Skocz do zawartości

Domek silnika


Ładziak

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd się wzięło określenie "domek silnika"? Coś się zmieniło w nomenklaturze? Dla mnie to zawsze było "łoże silnika"...

Pytam zupełnie poważnie.

 

Przy okazji: irytuje mnie też jak najbardziej poprawne określenie "firewall, bo mamy naszą własną "ściankę działową".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używasz krawat-a czy zwis męski ozdobny?

 

Może po prostu niektóre polskie słowa tworzone przez fachowców nie do końca się nadają do normalnego stosowania ???

 

A po za tym jak napisać ,że przykręciłem silnik w łożu do łożą ????

(np. w mojej Katanie ???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jest także 'wręga ogniowa'.

He, he, no właśnie. Przypomniałem sobie o alternatywnej nazwie "wręga silnikowa" :D

 

Swego czasu na forach namietnie mylono żebra z wręgami. Ktoś zwrócił uwagę i problem zniknął.

Myślę, że warto posługiwać się prawidłową nomenklaturą i zwracać uwagę na "koszmarki", tym bardziej, że nikt nie robi wycieczek osobistych. Sam pewnie często robię błędy i chciałbym, żeby to korygowano bez skrupułów.

 

Czekam na kolejne przykłady modelarskiej nowomowy :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręga silnikowa jest OK. Ale zwróćcie uwagę co to jest "domek". To przestrzenna konstrukcja wysuwająca mocowanie silnika do przodu. Nie jest to łoże (albo nie zawsze), z punktu widzenia konstrukcji z obu stron ma wręgę silnikową... A zamknięta konstrukcja skrzynkowa przypomina właśnie .... domek. Może ktoś ma lepszy pomysł, ale IMO domek ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle to ten"DOMEK" nazywalismy zawsze -OBUDOWA SILNIKA ...to do czego przykrecony byl silnik to bylo :LOZE ...ale jezeli ktos LOZE myli z Lozem malzenskim to i na obudowe silnika bedzie mowil Domek ;D

Janek

 

PS:Karlem- rzeczywiscie "kokpit" nie pasuje do Auta, mimo ze zrobiono potezny skok miedzy Trabantem a dzisiejszymi Autami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj oj mieszacie mieszacie;) Domek to spolszczenie "engine box" i jest to konstrukcja, która przesuwa mocowanie silnika do przodu modelu (tak wiem powtarzam po kojocie). Do domku przykręca się łoże, do łoża silnik.

Domek nigdy nie był obudowa silnika, obudowa silnika to maska czy "morda"

 

no to tyle na temat nomenklatury;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.