Skocz do zawartości

Hitec Optic 6 35 mHz


mateusz_mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zostałem posiadaczem tej aparatury, więc mam pytanie o jej czestotliwosc. Czy nadaje się 35mHz, czy od razu kupić moduł 2,4???

 

Może ktoś się wypowie czy jest to dobra nadajnik, i czy jest warta swojej ceny (300 z oddbiornikiem, pakietem 4.8v, smyczą)

 

Dziękuję za wszekie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz zmieniać modułów. Latam w samym mieście, przy antenach telefonii cyfrowej, nad liniami bardzo wysokiego napięcia. Podstaway odbiornik - a ten z zestawu jest bardzo dobry. Z drugiej strony w Białce - Tatrzańskiej ? - możliwości zakłuceń nie ma zbyt wiele. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz też mam optica 6 35mhz i latałem nim 35mhz ale widoczne były zakłócenia.Przy linii wysokiego napięcia dostawał dosłownie niekiedy czkawki. Leci prosto nagle jakaś trzęsawka znowu powrót kontroli-denerwujące A kiedy zacząłem bawić się modelami esa zakłócenia stały się nie do

tolerowania. Za dużo kretów i ja chcę lecieć tam a modelik swoje. Zakupiłem za radą kolegi moduł frsky w hk i wszelkie problemy się skończyły choć muszę przyznać że trochę zdrowia kosztowała mnie świadomość tego że z frsky z aparaturą nie działała tzn. zasię był minimalny ale okazało się że ja uszkodziłem przewód do anteny modułu . Po naprawie we własnym zakresie wszystko jest pięknie. Zakłóceń brak i zasięg wystarczający.(ok 2 km)

Chociaż słyszałem że są rejony w których na 2,4ghz nie polatasz tylko 35 mhz ale to tylko ze słyszenia.

W każdym razie jeżeli chcę latać 35 wkładam moduł i już jeżeli 2,4 także moduł i wszystko . Zależy jaki odbiornik mam w modelu .

Osobiście preferuję 2,4 moduł.

Zrobisz jak zechcesz Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacze, czy lapie zaklocenia na 35mhz, jesli tak to kupie modul 2.4ghz. Teraz latał juz troche stara apke bo hitec flash 5, jednak nie mogłem na nia narzekać do piatku, kiedy to nagle z zasięgu aparatury ok 4km zrobiło sie ledwo 20m. Wie wiem dlaczego. Na tej aparaturze tez nieraz łapał zakłócenie, które szarpło modelem. Teraz zaczęłem latać spalinowymi, wiec zaklocenia calkowicie odpadaja, jedno szarpniecie serwem przepustnicy i silnik zgaszony. Mam nadzieje ze ten Optic da radę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nikt mi nie wierzy, ale naprawde tak było. Gdy sprawdzałem zasięg, trzeba było pojechać te 4 kilometry samochodem z aparatura, poruszać stery i okazuje sie ze wszystko dziala, lecz lekko drga. Oczywiście ze nie licze, do normalnego latania 600m to świat.

 

Może ktoś podjąłby sie naprawy tego flasha??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.