Jump to content

Easy Glider złamana rurka węglowa czym zastapić ?


attyla

Recommended Posts

Miałem dziś mmała kraksę w trakcie latania easy gliderem w pewnym momencie złożyły mi sie skrzydła :) , czy moge zastosować zamiast rurki węglowej rurką z aluminium o takiej samej srednicy ? obciążałem ją dość mocno i rurka wytrzymywała to bez problemu .

Link to comment
Share on other sites

Możesz takiej użyć ale na moje warto w nią wsadzić pręt węglowy - odpowiedniej srednicy i zalać to żywicą np. epidianem. Czasem stosuje się rurki mosiężne wypełnione węglem i zalane żywicą dla mniejszej masy.

 

Ciężko stwierdzić czy same alu wytrzyma.

Link to comment
Share on other sites

Ten dźwigar musi wytrzymać dość duże siły. Tak wyglądająskrzydła przy "strzale" z holu gumowego.Podobnie przy wyjścviu z pętli. Zdaje się że taka rura jest do kupienia.

Jeśli nie, lub nie chcesz kupować zrób, tak jak mówi malinn. Nawiasem, ciekaw jestem jak złamałeś taką rurę i co ze skrzydłami? Bez szwanku?

szybowiecci0.th.jpg

Pozdrawiam Tomek

Link to comment
Share on other sites

Sam niewiem jak to sie stało jakos nigdy nie przyszło mi do głowy oglądać rurkę bądź co bżdź z włókna węglowego , po prostu w czasie lotu lekkie nurkowanie podciagam do góry a tu skrzydła składaja sie w literę U , ladowanie dość twarde dziób się urwał ale wiekszych strat brak.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.