam głosowałem na Pis dwa razy) to idioci i debile - to mówiąc delikatnie nie jestem przyjaźnie nastawiony do tego kto tak o mnie pisze.

 

 

Motylasty: (nie komentuję tej beletrystyki którą stworzyłeś bo to strata czasu)

 

ale kto to miał naprawić, tych dwóch zakompleksionych..........................................................tutaj każdy rozsądny i myślący wpisze sobie co chce

 

Wybacz chłopie ale ja jestem NIEROZSĄDNY I NIEMYŚLĄCY i nie wiem co tam wpisać.

 

 

Sorry, ale tym razem ja nie wytrzymałem - 40-sto letni wyszktałciuch.

 

Szkoda że nie zrozumiałeś o co chodziło z określeniem 'wykształciuch'. To NIE JEST określenie człowieka po studiach mówiąc najogólniej, a szerzej tłumaczyć mi się nie chce, bo i tak sporo już czasu zmarnowałem.

 

 

 

Miki:

 

ale przeraza mnie fakt ze ktos sie moze zachwycac tym co robili bracia K. tak zgadza sie ze trzeba rozliczac przeszlosc, komunisci i....[..............................................................................................] ...do tego jedynego slusznego!) i pomodlic sie o podstawowe produkty zywnosciowe.

dziekuje-urodzony, zyjacy i pracujacy w Polsce wyksztalciuch lat 28

 

 

Człowieku, poczytaj sobie coś innego poza tekstami Wałęsy na wp.pl i gazetą wyborczą bo takie same teksty tam znajduję. Ludzie używajcie czasem własnych mózgów na litość boską!

 

 

zakompleksionych braci ktorych cale zycie ktos kopal po pupie i ciągał za uszy, to zwykly odwet na tych przez ktorych oni niemogli wyplynac bo byli za marni.

No może napisz jakieś konkrety co? Tago typu jałowe paplanie jest dobre jak trzeba przekonać do jakiegoś wyboru, kogoś kto nie ma żadnej politycznej świadomości (nie mówiąc o wiedzy historycznej, która tą świadomość powinna kształtować). Bo na kiełbasę wyborczą typu 3kk mieszkań lub irlandia w dwa lata lecą tylko naiwniaki.

 

 

Podsumowując:

 

Liczcie się czasem z tym że ponad 30% głosowało na Pis, więc jak otwarcie nazywacie ich "nierozsądnymi i niemyślącymi idiotami lub debilami", to jest spore prawdopodobieństwo, że obrażacie kogoś kto właśnie tego słucha.

 

Ja np. NIE PISZĘ, że "ludzie którzy głosowali na PO to durnie" - zauważcie to - WY którzy uważacie siebie za otwartych europejscjich tolerancyjnych liberałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek - a wiesz może jak skończyła się sprawa cegiełek na stocznie gdańską i wypływu srodków zebranych tą drogą od w sumie dość ubogiej acz zdyscyplinowanej grupy społeczeństwa ???

Bo ja jakoś nie :wink:

 

Jeszcze jedno neologizmy pozostawiają dość duże pole interpretacyjne, ale zgodzisz sie z tym że neologizm "wykształciuch" ma perioratywne znaczenie. Jeśli tak, to czy "wykształciuchem" jest ktoś kto dostał tytuł tzw. stary (z nadania) profesora ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za ripostę sesnsowną i podpartą logicznymi faktami.

Dsokanale rozumiem słowo "wykształciuch" i wiele innych słów.

Nie czytam GW, czytam systematycznie od bardzo wielu lat Wprost i Nie, aby mieć wyważony pogląd na to co mnie otacza.

Przypomiasz nam lata 90-te, oki ja Ci przypomnę osiemdziesiąte, gdy znienawidzony przez lud P.Jaruzelski jeżdził po Warszawie jednym samochodem marki Peugeot z jednym borowikiem na siedzieniu obok, a nie pancernym BMW czy też innym pancernym wynalazkiem z całą kawalkadą samochodów z kogutami. Nie wiem co Ty robiłeś w tym czasie, ale mnie gdy miałem 16 lat chciano wywalić z liceum za swoje poglądy ( rok 1982 ), przetrzymywano mnie na komendzie milicji przez 12 godzin i straszono nie wiadomo czym świecąc lampą prosto w oczy. W 1988 roku dano mi kałacha z pełnym magazynkiem i postawiono przed strajkującymi w Ursusie, wtedy pierwszy i jedyny raz w życiu "zes....łem" się ze strachu. Obecnie pracuję w firmie gdzie władze są nadawane z "klucza" politycznego i mam polityki powyżej dziurek w nosie.

