Skocz do zawartości

Redox Beta- problem


GEX999

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem dzisiaj ze znajomym elektronikiem. Powiedział, że poprawi mi wszystkie luty, tylko, żebym wyciągnął z ładowarki płytkę z elektroniką. Od spodu jest ona połączona jakimś sylikonem. Zdecydowałem się go lekko naciąć, ale okazało się, że jeden z procesorów niemal dotyka obudowy i delkatnie przejechałem po nim nożykiem, mam dzieję, że go nie przeciąłem. W każdym bądź razie po skręceniu jej, kwadraty wyskoczyły od razu, po włączeniu, ze 3 razy. Teraz o dziwo włącza się normalnie, ale nie wiem jak bezpiecznie wyciągnąć obudowę. Błagam pomóżnie, bo ostatnio mam ochotę ją wypi******ć na asfalt z taką siłą, żeby z niej gó**o zostało. Po prostu nie mam już siły do tych badziewych chińskich gadżecików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że żaden procesor nie dotyka tam obudowy.

Od spodu między płytką a obudową jest chyba tylko stabilizator +5V który to własnie siedzi na białej paście termoprzewodzącej.

Jeśli o tym mówisz nie ma mowy żebyś coś uszkodził.

Najłatwiej byłby ją włączyć bez obudowy (oczywiście jeśli to nie wersja zasilana z sieci 230) i pobujać palcem wszystkimi większymi elementami obserwując co się dzieje. Przy nich najłatwiej o marny lut,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chodzi mi o to, aby jakoś bezpiecznie wysunąć tą płytkę z elektroniką. Prawdopodobnie trzyma ją sylikon w kilku miejscach.

Oto zdjęcia:

post-7987-0-99056800-1354289757_thumb.jpg

post-7987-0-86748100-1354289421_thumb.jpg

Jak usunąć owy sylikon czy tam jakąś pastę? Kiedyś zacząłem nacinać to coś, co widać na drugim zdjęciu, ale nagle poczułem jakiś opór, tak jakby to coś dotykało dolnej części obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsuń z obydwu stron, na jednej wysokości (od góry lub z dołu) między między płytkę i metalową obudowę dwa małe wkrętaki. Odchyl na tyle obudowę przy pomocy tych śrubokrętów , żeby płytka drukowana wyskoczyła do góry. Potrzeba naprawdę niewielkiej siły, by to wykonać. Wiele razy to robiłem i zawsze się udawało. Bez żadnych rozpuszczalników. Klejów silikonowych (jeżeli takich użyto, w co wątpię) niczym ne rozpuścisz, ale też ich siły adhezji są b. niewielkie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jakiś czas było w miarę przyzwoicie, ale dzisiaj znowu mi dała cholera popalić. Chcę rozładować pakiet Ni-Mh, a tu cały czas 0.0A. Poczekałem kilkanaście minut. Druga próba- to samo. Uruchomiłem ponownie- to samo. Próba z jednym ogniwem Ni-Mh (innym)- to samo. Próba rozładowania Li-Pol'a- kilka sekund OK, później znowu 0.0A, więc spróbowałem jeszcze raz i było OK. Spróbowałem jeszcze raz z Ni-Mh i też było OK. Czyżby program siadał? Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.