Skocz do zawartości

Uwalony Li-Pol ?


idfx

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę, i podczepię się pod temat,

Dzisiaj spuchła mi jedna cela w kingmaxie 3000mAh, ale to nie istotne. Stwierdziłem że rozbiorę pakiet i przerobię na 2S

Zdejmuję folię, odwijam a tam moim oczom ukazuje się takie zdjęcie

 

post-9034-0-25767600-1358699875_thumb.jpg

 

No i nasuwa się pytanie, dlaczego pakiet jest sprzedawany jako 3000mAh skoro już przy pierwszym ładowaniu ma 500mAh mniej? Przecież to już około 80% pojemności, a waży dosyć sporo.

Odpowiedź została umieszczona 2 posty wyżej:)

Tanie, nie tanie, ja dałem za niego około 140zł. bo miał "35C wydajności" jednak nie radził sobie już przy prądzie 50-60A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!jeśli pozwolicie również podepnę się pod ten temat.

mam podobny problem z nowym pakietem...

w sobotę odebrałem paczkę z HK w której między innymi zamówionymi rzeczami był pakiet ZIPPY Flightmax 5000mAh 6S1P 30C.

jak to mam w zwyczaju sprawdzam zawsze napięcia cel w nowo zakupionym pakiecie.jak wszystkie 5 cell miały po 3,81V na każdej to ostatnia miała tylko 3,56V.

podłączyłem więc pakiet pod ładowarkę w trybie STORAGE żeby zbalansować pakiet.kiedy proces się zakończył do pakietu weszło 82mAh a mimo to napięcie na tej słabszej celi nic się nie zmieniło.

 

mam teraz dylemat co zrobić...

reklamować go w HK ? kosztował ok 50$

czy wymienić tą wadliwą celę?

jest tylko jeden mankament gdyż na HK jest dostępna odpowiednia cela jednak zamiast 30C ma 40C,czy to nie będzie się jakoś kłócić z resztą pakietu?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna wydajność prądowa wymienionej celi nie będzie w niczym przeszkadzać, o ile reszta parametrów będzie się zgadzała, ( po wymianie cały pakiet jako pakiet nadal będzie miał 30C)

Jakiej ładowarki używasz?? spróbuj może najpierw naładować cały pakiet i rozładować trybem STORAGE, ewentualnie tylko ostatnią cele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, nie wiemy jaką ładowarką dysponuje Kol. Andrzej. Może się okazać że Jego ładowarka nie balansuje przy rozładowywaniu, wtedy bezpieczniej jest naładować pakiet z balancerem równo do ~4,2V/cele , i taki równo naładowany pakiet rozładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ACCUCELA 6 najnowszą wersję.do ładowarki nie mam zastrzeżeń gdyż ładuje prawidłowo i balansuje odpowiednio każde ogniwo.naładowałem nią już ok 50 różnych pakietów.

jeśli chodzi o sam pakiet to tak jak pisałem podłączyłem go w trybie STORAGE gdyż każdy nowy pakiet zawsze jest naładowany do 3,81 - 3,83V na celę i dlatego takie wyjście wydało mi się najbardziej rozsądne.

w międzyczasie napisałem o swoim problemie na HK live chat i tam pani ZOE poradziła mi żebym zrobił zdjęcia pakietu,kodu gwarancyjnego,zdjęcia z pomiarem pakietu i to wszystko opisał i wysłał do nich na maila.

zobaczę co z tego wyniknie...

 

na kilkadziesiąt lipoli które ściągnąłem z HK to mój pierwszy taki przypadek.

 

jeszcze jutro coś pokombinuję z tym pakietem.

dziękuję wszystkim za porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!z moim pakietem stał się chyba cud... :)

 

tak jak wcześniej pisałem,zacząłem ładować ten nieszczęsny pakiet w normalnym trybie (balance) i przerwałem ładowanie kiedy napięcie pakietu na celę wynosiło ok 3,94V ,6 cela miała wtedy ok 3,7V.

następnego dnia podłączyłem szeregowo do pakietu dwie żarówki samochodowe 12V H7 o mocy 55W każda.chciałem w ten sposób rozładować pakiet do napięcia 3,8V na celę.

gdy podczas procesu rozładowania miernik pokazywał około 3,75V na celę rozłączyłem wszystko i ku mojemu zdziwieniu napięcie na tej słabszej celi zrównało się z resztą pakietu :D .

po kilkunastu minutach naładowałem pakiet w trybie STORAGE żeby dokładnie zbalansować jeszcze raz pakiet i przygotować go do dalszego przechowywania.kiedy proces się zakończył na wszystkich celach miernik pokazał równiutko 3,81V.

 

z całej tej sytuacji nasuwa się wniosek że aby ta ostatnia cela ożyła pakiet musiał zostać obciążony.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pierwszym ładowaniem i rozładowaniem to ostrożnie - dobrze jest wykonać zalecenia producenta. Np. Robbe, Foxy, PolyQuest, Matsu, podają szczegółowe wskazówki na ten temat.

 

WAŻNE UWAGI DOTYCZĄCE UŻYTKOWANIA (fragment instrukcji Foxy)

  • nie rozładowywać poniżej 3V/na ogniwo
  • producent zaleca wstępne formowanie pakietu, przy czym rozładowanie pakietu może wynosić tylko 50% pojemności (3 cykle: rozładowanie-ładowanie małym prądem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.