Wyraziłem w poprzednich postach swą opinię i jej nie zmienię, nie wiem jak Ty ale ja od półtora roku jestem ojcem i chciałbym kiedyś by mój syn miał normalną wesołą i szcześliwą przeszłość, fajne dzieciństwo z dala od Katynia, komunistów,liberałów, przekrętów, złodzieji, układów, CBA, FBI, CIA, ABW, Powstania Warszawskiego, wiecznego piania o przeszłości, narodzie wybranym, konkordacie, Watykanie, papierzu we wszystkich wiadomościach. Mieszkam w mieście, które jest największa bombą ekologiczną w Europie, chciałbym by tę bombę usunięto i oddano kasę którą memu miastu zabrano i przeznaczono na budowę świątyni opatrzności, chciałbym rano o szustej obudzić się i słyszeć ciszę a nie dzwony wszystkich kościołów które mam dookoła. Nie wiem czy doczekam takich czasów, ale zrobię wszystko by dla mojego syna to były czasy normalne.

 

Proponuję wychylić trochę nosa poza Dziennik, Gościa Niedzielnego, Fakt, Superexpres i tego typu prasę, proponuję zacząć myśleć i wyciągać wnioski.

Ja też nie napisałem że Ci którzy głosowali na PIS to durnie, daleki jestem od takich osądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)

Proponuję wychylić trochę nosa poza Dziennik, Gościa Niedzielnego, Fakt, Superexpres i tego typu prasę, proponuję zacząć myśleć i wyciągać wnioski.

(..)

 

Wiesz, jak to jest trudne. Wydawało mi się, że od pewnego poziomu powinno być to łatwe - i tu bardzo się zdziwiłem jak może sprawiać to problem ludziom z którymi spotykam się osobiście. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz rozliczać komunizm budując kaczyzm ? .

Nie masz dość państwa policyjnego?

A jaka teraz była jedynie słuszna partia?

A czy moje dziecko może w szkole podstawowej dowiedzieć się coś o innych religiach i nie chodzić na różaniec ?

A czy państwo musi znać moje wszystkie dane (a dokładniej policja partyjna CBA)?

A czy któryś inny nie aż tak polityczny punkt programu został zrealizowany?

Czy mamy tanie państwo?

Czy mamy mieszkania?

Czy rozliczono przez 2 lata kogokolwiek o kim pisałeś?

Czy propaganda niemal gebelsowska nie poróżniała Polaków ?

 

dajesz masę przykładów z przeszłości które leża ci na sercu ,ale co to ma do poczynań kaczorów ?

Co z tego co napisałeś zostało sprawdzone ,zmienione itd?

Z którym państwem poza Watykanem i mamy normalną współpracę?

Ty żyjesz z eksportu świni ,bydła ,truskawek ,pomidorów ,zboża?

Co możesz powiedzieć 2 milionom Polaków którzy wyjechali ,bo życie w kraju był z różnych powodów nie do zniesienia?

Poza tym ,że nie chce ci się tłumaczyć to co możesz powiedzieć ,że zrobił dobrze ten rząd tak ,aby ja ,Motylasty czy ktokolwiek inny nie miał do tego zastrzeżeń?

 

Dlaczego ludzie głosowali nawet na diabła ze święconą wodą , aby tylko nie na PIS?

Dlaczego większość elektoratu PIS to ludzie niestety z podstawowym i zawodowym wykształceniem?

Bo łatwiej nimi manipulować za pomocą religii i utajnianych wrogów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek nie przedstawiłeś żadnego rozsądnego tłumaczenia dlaczego miał bym głosować na PIS zrobiłeś coś co jest bardzo popularne w tej chwili tzw. oczywista oczywistość(na zasadzie dlaczego bo dlatego).

Jeżeli wytłumaczysz mi co było powodem odrzucenia karty praw obywatelskich i rzetelnie odpowiesz dlaczego w przyszłych wyborach zagłosuje na PIS no i nie zapomnij dodać co się stało że ludzie w Polsce nie byli poinformowani o takich działaniach a robiło sie to po cichu.

Janku czyżby Tomek miał racje w kwestii wyznaniowej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N o !!... mialem sie juz nie odzywac ale ..Dziekuje "Janku z Varsovia" :* zobaczymy jakie beda wypowiedzi naszych kolegow za 2 lata ....

Niestety kazdy kto dojdzie tam na "gore" ...do wladzy, nagle zobaczy z gory jaki to

balagan do uprzatniecia :shock: i teraz jezeli jest madry to zacznie sprzatac z odpowiedniej strony a potem zajmnie sie ....no kurde juz to pisalem !-nie bede sie powtarzal ...do zobaczenia za 2 latka koledzy !...

Ps : modelarstwa nie rzucam ...rzucam "politykowanie" .... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek Czapla.

więc cały czas to mówimy.

Idą do wyborów normalni ludzie a po wyborach i 2 latach wychodzą ....

Sam 2 lata temu głosowałem na PiS ,bo uwierzyłem w tanie i praworządne państwo.

Co więcej , uznałem ,że skoro na gospodarce się nie znają ,ale zrobią ład i porządek w kraju to i tak będzie się żyło lepiej.

Jak wyszło ,lepiej już faktycznie nie mówić...

