Skocz do zawartości

Dozowanie CA


fredzio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące aplikowania CA. Wiem, że temat był poruszany, ale jakoś nie mogę go teraz odszukać. Wspominaliście, że najlepiej jest dozować CA igłą lekarską, ale mimo prób mi się to nie udaje, więc może coś robię źle. Nasadziłem na buteleczkę rzadkiego CA igłę 0.8mm i jak igła jest nowa, to jakoś to idzie, ale:

-po odstawieniu buteleczki w poziomie/do gory nogami klej ciągle kapie z igły

-po odstawieniu pionowo klej spływa igłą w dół i zakleja się nie tylko igła, ale też jej nasada(to plastikowe

-po zatknięciu podgrzewanie igły nic nie daje(nawet podgrzanie do czerwoności)

 

W efekcie tego muszę zrywać igłę po każdej zabawie i ciągle zakładać nową + odtykać "dzióbek" buteleczki.

 

Czy ktoś może mi łopatologicznie wytłumaczyć jak ma działać ten patent z igłą i co ja robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz tandetną igłę?

albo zakup różne grubości i dobierz jaka Ci najbardziej pasuje.

A co do rzadkiego Ca to ma on tę właściwość ,że faktycznie lubi wypływać z buteleczki do góry .

Można się bawić w szybkie dawkowanie i wtedy problem prawie nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-po odstawieniu buteleczki w poziomie/do gory nogami klej ciągle kapie z igły

ten typ tak ma - u mnie też tak jest i chyba o to chodzi

 

-po odstawieniu pionowo klej spływa igłą w dół i zakleja się nie tylko igła, ale też jej nasada(to plastikowe

U mnie spływa dalej do buteleczki i nie zatyka odpływu, choć przy pierwszej próbie i z 1-szą igłą było tak jak piszesz - teraz myślę że klej był już trochę stary i za bardzo gęsty. Po otworzeniu nowej modelarskiej-wielkości buteleczki rzadkiego CA - spływa wszystko do buteleczki i się nie zatyka

 

Ja igłę stosuję tylko do rzadkiego CA. Na odtykanie buteleczki po gęstym i średnim mam taki sposób: ugniatam buteleczkę kombinerkami i kruszę zastały CA, a potem dopiero przebijam kanalik

 

Korkiem igły nigdy nie zatykałem, przez igłę zawartość buteleczki nie wysycha zauważalnie nawet po miesiącu czasu. Czasem tylko z litości zakładam na igłę oryginalną zakrętkę od kleju. Buja się tak i bimba na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.