Skocz do zawartości

AP Hornet .09


grafvader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Czy ktoś używał tego silniczka? Chciałbym się dowiedzieć jak się sprawuje. Ogólnie jak chodzi :-) jak pracuje na niskich obrotach, jak na wysokich, czy ma tendencje do gaśnięcia itp. No i ile statycznego ciągu da się z niego wyciągnąć. Chce zamontować go w latającym skrzydle 600 gram 1m rozpiętości. ponieważ skrzydło ma gruby profil i wąski kadłub wiec tylni tłumik jest bardzo interesujący dla mnie. Skieruje spaliny centralnie pod skrzydło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Silniczek doszedł do mnie. Wstępne wrażenia z rozpakowania silnika tutaj.

http://www.youtube.com/watch?v=Ob-FLqjlmmc&feature=youtu.be

Docierałem go na paliwie Byron 4Takt z domieszką 4cm oleju rycynowego na 55cm paliwa (takiej pojemności zbiorniczek miałem pod ręką). W sumie przepaliłem w ten sposób (na wzbogaconym paliwie z rycyną) 300cm3. Następnie dalsze docieranie (200cm3) prowadziłem już na nie modyfikowanym paliwie Byron. Pytanie do osobób które posiadają ten silnik. Jak go wyłączyć z aparatury? W moim nie można całkowicie zamknąć przepustnicy. Jest wyraźne ograniczenie mechaniczne. Można to jakość obejść? Trochę dziwne że muszę zawsze wypalić całe paliwo do końca żeby zgasić silnik. Po dotarciu silnik sprawuje się bardzo dobrze. Odpala z ręki i ma nieco więcej mocy niż OS Max 10LA.

http://youtu.be/-S7z-H4Nr6g

Silnik przed pierwszym uruchomieniem rozebrałem i przepłukałem. Nie znalazłem żadnych opiłek. Ogólnie kultura pracy jest bardzo wysoka o ile przeprowadzi się długie i staranne docieranie. Bez dobrego dotarcia silnik lubi czasem zgasnąć na wolnych obrotach. Zbiornik paliwa 55cm starcza spokojnie na 15 minut warczenia a jeszcze w zbiorniku zostaje sporo paliwa. Gaśnie dopiero wtedy gdy wyssa ostatnie opary paliwa ze zbiornika. Kompaktowe rozmiary w stosunku do generowanej mocy pozwalają upchać go w wąskim kadłubie. Ogólnie silnik po dotarciu zapowiada się na niesamowitego diabełka. zobaczymy jak będzie kręcił modelem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.