Skocz do zawartości

Łożyska


GEX999

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Modelarze!

Ostatnio rozkręciłem swojego EMAX-a BL 2826/06, aby go oglądnąć i przeczyścić wewnątrz. Łożyska zamknąłem w woreczku z WD-40. Poleżały sobie tak całą noc i pół dnia. Myślałem, że to im nie zaszkodzi, a może nawet pomoże. Dzisiaj je wyciągnąłem, wytarłem patyczkami do uszów i jak już trzymałem ten patyczek w środku, to sobie trochę pokręciłem. W łożyskach czuć bardzo delikatne przeskakiwanie kuleczek, w jednym bardzo ciche obcieranie, tak jakby WD wypłukał z nich smar. Pytanie- jak i czym nasmarować łożyska, aby chodziły jak trzeba? Może tak ma być, ale mam co raz większe wątpliwości (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zdecydowanie być nie może.

Można zdjąć blaszkę osłaniającą jeśli ma zabezpieczenie drutem po zewnętrznej albo podgrzać lekko jakiś smar stały żeby był płynny i wrzucić łożyska.

Chociaż nie wiem czy nie pewniej byłoby kupić przy okazji innych zakupów i wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach łożysk, ich naprawa (a raczej próba naprawy), jest nieopłacalna. Po takiej "reanimacji", łożysko nie będzie jak nowe. Luzy powstałe w wyniku wcześniejszej pracy nie zostaną skasowane, a dalsza eksploatacja będzie je powiększać coraz szybciej.

Podsumowując; szkoda byłoby mi czasu na takie zabiegi, kiedy można za parę złotych kupić łożysko nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach łożysk, ich naprawa (a raczej próba naprawy), jest nieopłacalna. Po takiej "reanimacji", łożysko nie będzie jak nowe. Luzy powstałe w wyniku wcześniejszej pracy nie zostaną skasowane, a dalsza eksploatacja będzie je powiększać coraz szybciej.

Podsumowując; szkoda byłoby mi czasu na takie zabiegi, kiedy można za parę złotych kupić łożysko nowe.

 

Bez,komentaża :P nie próbowałem,wymienić(spróbwać na łożyska ceramiczne,koszt,ok.13.zł,za szt..,ale,czy to jest opłacalne :blink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez,komentaża :P nie próbowałem,wymienić(spróbwać na łożyska ceramiczne,koszt,ok.13.zł,za szt..,ale,czy to jest opłacalne :blink: .

 

Przyjąłem jedną zasadę: im więcej pracy należy włożyć w wymianę łożyska i im droższy jest element, gdzie je montuję, tym lepsze łożysko kupuję.

Ale mi się "rymło" niechcący :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.