Skocz do zawartości

Jaka cyfrówka dla amatora?


robintom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za podpowiedzi.

Ale teraz jestem zakręcony jeszcze bardziej- lustrzanka czy kompact, kompakt czy lustrzanka???????

I.... podjąłem decyzję i właśnie zamówiłem sobie książkę "Mistrzostwo pracy z lustrzanką cyfrową" :P Jadę na wakacje to będę miał co czytać i gdzie trenować.

I....zacznę sie rozglądać za obiektywem tak do 250mm może Canon EF-S 55-250 mm f/4-5.6 IS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś o czymś uniwersalnym więc zapodałem temat kompakta od Fuji i tutaj przy tym pozostanę gdyż dla mnie nr 1... jeżeli możesz sobie pozwolić i masz na to ochotę.... taszczyć cały sprzęt to oczywiście lustrzanka jest jedynym wyborem, chociażby na fakt wrodzonej głębi ostrości w kompaktach.... dla niektórych to wręcz błogosławienstwo... dla mnie udręka w kompakcie...... kiepsko o zdjęcie jednotematyczne...... lustro pięknie rozmywa tło.... pisałeś też o tym iż najbardziej brakuje tobie zooma..... jeżeli będziesz focił z dużym przybliżeniem wypadałoby zaopatrzyć się w solidny statyw....... musisz przemyśleć czego potrzebujesz, ile chcesz wydać i czy wykorzystasz sprzęt.... gdyż nie sztuka jest wydać kilka tysięcy na aparat i "cykać" foty w automacie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o uniwersalnym ale po kilku komentarzach , przejrzeniu for fotograficznych i obejrzeniu w sklepie wczesniej wymienionych kompaktów przeze mnie troszkę dałem na wstrzymanie. Tym bardziej że te kompakty jakoś mi nie podchodziły.Kiedyś miałem Canona A80 i bardziej mi sie podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem Canona A80 i bardziej mi sie podobał.

 

Co ci się w nim bardziej podobało? Wizualnie...? Skoro już miałeś lustro to ja już bym przy tym pozostał... literatury na ten temat nie brakuje... chociażby Brayan Peterson.... mój ulubiony fotograf.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra decyzja, kup za te pieniądze obiektyw,

Robienie zdjęć nie jest takie trudne. I tak wszędzie musisz znać podstawy nawet przy foceniu małpką. Na początek polecam Ci Sigme 70-300... powyżej, 200 potrafi mydlić ale nie ma tragedii, minusem jest słabe światło i wolny Autofocus, w dobrych warunkach oświetleniowych obiektyw jest OK.

Polecam też z całego serca portretówkę 50 mm, świetny stosunek ceny do jakości. Bardzo fajnie rozmywa tło, można robić nim ostre jak żyleta zdjęcia.

 

Najlepszą jak i najdroższą opcją byłby zakup obiektywu 70- 200 z serii L , szkiełko bije na łeb w.w. Sigmę. Poczytaj opinie na forach, na pewno pomogą Ci w wyborze. Ten ostatni to bardzo dobry wybór. Odstrasza ceną... ale jak wiadomo tutaj płacimy za jakość.

 

 

Jeżeli masz do wydania te 1600 PLN lepiej dozbieraj jeszcze z 400 i możesz śmiało wyhaczyć taką L`czkę, będzie to wybór na lata. A piękne ujęcia zrekompensują wydane środki materialne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zmieniłem kamerę.

Kupiłem Canon 650D by można było też coś krótkiego nagrać.

Teraz jeszcze obiektyw.

Ale mam pytanie co do karty bo przy nagrywaniu wolne karty zapychaja bufor.

Czy ta karta 64GB będzie się nadawać?

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0070WU51U/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=computers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywy Canon golądałem w sklepie. Nie są tanie nie mówiąc o serii L.

A czym sie różnią obiektywy Sigma i Tamron nawet wobec siebie?

Tak się zastanawiałem czy warto kupić obiektyw 18 - 250?

Jedni piszą że za bardzo uniwersalny.

Ostatnio taka nowość wyszła od Sigmy- Sigma 18-250mm f/3.5-6.3 DC MACRO OS HSM .

Z tego co czytałem o nim jest tylko na końcu ciemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigma i Tamron to po prostu dwaj producenci niezależni obiektywów do różnych systemów. Swego czasu rozglądałem się za jasnym teleobiektywem (70/80-200/210 F2.8) i wyszło, że tamron był ostrzejszy lecz wolniejszy od sigmy, sigma szybsza i mniej ostra (na pełnym otworze). co do 18-250, trzeba pamiętać o powiedzeniu: coś co jest do wszystkiego jest do niczego, a to jest obiektyw bardzo mocno uniwersalny, od "w miarę" szerokiego kąta 18mm aż do dłuższego teleobiektywu 250mm. to musi odbijać się na jakości. na portalu www.optyczne.pl znajdziesz test tego szkła: http://www.optyczne.pl/4945-nowo%C5%9B%C4%87-Sigma_18-250_mm_f_3.5-6.3_DC_MACRO_OS_HSM.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Będąc tylko amatorem muszę się opierać na komentarzach i opiniach innych.

Ale czytając te wszystkie fora fotograficzne zaczynam mieć odczucie że gdzie trzech komentujących tam cztery opinie.

Mogę też kupić troszkę używany Canon EF 70-300 f/4.0-5.6 IS USM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canonowski 70-300 IS USM jest drugim co do relacji jakość/cena szkłem w tym zakresie jakie znam (pierwszy to Nikkor 70-300VR - tu z uwagi na mocowanie odpada). fajne, lekkie, dość ładnie pracujące szkiełko za w miarę rozsądną kasę. A co do for fotograficznych, z nimi jest jak ze wszystkimi "specjalistycznymi" forami - czytając można dojść do wniosku, że poniżej 10k PLN nie ma sensu nic kupować ;) w zakresie 70-300 w systemie Canona obiektyw o którym piszesz jest drugi od góry (teraz jakaś L'ka wyszła, ale opinii na jej temat nie znam) - naprawdę fajny kawałek szkła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.