Skocz do zawartości

"ANTEK" odchodzi do cywila.....


tomyy29

Rekomendowane odpowiedzi

Poruszyłem się, gdyż kiedyś miałem przyjemność (a tak naprawdę przerażenie) siedzieć za sterami poczciwego Antka.

 

http://www.polska-zbrojna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=16234:-wojsko-rezygnuje-z-kultowego-samolotu-an-2&catid=52:siy-powietrzne&Itemid=167

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: Teraz to się wkurzyłem :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: Jakiś czas temu był "drużynowy konkurs" na temat lotnictwa, głównie związany z PZL Mielec. Było pytanie- "jakich samolotów produkowanych w Mielcu aktualnie używa wojsko Polskie? Wymień 2." Zastanawiałem się z kolegami czy powiedzieć AN-2 i Bryza czy TS-11 Iskra i Bryza. Wybraliśmy pierwszą opcję. I jakiś uczony doktor powiedział, że antki zostały wycofane i wersja 2 jest poprawna. Co prawda konkurs i tak wygraliśmy, ale ***************************!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

szczepionki? :)

 

Szczepionki by się przydały, ale wtedy byłem 16 letnim młodzieńcem i nie spożywałem "szczepionek" B)

Po wylądowaniu i wyjściu z samolotu nogi trzęsły mi się jak galareta, ale po 15 minutach pragnąłem powtórzyć tą przygodę.

I tak zostało do dnia dzisiejszego...

Znajomy który organizował takie rzeczy niestety zmarł w tragicznych okolicznościach i więcej taka okazje mi się nie nadarzyła.

Dziś latam rc bo tylko to mi pozostało....

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety "byt" w naszym kochanym kraju pozwala zaledwie na marzenia i zostaje tańsza alternatywa......niestety....

 

Pomyśl o szybowcach lub o np. paralotniach. Te ostatnie w zasięgu przeciętnego zjadacza chleba. Licencja k. 2 tysięcy (robi się etapami po ok. 500zł) jakaś używka z kategorii DHV 1-2 z osprzętem za 5 tysięcy i na górkę lub do wyciągarki. Wymagania zdrowotne prawie zerowe. Sam widziałem faceta ponad 7# na karku jak wariował pod chmurką. ;)

Można polatać całkiem tanio i u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.