 

Czy PO za 2 lata nie dostanie takich samych batów od wyborców- nie wiem i mogę mieć tylko nadzieje ,że w końcu ktoś się zlituje nad tym krajem i coś dla niego zrobi.

Jednak za 2 lata ja nie będę stał na straży PO tylko dla tego ,że ich program wyborczy pasował do mojego,jeśli okaże się ,że dali ciała na całej linii.

 

Partie dziś są takie a jutro ich nie będzie .

Ważne jest co zrobiły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armand:

 

Przewidywałem, że ktoś mi zasugeruje jakieś "radyjowe" ogłupienie. Widzę że konicznie chcesz mnie wpisać w ten schemat.

 

Otóż jeśli chodzi o "radyjo" to jestem za wywaleniem go w kosmos - a raczej jego szefa (bo pewnie sporo tych starszych ludzi znajduje w nim (radiu - wspólnocie) oparcie). Jest dla mnie tak samo ogłupiające i manipulujące opiną publiczną jak gazeta wyborcza z ojcem michnikiem.

Jeśli chodzi o cegiełki to jeszcze mały przekręt w porównaniu z tym co rydzyk wyprawia, jak żyje i co gada.

 

Aha Armand:

 

Wiesz, jak to jest trudne. Wydawało mi się, że od pewnego poziomu powinno być to łatwe - i tu bardzo się zdziwiłem jak może sprawiać to problem ludziom z którymi spotykam się osobiście

 

(rozumiem że pijesz do mnie tak wynika z kontekstu i Twojego cytowania tekstu Motylastego) czyli:

 

(..)

Proponuję wychylić trochę nosa poza Dziennik, Gościa Niedzielnego, Fakt, Superexpres i tego typu prasę, proponuję zacząć myśleć i wyciągać wnioski.

(..)

 

Otóż Armandzie i Motylasty: nie czytuję dziennika (chyba chodzi Wam o Nasz Dziennik - taka GW Rydzyka) ani Gościa Niedzielnego. Fakt to komuszy brukowiec, superexpress to jakiś tam brukowiec nieważne - nie czytam tego shitu. Melduję że czytuję rzepę, onet, wp, gazetę wybiórczą ale tylko tą pierwszą traktuję jako w miarę obiektywną resztę przeglądam aby wiedzieć skąd się biorą różne śmieszne teorie. Co do NIE o które czyta Motylasty to złamanego grosza bym za to nie dał a co dopiero wierzył w to co tam piszą. Redaktor naczelny tego szajsu (pijący czasem wódeczkę z michnikiem) to weteran wciskania ludziom kitu i wygodnego urządzenia się na ludzkiej krzywdzie. Przez takich właśnie - kolego Motylasty - Ty latałeś z kałaszem po Ursusie a wcześniej świecili Ci w oczy żarówką przez 12 godzin. Teraz jeszcze mu płacisz za gazetkę. Brawo.

 

Tomek: z Tobą jest ciężka sprawa. Nie dociera do Ciebie to co mam Ci do przekazania jako moderatorowi w sprawie tematów politycznych na Twoim forum. Trudno. Chcesz koniecznie konfrontacji z kaczystą.

 

Ustosunkuję się w takim razie do Twoich tekstów:

 

Chcesz rozliczać komunizm budując kaczyzm ?

 

nie

 

(pytanie trochę humorystyczne, gdybym był panią Senyszyn może bym coś dodał (ona stworzyła ten termin w pierwszysch dniach rządów kaczorów deklarując otwartą walkę z nim (kaczyzmem))

 

Nie masz dość państwa policyjnego?

 

Państwo policyjne = państwo rządzone przy pomocy terroru policyjnego, w którym obywatel nie ma zapewnionych środków obrony przed aparatem przymusu państwowego. Państwo w sposób niekontrolowany może stosować represje wobec swoich obywateli.

 

Z tej definicji wynika, że przez te 2 lata mieliśmy tyle wspólnego z państwem policyjnym co ze "stalinowskimi metodami" o których też często pisano. Aha muszę Cię zmartwić - CBA nie zostanie zlikwidowane - gorzej ma być stworzona jakaś policja finansowa która ma mieć dostęp do przelewów bankowych (news by dzisiejsza wybiórcza).

 

Dla korupcji nie powinno być pobłażania, ale skoro dla Ciebie to "państwo policyjne" to trudno.

 

A jaka teraz była jedynie słuszna partia?

 

Nie było żadnej słusznej partii. To że w Polsce w każdej partii znajdzie się sporo motłochu który dla $ i kariery zrobi wszystko to taka Polska rzeczywistość. W niektórych partiach jednak jest ich mniej a w innych więcej, ja wolę te co mniej i te co nie siedziały przy żłobie przez 17 a niektóre przez dużo więcej lat.

 

Poza tym jeśli mówić o jakiejś 'jedynie słusznej' linii partyjnej - albo raczej "doktrynie" to takowa obowiązywała przez ostatnie 17 lat i radzę jej szukać na linii PO(z poprzednimi mutacjami - UW (też z poprzednimi mutacjami) - SLD (do pzpr włącznie) z największym naciskiem na dwie ostatnie. Ta właśnie linia była przez 17 lat promowana przez środowisko gazetowe i jakoś nikt tak strasznie nie pyskował.

