Skocz do zawartości

JET - jak zacząć??


armand

Rekomendowane odpowiedzi

I jak latają ??

 

My musimy mieć wolny ogon modelu co by gratów tam nawkładać różnych różnistych.

Pchający napęd - lewe śmigło, trzeba by samemu strugać.

I to zdecydowało o klasycznie ciągnącym układzie.

Silnik JET jest tylko narazie w "przymiarce", pierw musi latać poprawnie.

Może na bazie tego użyjemy włąsnie JET'a jeśli prędkości nie będą zadawalające choć tego nie podejrzewam. W sumie tylko jeden rodzaj misji wymaga prędkości ponad 200 km/h i to wydaje mi się wątpliwe czy aby napewno.

A tak czy inaczej JET'em bym se polatał z wielką przyjemnością :wink:

 

Mocno odbiegamy od tematu -choć bardzo ciekawie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Jeśli poważnie myślisz o napędzie turboodrzutowym, to oferuję Ci pomoc w zbudowaniu takiego silnika. Nie wykonam go za Ciebie, ale posłużę radą i pomogę przy trudnych elementach. Musisz jednak liczyć się z tym, że mimo wszystko będą to spore koszty, nieporównywalnie większe od tych, przy napędzie tłokowym. Jeśli poważnie jesteś zainteresowany, to zapraszam.

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humm, budowa brzmi zachęcająco, ale nie mam frezarki, dobrą, dużą tokarkę tak.

Choć z drugiej strony budowa płatowców zabiera mi trochę czasu.

Na początek jednak wolał bym oprzeć się na gotowym rozwiązaniu.

I dopiero z takimi doświadczeniami pomyśleć nad zrobieniem silnika samemu.

 

W tłokowych się poruszam bez problemu, ten przereklamowany, a temu to się wały urywały itd. w JET'ach jestem zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frezarka jest wykorzystywana w niewielkim procencie. Dużo więcej jest pracy właśnie na tokarce. Potrzebna jest też dobra, sztywna wiertarka z podzielnicą i szlifierka do wałków, ale przecież możesz też skorzystać z zewnętrznych rzemieślników. To zaledwie parę detali. Najważniejsza jest tokarka, bo tu jest sporo pracy.

Wszystko zależy od Twojej determinacji i funduszy, jakie musisz przewidzieć na zakup części, których nie jesteś w stanie zrobić. Pomyśl, a jak będziesz zdecydowany na "TAK", to porozmawiamy o szczegółach, w czym mogę Ci pomóc.

TK

07-10-07%2020-40-40_0004_resize.jpg

Efekt do osiągnięcia masz tutaj, choć proponowałbym dla Twoich zastosowań pmniejszy silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imponujące, pierw się skupię na płatowcu muszę go oblatać oblotach, ciut elektroniki w niego zapakować i zobaczymy co potrafi i jaką prędkość wytrzyma.

Propozycja budowy silnika jest kusząca - bardzo dziękuję.

Jak będe zdecydowany, i bedę dysponował czasem to pozwolę sobie się odezwać na PM.

Jakieś brzdadła latające bubuję i Veloxa nie mam czasu dokończyć. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.