Skocz do zawartości

ładowarka do 150 PLN w st jakość/cena


Łooojzicku!!!
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Świetną ładowarką jest IMAX B6, mam ją i jestem bardzo zadowolony. Ładuje wszystkie typy pakietów, i ma wbudowany balanser.

http://www.abcrc.pl/p/181/3101/ladowarka-cyfrowa-z-balanserem-imax-b6-zlacza-tamiya-ladowarki-modelarskie-ladowarki-i-osprzet.html

Ja kupowałem w abc.rc. Z przesyłką nawet kurierem wyjdzie poniżej 150zł. Można poczekać aż będzie dostępna, albo po prostu poszukać gdzie indziej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam Accucell 6 i jestem równie zadowolony. Są to bardzo podobne ładowarki do siebie i mogę nawet podejrzewać, że w środku jest to samo. Kupisz je do 100zł na alledrogo.

Mi też się wydaje że są bardzo podobne... nawet bardzo. Jednak Accucell'a nie miałem w rękach więc nie jetem pewien.

Co do Allegro to nie próbowałem tam kupować, ale chyba warto bo z HK przesyłka będzie droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zagłębiałem się w parametry(które można sobie sprawdzić samemu...), ale z poziomu oprogramowania(mam na myśli menu, to co w nim widać, jego wygląd) są identyczne. Gdyby wywalić obudowy, to różnicę mógłbym zobaczyć chyba tylko po ekranie powitalnym - nazwie ładowarki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To zależy jaki prąd ładowania ustawisz. Każdy typ ogniw ładuje się innymi prądami.

W przypadku Lipo, normą jest 1C w amperach (C od Capacity, czyli pojemność). Mnożyć przez 1 chyba umiesz? ;)

A potem dzielisz prąd ładowania przez pojemność i wychodzi ci ile godzin ładuje się pakiet.

 

Ogniwa Niklowe ładuje się prądami 0,1C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie swoje ładowarki kupowałem na ebayu http://www.ebay.pl/i...=item4162acee72

 

a tu z lepsiejszymi kabelkami :)http://www.ebay.pl/i...=item3a77f7c418Ja

 

Moższ polecić jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę? Fajnie jakby miał od razu zasilacz....

Kwestia jeszcze czy to orginalny Imax czy kopia....?

pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A potem dzielisz prąd ładowania przez pojemność i wychodzi ci ile godzin ładuje się pakiet.

 

Odwrotnie. Przymijmy, że pakiet 1Ah ładujemy prądem 2A.

czas = 1Ah/2A = 0,5 godziny

 

Według tego co mówisz:

czas= 2A/1Ah = 2 godziny

 

^^ten wynik jest absurdalny logicznie, a poza tym już kompletny dowód to jednostki:

Mój sposób Ah/A - ampery się skracają zostają same godziny

Twoja metoda - A/Ah - ampery się skracają również, ale zostaje 1/h - wynik to odwrotność prawidłowej wartości.

 

Inna sprawa, że ładowanie i tak będzie trwać dłużej, bo ładowarka pod koniec ładowania stopniowo zmniejsza prąd.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.