 

A czy moje dziecko może w szkole podstawowej dowiedzieć się coś o innych religiach i nie chodzić na różaniec ?

 

Miała być wprowadzona 'etyka' zdaje się. Widzę że największą zbrodnią dla Ciebie jest różaniec. Fakt, jest straszny. Do rzeczy: jestem przeciwnikiem zmuszania kogokolwiek do jakiejkolwiek religii. Ale jestem też zdania, że od dobrego księdza można się naprawdę wiele nauczyć o życiu - a zwłaszcza szacunku do innego człowieka.

 

A czy państwo musi znać moje wszystkie dane (a dokładniej policja partyjna CBA)?

 

Ja nie mam nic do ukrycia. Nie mam lewych dochodów, jak chcą niech sobie sprawdzają. Powtarzam - CBA zostaje, gorzej - bo będzie znało informacje bankowe (gorzej dla Ciebie - permanentna inwigilacja hehe)

 

A czy któryś inny nie aż tak polityczny punkt programu został zrealizowany?

 

nie rozumiem pytania

 

Czy mamy tanie państwo?

 

Nie mamy i mieć nie będziemy. Jest to trudne do osiągnięcia, a czasem nieopłacalne z różnych względów. Tanie państwo traktuję jako kiebłasę wyborczą i to mnie nie przekonywało przy głosowaniu, bo w bajki nie wierzę.

 

Czy mamy mieszkania?

 

j/w kiełba wyborcza. Znajdz partię która nie wciskała kitu.

 

Czy rozliczono przez 2 lata kogokolwiek o kim pisałeś?

 

Zaczęto to robić, ale zapewniam Cię ze ta sprawa jest taka prosta. Przypominam choćby sprawę kont szwajcarskich storpedowaną przez Kaczmarka - przypominam kim okazał się Kaczmarek. Dla mnie choćby propaganda mediów i kreowanie negatywnego wizerunku kaczorów w początkowej fazie rządzenia (gdy nie było się za bardzo o co czepiać) o czymś świadczyła.

Wg mnie - nie rozliczono - bo byli b. dobrze okopani i bronieni przez ich gazetowych kumpli

 

Czy propaganda niemal gebelsowska nie poróżniała Polaków

 

wg mnie poróżniło wykreowana i przerysowana rzeczywistość. Np teraz wciska się kit że "wielka emigracja" była spowodowana rządami kaczorów - to oczywista bzdura bo niezależnie kto by nie rządził ONI I TAK BY WYJECHALI bo w Polsce nikt by nic nie zmienił przez 2 lata.

 

A poza tym to może odśwież sobie wiedzę nt goebbelsa bo to porównianie jest zupełnie nieadekwatne. Jak takie teksty rzuca Niesiołowski to może i śmieszne ale to można traktować tylko jako dziwolągi słowne.

 

dajesz masę przykładów z przeszłości które leża ci na sercu ,ale co to ma do poczynań kaczorów ?

 

Ma się to tak, że teraz jak i w przeszłości odwoływali się do załatwienia tych spraw

 

Co z tego co napisałeś zostało sprawdzone ,zmienione itd?

 

O wielu sprawach zaczęło się mówić i poprawił się znacznie wgląd na to co się dzieje na szczytach władzy. Czy spotkania typu syn Millera - najbogatsi ludzie w Polsce mają teraz miejsce? Czy interesy a'la dochnal z pęczakiem mają miejsce?

Polityka w Polsce kiedyś wygladała bardzo ładnie i czysto, a podspodem był syf, teraz jest odwrotnie i to dla mnie jest lepsze. (czy pod spodem jest ładnie to wiadomo że nie, ale wolę gdy jest to bardziej przejrzyste. Nie mówiąc o drastycznym ograniczeniu tych prawdziwych przekrętów (kupowania ustaw, łapówek na wielką skale, sprzedaży polskich przedsiębiorstw (afery rywina, orlen, paliwowa, pęczakowa)

 

Z którym państwem poza Watykanem i mamy normalną współpracę?

 

[udaję że nie widzę tego anty-klerykalno-katolickiego kopa]

Myślę ze z wieloma. Oczywiście chodzi Ci o "najgorsze" stosunki w historii z Rosją i Niemcami. Sprawa wg mnie nie jest wcale taka zła, przeciwnie jest dobra, bo nie zawsze polityka pełnej uległości zdaje egzamin. Te państwa zawsze dawały nam kopy, czasem pojedyńczo czasem razem. Nie chodzi o wypominanie odległej przeszłości kiedy to Polska została rozjechana wielokrotnie, ale zauważ jak Polskę traktowano. Choćby energetyka - pomysł z rurą pod bałtykiem - przecież to skandal. Nie mówie o sprawie Steinbachowych roszczeń bo to absurd, ale podejżewam że świadomość historyczna niektórych młodych socjalistów na zachodzie sprzyjać będzie takim ruchom.

