Skocz do zawartości

Jakie serwa standard do dużego "spokojnego" modelu


hubert_tata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję porady, jakie serwa klasy budżet zastosować w modelu o rozpiętości 2,4m i wadze około 8kg.

To jeszcze daleki projekt, ale bardzo pracochłonny ( i raczej drogi), ale nie chcę wydawać niepotrzebnie forsy na extra wyposażenie.

Powiedzmy, że będzie to wielosilnikowy bombowiec - czyli taki trochę droższy trenerek.

Sądzę, że serwa nie będa bardzo obciążone, ani nie muszą być szybkie - ważne, żeby były dostępne w HK, no i tanie (absolutnie do 10$/szt) aczkolwiek niezawodne.

 

A "zużycie" jakie planuję to: lotki (2szt); klapy (4 szt ); wysokość (raczej 2 szt); kierunek (2szt)

 

Edit:

W mniejszych modelach (max 5kg) używałem/używam coś w stylu Hextronik HX 5010 http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__3743__HXT_6_9kg_39_2g_16sec_Twin_bearing_servo.html (może jakoś inaczej się nazywają, ale kiedyś były to te najtańsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie chcesz pozostać przy tych co wymieniłeś w poście? Moim zdaniem wystarczą w zupełności.

 

Nie mówię nie. Kiedyś przeszedłem z Hitec HS422 na tanie "wynalazki" i się sprawdziły, a czas płynie, więc może są teraz jeszcze inne dobre i tanie serwka, których nie znam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam serwa HXT 12 MG. Sam używam około 20 szt. Mocne bo przy 6v 15kg no i metalowe koła.

 

Rob, nie mogę takiej nazwy znaleźć w HK :(

Czy chodzi o takie Hextronik HX 12K ? http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__2__HXT_10kg_Servo_metal_gear_55g_10kg_16sec.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.