Skocz do zawartości

Naped smiglowy do roweru


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakis czas temu natknalem sie na youtube na film gdzie amerykance mieli na plecach cos ala pomniejszona motolotnie i siedzac na rowerze uzyskiwali calkiem pokazne predkosci. Szukalem w interniecie jakis rysunkow pogladowych jak to zrobili i jakie silniki wykorzystali ale niestety nic nie znalazlem:(

Moze Wy macie jakis pomysl jak takie cudo zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

opmazyc fajna sprawa :D Ja raczej szukam rozwiazan low cast :D W sumie juz przestali u mnie na wsi mowic na mnie swir ( przez modele) to musze ludziskom sprawic nowy temat do rowmow :D Myslalem nad silnikiem od kosiarki+smiglo samolotowe+ jakis konkretny stelaz na plecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem rowerem na którym zamontowany był na bagazniku silnik MVVS 35cm benzynka. może nie była to wielka rewelacja, bo ruszyć trzeba było o własnych siłach, ale po prostej bujało się do 60km/h.

 

Znajomy który uczył mnie latać nie miał zastosowania do w/w silnika to znalazł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem o tych silnikach "odrzutowych" na rowerach, łódkach, samochodach, wózkach itp.

Ładowali na bagażnik ale nie silniki odrzutowe jak pisze Marcinmb a silniki pulsacyjne i to najczęściej w wersji bezzaworowej - różnica spora bo taki silnik pulsacyjny, przynajmniej dla niektórych to można rzec - zerowy koszt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.