Tak samo kwestia mięcha do rosji, kaczor zarządził weto i gdyby jełropa za nami stanęła to może by coś z tego było, ale jak zwykle zachód pokazał nam :ass:

 

Pewnie powiecie że to przez kaczora ale znamienne jest jak radośnie została przywitana wieść w różnych krajach o tym że kaczory przegrały. Polityka międzynarodowa to walka o własne interesy - wiec gdy jedno z konkurujących ze soba państw sie z z czegoś cieszy to raczej nie z tego że będzie miało trudniej w tym globalnym biznesie a wręcz przeciwnie. Dlatego właśnie taka radość nastała bo pozbyto się ludzi którzy "walczyli o interes własnego państwa" To jest cytat z Times'a - drodzy państwo, mogę udowodnić jakby co.

 

Ty żyjesz z eksportu świni ,bydła ,truskawek ,pomidorów ,zboża?

 

nie, nie z tego

reszta j/w

 

Co możesz powiedzieć 2 milionom Polaków którzy wyjechali ,bo życie w kraju był z różnych powodów nie do zniesienia?

 

Mogę im powiedzieć żeby nie liczyli na szybką poprawę. I żeby nie dali sobie wmówić że wyjechali dlatego bo rządziły kaczory, bo to bzdura wirutna.

 

Poza tym ,że nie chce ci się tłumaczyć to co możesz powiedzieć ,że zrobił dobrze ten rząd tak ,aby ja ,Motylasty czy ktokolwiek inny nie miał do tego zastrzeżeń?

 

Wam z pewnością trudno dogodzić, więc otwarcie powiem - NIC

Ja Was naprawde nie zachęam do głosowania na kaczorów.

 

Dlaczego ludzie głosowali nawet na diabła ze święconą wodą , aby tylko nie na PIS?

 

Hmm po pierwsze na Pis zagłosowało więcej ludzi niż 2 lata temu. Zważywszy na bezprecedensową nagonkę w tzw. wolnych mediach oraz na ewidentne bezsensy autorstwa rządzących typu 'Włoszczowa', zabawa z Leperami lub głupawe teksty typu ZOMO itd. - to jest to nieprawdopodobnie wysoki wynik. Na obrone kaczorów powiem że po roku chcieli rozwiązać parlament - było to głosowane - ale głosami PO nie przeszło.

 

Dla mnie jest inna rzecz zastanawiająca: dlaczego ludzie w największej ilości głosowali na PO, która przez 2 lata nie zrobiła autentycznie nic, a jedynie skupiła się na wciskaniu kaczorom min typu 'becikowe' (przegłosowane przez PO - sami nigdy czegoś takiego by sobie nie zrobili jak rozdawanie socjalu). Poświęciła 2 lata nie dla kraju a dla walki politycznej, której głównym motorem była urażona ambicyjka Tuska po podwójnej przegranej- o tym się nie pamięta. Ale się głosuje. Oczywiście PO to nie jest jakaś nowość - z tymi chłopakami mieliśmy przecież do czynienia od 17 lat. "panowie policzmy głosy" ;)

 

Dlaczego większość elektoratu PIS to ludzie niestety z podstawowym i zawodowym wykształceniem?

Bo łatwiej nimi manipulować za pomocą religii i utajnianych wrogów ?

 

Manipulować można jeszcze łatwiej schlebiając tym "wykształconym" i mówiąc im że oni będą mądrzy (i młodzi hehe) gdy na coś tam zagłosują bądź będą tak czy inaczej na dany temat myśleć.

Co do 'utajnionych wrogów' to już sporo o tym było.

 

Krzysztof

 

Ja naprawdę nie mam zamiaru Was do niczego namawiać. Cytaty z naszego nędznego prezydenta alkoholika nie wiem co mają wyjaśniać (oczywista oczywistość.. itp)

 

karta praw...itd

 

Nie wiem jakie były powody (kaczor coś mętnie tłumaczył że to furtka do liberalizacji prawa ale nie mam zdania na ten temat)

Generalnie jestem przeciw związkom homo, i adopcji przez nich dzieci i gej-paradom. Reszta to mi wisi kalafiorem, niech sobie żyją jak chcą, ale niech nie ogłupiają i tak już nieźle 'wyeuropeizowanej' młodzieży.

 

Janku czyżby Tomek miał racje w kwestii wyznaniowej ??

 

Tzn w swojej różańcowej obsesji? Już pisałem jestem przeciwny religii na świadectwie, ale mówie że od dobrego księdza można się wiele dobrego dowiedzieć i nauczyć, a wiara odwołując się generalnie do miłości bliźniego wnosi sporo pozytywów - zauważcie na inicjatywy kościelne (pomoc biednym, potrzebującym, caritas, hospicja, kluby AA itd.)

