Skocz do zawartości

naprawa


HubOs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam oblatałem dziś model Gama 2100 niestety londowanie nie wyszło zgodnie z planem (trochę przesadziłem z prędkością lądowania- samolot zawadził skrzydłem o trawę poczym walnął nosem prosto w ziemie) i samolot uległ uszkodzeniom - mianowicie pęknięcie kadłuba (około 5 cm)

pyt pierwsze jakim klejem to najlepiej skleić - próbowałem kropelką ale niezbyt chciało się skleić.

Drugie Gdzie koło wolumena (wa-wa) są dostępne przestrzenie powietrzne tak żeby mało drzew było

i trzecie pytanie - podczas lądowania odczepił się statecznik - odpadł , wypadł tak że zawias poszedł na 2 części i tak czy można ten zawias skleić? czy lepiej to w "inny" sposób naprawić

(starałem się robić jak najmniej błędów ale jak zostały to z góry za nie przepraszam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1.Czy najlepiej skleić? Klej polimerowy, poxipol, specjalne kleje do pianek... Dużo tego jest. Po wykonanej naprawie najlepiej jeszcze czymś to wzmocnić (np. prętem/płaskownikiem węglowym).

Ad2.Poszukaj na Google Maps

Ad3. Jaki zawias? Jeżeli jest połamana jakaś cześć plastikowa to najlepiej zastąpić ją nową, a jeżeli to coś z pianką to skleić jak w przypadku kadłuba. Chyba, że mówisz o zawiasie w klapie - to wtedy i tak musisz nowy zamontować.

 

Daj jakieś zdjęcia jeszcze najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 - Oprócz w/w klejów, piankę taką skleja się całkiem dobrze klejem na gorąco z "glutownicy", czyli pistoletu do kleju. Nie nadaje się to tylko do takich napraw jak np. zawias. Ale kadłub poskleja się całkiem nieźle.

 

Ad 2. Młociny masz najbliżej. Pola na tyłach Markpolu przy Trenów (daw. Estrady). Dojazd 701 z pod Huty. Przy dojeździe samochodem, przy ul. Kampinoskiej w Łomiankach jest wygodny parking przy polach.

Czasami latają niektórzy na lotnisku Babice, przy Księżycowej, ale nie znam na jakich zasadach. Na pewno nie z doskoku dla każdego. Prawdopodobnie potrzebne jest posiadanie ubezpieczenia OC modelarskiego.

 

Ad3. Jeżeli jest to zawias plastikowy, to wymiana. Najbliższy sklep masz w pawilonach przy Conrada. W budynku obok poczty. Taki biały budynek nowej galerii. Od strony parkingu jest tam sklep modelarski, Dokładny adres znajdziesz w sieci. Oprócz tego jest chyba z 5 innych na mieście.

Jeżeli jest to zawias z wytłoczonej pianki (monolit ze skrzydłem), to sklejamy klejem polimerowym i jak zaschnie, obustronnie oklejamy równo taśmą przeźroczystą, tak by środek taśmy był na miejscy klejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh skraf nie chodził mi o silnik no:)

wiesz co jest laminat jest to związek :

żywicy ,

utwardzacza do niej,

i tkaniny

żywica i utwardzacz np. http://www.modelarski.com/produkt-%C5%BBywica_epoxydowa_L-285_100g,1822.html

a tkanina jakaś cienka jak na same wzmocnienie np.http://www.modelarski.com/produkt-Tkanina_szklana_Aeroglass_17g_m2__2m,8429.html

oczywiście mozesz kupic mniej i grubsza niewiele ale tez nie ma sensu za grubej bo wtedy bedzie za duzo ważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę, że żywicy i utwardzacza dochodzi jeszcze tkanina :)

Ale poza tym to dokładnie tak jak mówisz.

 

Rozrabiasz 10ml żywicy z 2ml utwardzacza, przesączasz tkaninę (oczywiście im mniej żywicy tym lepiej, ale też tak żeby to się tam wszystko zalaminowało :D ) i nakładasz tam gdzie potrzebujesz doklepując pędzelkiem. Zostawiasz na noc i rano gotowy wzmocniony dziób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie jestem sam :) kupiłem już poxipol jutro będę mówić prześle też zdjęcia przed i Po klejeniu...

mama jeszcze jedno pytanko bo wcześniej tego nie widziałem ale zauwzylem że klapy pekly ( takjakby się je chciało uwolnić - mam na myśli że pekly w miejscach które się przecina w celu zamontowNia serbów do klap... A ja dla mnie na klapy jeszcze za wcześnie

pisze z telefonu i w dodatku w pośpiechu więc proszę o wyrozumiałość :)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.