Skocz do zawartości

czym czyscic model po locie spalinowka?


levy

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż denaturat bardzo dobrze myje ale podczas jazdy do domu" moja kierownik lotów" i zresztą słusznie narzekała na smród w aucie .Przerzuciłem się na płym do mycia okien i oczywiście ręczniki papierowe i po kłopocie ,choć od czasu do czsu w modelarni gruntowne czyszczenie "rumem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Nie cierpię czyścić modeli :evil:

Pół biedy jak olej syntetyk, lub powierzchnia inna niż folia. Najgorzej jak latam na 80/20 i mam model pokryty folią, to jest chyba najgorsze możliwe połączenie :evil:

 

wlasnie dlatego pytam bo mam teraz 80/20 caly srodek auta upaćkany w tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

ja uzywam plynu domycia naczyn , nie ma lepszego sposobu na tluszcze ...

 

no oczywiscie "Rum " obowiazkowo Szczepan :wink: na przeczyszczenie powiezchni gardla jest wskazany , ja uzywam tego Austrijackiego Stroh 80 procent ..wszystko rozpuszcza no i dezynfekuje przy okazji :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak foli nie ruszy ??? To umyj chińczyka jakiegoś acetonem to zobaczysz jakie piękne zacieki będziesz mieć, kiedyś pobrudziłem cos klejem przy składaniu modelu i akurat aceton był pod ręka to wyszla piękna czerwona plama. Folii dobrej jakosci pewnie nie ruszy ale z tanimi bym uważał, polecam zrobić próbe gdzieś w mało widocznym miejscu.

A sam myję obecnie modele "Pianką do mycia szyb":) dobrze nasionka olejem dwa potarcia ręcznikiem papierowym i model cacy. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.