O tym sie nie mówi, w Polsce coraz częście gdy mówi się coś o kościele lub religii jest to kojarzone z rydzykiem i kolejną aferą, powoduje to niedocenianie wielkich humanitarnych akcji kościelnych i kreowanie jego wyłącznie negatywnego wizerunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz że odpowiem na mnie dotyczące elementy

 

Ja naprawdę nie mam zamiaru Was do niczego namawiać. Cytaty z naszego nędznego prezydenta alkoholika nie wiem co mają wyjaśniać (oczywista oczywistość.. itp)

 

Janku nie mam odczucia namawiania mnie do czegokolwiek myślę że rozmawiamy o tym co spowodowało klęskę PIS . Tak na marginesie to nie są słowa naszego byłego prezydenta a jedynie przez niego cytowane częste słowa pana premiera (byłego) . Moim zdaniem brak konkretnej odpowiedzi to unik typu "oczywista oczywistość" czasmi to wręcz brzmiało jak dogmat .

 

 

Nie wiem jakie były powody (kaczor coś mętnie tłumaczył że to furtka do liberalizacji prawa ale nie mam zdania na ten temat)

Generalnie jestem przeciw związkom homo, i adopcji przez nich dzieci i gej-paradom. Reszta to mi wisi kalafiorem, niech sobie żyją jak chcą, ale niech nie ogłupiają i tak już nieźle 'wyeuropeizowanej' młodzieży.

 

No cóż mam inne zdanie na ten temat głównym elementem odrzucenia były właśnie aspekty natury państwa wyznaniowego a co za tym idzie w pewnym sensie ograniczenie praw obywatelskich ludzi nie wierzących lub też innowierców miedzy innymi wymienionych powyżej homo . Oczywiście wg PIS Polska jest krajem tolerancyjnym podobno wg. słów premiera mieliśmy nawet gejów w rządzie (fałsz i obłuda w każdym calu)

 

Tzn w swojej różańcowej obsesji? Już pisałem jestem przeciwny religii na świadectwie, ale mówie że od dobrego księdza można się wiele dobrego dowiedzieć i nauczyć, a wiara odwołując się generalnie do miłości bliźniego wnosi sporo pozytywów - zauważcie na inicjatywy kościelne (pomoc biednym, potrzebującym, caritas, hospicja, kluby AA itd.)

O tym sie nie mówi, w Polsce coraz częście gdy mówi się coś o kościele lub religii jest to kojarzone z rydzykiem i kolejną aferą, powoduje to niedocenianie wielkich humanitarnych akcji kościelnych i kreowanie jego wyłącznie negatywnego wizerunku.

 

W tym wypadku też sie nie mogę z tobą zgodzić chociaż piszesz ze byłeś przeciwny ocenie z religii w szkole .Według tych wstrętnych kłamliwych sondaży 73% polaków było przeciwnych wprowadzeniu oceny z religii do średniej, ale nasz wspaniały były rząd mający w :ass: 73% narodu uchwalił powyższe bo stwierdził że przed wyborami należy zadbać o głosy tych co popieraj religię w szkole. Wiem że to drażliwy temat ale jeżeli mamy rozmawiać o wszystkim to o tym też.

Nikt nie twierdził i nie twierdzi że kościół jest zły bo to olbrzymi autorytet i dobrze o tym wiemy .

 

Podsumowując ubiegłe dwa lata to okres politycznego chamstwa beznadziejnych rozgrywek , wydumanych wrogów, złodziei widzianych w każdej osobie i zakompleksionych rządzących nie potrafiących honorowo sie zachować i pogratulować tym którzy wygrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W R A C A M ! Janku z Varsovia -nadajesz na tej samej "Fali" co ja - mysle ze do takiego samego wniosku dojda nasi koledzy po paru latach -wiem ze sa rozzaleni na dotychczasowe rzady ,ale naprawde nie da sie nic zrobic na "pstrykniecie palcami" - to potrzebuje czasu .....

PS: super przyklad z emigracja zarobkowa: obojetnie kto by rzadzil i jak by rzadzil zawsze ludzie beda chcieli lepiej zyc i beda szukac lepszych miejsc....nie z powodu Braci wyjechali do Angli ,Szkocji ,Irlandi itd....Globalizacja zrobila swoje....

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armand:

 

Przewidywałem, że ktoś mi zasugeruje jakieś "radyjowe" ogłupienie. Widzę że konicznie chcesz mnie wpisać w ten schemat.

 

Otóż jeśli chodzi o "radyjo" to jestem za wywaleniem go w kosmos - a raczej jego szefa (bo pewnie sporo tych starszych ludzi znajduje w nim (radiu - wspólnocie) oparcie). Jest dla mnie tak samo ogłupiające i manipulujące opiną publiczną jak gazeta wyborcza z ojcem michnikiem.

Jeśli chodzi o cegiełki to jeszcze mały przekręt w porównaniu z tym co rydzyk wyprawia, jak żyje i co gada.

 

 

Z jednej strony tuszujemy aferę (bo dotyczy naszych) a z drugiej zajadle walczymy z aferami, ale tylko przeciwników politycznych.

Wyniki tej walki były raczej medialne tylko bo wyniki w sądzie będą raczej mierne.

To w sumie normalny schemat tylko po co tyle "patosu" do tego??

Dziwisz się czemu zostałeś zaszufladkowany - chyba nie, prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) super przyklad z emigracja zarobkowa: obojetnie kto by rzadzil i jak by rzadzil zawsze ludzie beda chcieli lepiej zyc i beda szukac lepszych miejsc....nie z powodu Braci wyjechali do Angli ,Szkocji ,Irlandi itd....Globalizacja zrobila swoje....

Janek

 

Na co przykład ??

Na nie udolnośc rządu RP czy udolność rządów np. w Irlandii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przyklad na Globalizacje -ludzie maja Paszporty,otwarte Granice,znaja jezyki,maja mozliwosc znalezienia miejsca pracy, .........no co nie wystarczy!!!! w niemczech nie rzadza Bracia tylko jedna Pani i tez niemcy wyjezdzaja m a s a m i !!!co nie wystarczy ???

Smieszy mnie to zrzucanie wszystkich niepowodzen na dwoch Braci ktorzy chcieli dla Polski dobrze tylko naokolo mieli pelno nikczemnikow ktorzy wykorzystywali K a z a d a okazje by im to utrudnic !!!

Janek

Armand -musi Ci isc dobrze w takim razie skoro nie wyjechales -a jak Ci idzie dobrze to co narzekasz ?

Narzekanie jest choroba cywilizacji -nie ma czlowieka ktory by nie narzekal...ale do tego trzeba miec jeszcze powod ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek

Już pisałem jestem przeciwny religii na świadectwie, ale mówie że od dobrego księdza można się wiele dobrego dowiedzieć i nauczyć

O to teraz trochę się zdziwisz ,bo mam 2 znajomych księży którzy teraz są na misjach i ich obecności mi bardzo brakuje ,bo to byli porządni ludzie.

Nie zmienia to faktu ,że poza tymi księżmi znam bardzo porządnego AA po przejściach ,który odnalazł się oraz recydywista ,który się nie odnalazł i nie potrafi przestać pic ,ale i tak jest bardziej prawdomówny od połowy reszty moich znajomych i nigdy mi słowami noża w plecy nie wbił.

Moja wiara to moja sprawa i narzucanie mi różańca ,katechezy ,mszy na silę nie ma nic wspólnego z wiarą ,albo ma tyle samo o inkwizycja,zabija wiarę w kościół jako instytucji zdolnej do szerzenia wiary .

A przecież właśnie po to jest kościół, ni po to aby tam chodzić tylko ,aby utwierdzać i "promować" wiarę.

Dlatego wszelkie takie "inicjatywy" działają na mnie w sposób odwrotny.

Wolę wiarę traktować jako moje wewnętrzne doznanie niż afiszować i zmuszać do tego na siłę.

Dlatego uważam ,że ten były rząd wcale nie jest pro kościelny z wiary ,ale z czystego wyrachowania i możliwości jakie to daje.

Po za tym wiarę poznaje sie po efektach a nie słowach .

Jako człowiek wierzący powinieneś to wiedzieć.

Między innymi dla tego wiele "cudów" nigdy nie zostało uznanych za cuda przez kościół bo nie było z nich nic dobrego.

Rząd kaczorów też cudem nigdy nie zostanie nazwany .

 

Czy tym stylem odpowiedzi chcesz wykazać się ,że jesteś typowym ideowcem z klapkami na oczy w sprawach oczywistych i dawno już zatraciłeś zdolność tak zwanego zdrowego rozsądku w ocenie otaczającego cię świata ?

 

Jeśli tak to równie dobrze można tłumaczyć fanatykowi z kilogramem dynamitu na plecach ,że śmierć jego jest sprzeczna z prawek Koranu , co Tobie , że Ci ludzie będący nie dawno przy władzy popełnili masę niewybaczalnych błędów , za które teraz słono zapłacili.

 

Zmuś mnie do odrobiny wysiłku umysłowego i pokaż jedną dziedzinę w które PiS w swoich rządach miał pozytywne efekty swojej pracy.

Zamiast cały czas negować to co ja i inni piszą(bo przecież każdy może mieć inne zdanie ) to pokaż mi co dobrego zrobili.

Sorry ,nawet ustawy becikowe ,którymi się tak chwalili to nie ich a LPR-u robota.

Ja mimo chęci nie jestem w stanie znaleźć takiej sprawy ,choćby najprostszej (poza pomnikiem we Włoszczowej w postaci stacji PKP ) którą ten rząd zrobił dobrze dla ogółu społeczeństwa.

Czy możesz podejść na zasadzie pozytywnego pokazywania co zrobił PiS zamiast czego nie zrobili lub źle zrobili inni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku Czupala

 

Cieszę sie że jest ktoś o zbliżonych poglądach i nie boi się tego mówić (nie jest to ostatnio w modzie - ja w robocie jestem 1 jednym na 10 i przyznam że mają mnie za trochę wariata :)

 

Mam wrażenie że za dwa lata koledzy nie dojdą jednak do takiego wniosku tylko będą dalej kląć Pis-owców oraz PO-wców i zagłosują na LID. I tak bez końca, jednocześnie wierząc w przedwyborcze obiecanki.

 

Armand:

 

Z jednej strony tuszujemy aferę (bo dotyczy naszych) a z drugiej zajadle walczymy z aferami, ale tylko przeciwników politycznych.

Wyniki tej walki były raczej medialne tylko bo wyniki w sądzie będą raczej mierne.

To w sumie normalny schemat tylko po co tyle "patosu" do tego??

Dziwisz się czemu zostałeś zaszufladkowany - chyba nie, prawda??

 

Kolego, ale ja wcale nie neguję że tak nie jest. Oczywiście wazeliniarstwo do rydza kaczorów nieodpowiadało mi maxymalnie. Chłopie, myślisz że ja tego nie widzę? To jest niestety walka o elektorat i jakby zlikwidować wpływ rydza na usmysły, wtedy tego by nie było.

Żeby było śmieszniej pod koniec kampanii Tusk też zabiegał o dyskusję w radyju :)

 

Aha - owszem DZIWIĘ SIĘ CZEMU ZOSTAŁEM ZASZUFLADKOWANY - proszę o wyjaśnienie.

 

Tomek

 

Ja zadałem sobie trud odwołania się do Twoich poprzednich pytań punkt po punkcie m.in. właśnie pisząc co dobrego kaczory zrobiły. Ty ładujesz ogólnego posta i nie odwołujesz się bezpośrednio do moich słów.

Zmuś się do wysliłku sam i przywołaj moje słowa a następnie je skontruj.

Mam wrażenie że nie przeczytałeś mojego tekstu bo są tam odpowiedzi na Twoje pytania.

 

A w tym nowym

 

Nie zmienia to faktu ,że poza tymi księżmi znam bardzo porządnego AA po przejściach ,który odnalazł się oraz recydywista ,który się nie odnalazł i nie potrafi przestać pic ,ale i tak jest bardziej prawdomówny od połowy reszty moich znajomych i nigdy mi słowami noża w plecy nie wbił.

 

Co to ma wspólnego z tymi porządnymi księżmi? :shock: I z czym w temacie to wogule ma związek?

 

Dlatego uważam ,że ten były rząd wcale nie jest pro kościelny z wiary ,ale z czystego wyrachowania i możliwości jakie to daje.

 

Hehe z tego samego powodu Tusk wziął slub kościelny dwa lata temu przed wyborami prezydenckimi? ;D

 

Czy tym stylem odpowiedzi chcesz wykazać się ,że jesteś typowym ideowcem z klapkami na oczy w sprawach oczywistych i dawno już zatraciłeś zdolność tak zwanego zdrowego rozsądku w ocenie otaczającego cię świata ?

 

[To rozumiem tak a'propo nieobrażania tych innowierców, tym razem delikatniej dokopujesz :) ]

Odpowiadam na pytanie:

 

Nie, odwrotnie. Myślałem, że podając wiele przykładów i wytykając błędy m.in kaczorom , wykażę że nie jestem "typowym ideowcem z klapkami na oczach". Ale jak widać "dawno już zatraciłem zdolnośc tak zwanego zdrowego rozsądku w ocenie otaczającego mnie świata".

Skąd ten wniosek, nie wiem. Napisz gdzie konkretnie się mylę - cytatów jest mnóstwo.

 

Jeśli tak to równie dobrze można tłumaczyć fanatykowi z kilogramem dynamitu na plecach ,że śmierć jego jest sprzeczna z prawek Koranu , co Tobie , że Ci ludzie będący nie dawno przy władzy popełnili masę niewybaczalnych błędów , za które teraz słono zapłacili

 

HAHA no nieźle jeszcze nikt nie porównał mnie do fanatyka z kilogramem dynamitu na plecach! Haha i w służbie kaczorów. Nie mogę tu się ubawiłem.

 

No ale do rzeczy

Tak tak, kaczory popełniły parę błędów, ale to niewielkie błędy. Jarek trochę przesadził ze swoim nieomylstwem, trochę pograli cba i konferencjami to fakt. Dopuścił tłuka aby budował peron, no i parę razy coś powiedział a później był zmuszony łamać dane słowo.

Faktycznie niepotrzebnie. Lecz w porównaniu z poprzednikami byli dużo lepsi. Mieli wizje, wiedzieli czego chcieli. W porównaniu z poprzednimi ekipami podchodzili do roboty z jakimś celem. I nie pierniczta panowie po społu że im to nie wyszło z partactwa bo już naprawde śmieszne się to zaczyna robić. Jak uważacie że gadam ogólniki to proszę bardzo dwa poprzednie moje posty pełne konkretu na które nie raczycie odpowiadać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.