Jump to content

Pioterek

Blue sky
 • Content Count

  3,554
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Pioterek last won the day on November 9 2017

Pioterek had the most liked content!

Community Reputation

221 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Lublin
 • Zainteresowania
  Modelarstwo lotnicze, strzelectwo, fotografia
 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Do mojej floty dołączył wczoraj mini dron Tello
 2. Im bardziej krzyczą "Precz z komuną" tym więcej starają się komuny w prowadzić w nasze życie. WOŚP jest spontaniczny, dobrowolny i popularny , nie da się sterować i to jest dla rządzących solą w oku.
 3. Trzeba chyba już zacząć zbierać pamiątki po WOŚP Powstaje projekt ustawy zakazujący zbiórek publicznych: https://goo.gl/kx6geB Niby nic wprost o WOŚP, ale jak tu wierzyć w intencje polityków łamiących wielokrotnie i świadomie przysięgę złożoną w sejmie na Boga i Konstytucję ?
 4. Śmigło 3 łopatowe zwiększa moment żyroskopowy w modelu. Powinno być jak najlżejsze np. drewniane lub węglowe a o takie raczej trudno. Ja zastosowałem z tej racji śmigło węglowe dwupłatowe od drona. Latam na silniku i kątach fabrycznych. Np patrz zdjęcie na p. #83
 5. Jest na naszym forum jest specjalny dział Aerodynamika stworzony właśnie dla celów dokształcania się i dla Kolegów mających duże doświadczenie w tych sprawach. To dlaczego tam nie zamieścić analizy płatów modeli. Patryku, z całym szacunkiem do fachowo przeprowadzonej przez Ciebie teoretycznej analizy krawędzi natarcia - ja wiem praktycznie że Wicherek z różnymi krawędziami też będzie latał. W moim modelu akurat krawędź natarcia zaokrągliłem, ale na przykład Koledzy z Zamościa latający na uwięzi Wicherkiem montowali na natarciu dodatkowe turbulatory bo potrzebowali model wolniejszy i szybujący jeszcze długo po wyłączeniu silnika. Podtrzymuję mój przekaz, że jeżeli Wicherek budowany jest z oryginalnych planów to po kilku małych modyfikacjach będzie latał bez problemów. Jest to model historyczny sprawdzony w setkach egzemplarzy i niech takim pozostanie. Dla Kolegów uważających Wicherka za model już przestarzały, istnieje cała gama niechlujnie wykonanych trenerków Chińskich z super profilami. Nie miałem zamiaru tu nikogo urazić. Pamiętam tylko jak przy budowie mojego Wicherka Koledzy z forum przy pomocy pracy magisterskiej z WAT próbowali mi udowodnić, że Wicherek nie ma prawa wo gule latać bezpiecznie - no i to niesmaczne wrażenie pozostało. Ja swojego Wichra zrobiłem i opisałem na forum, oblatałem i latałem z powodzeniem 3 lata - więc wiem co piszę i nie jest to przekaz teoretyczny. To tyle w tym temacie i spadam.
 6. I tak kilku sympatycznych Panów przejęło temat budowy Wicherka Miłosza zamieniając go w forum rozważań teoretycznych. Może to chęć popisania się wiedzą przed innymi lub podleczenia swoich kompleksów, ale na pewno nie ma nic wspólnego z budową już gotowego modelu wyciętego z KIT. Z tego co obserwuję Miłosz chce zbudować spokojnie swój pierwszy model w oparciu o gotowy zestaw KIT i poszukuje raczej życzliwej pomocy warsztatowej i rozwiązania prostych problemów wynikających z ze stopniowego nabywania doświadczenia. Część Panów funduje totalne zamieszanie podważające nawet sens budowy Wicherka wo gule - czy to jest pomoc dla Kolegi czy chęć brylowania tylko ?
 7. Załączam historię profilu Wicherka, ażeby nie pisać już dalej głupot na ten temat. Ludzie którym się wydawało, że wystarczy narysować dla profilu dwie krzywe to badania japońskie S.Suzuki. Panowie Mędrcy powtarzacie bezmyślnie utarte schematy jak autorytety i nie chce Wam się nawet trochę dokształcić - a wiedza na wyciągnięcie ręki od samego Wiesława Schiera - Modelarz 3/4/5 2017 Profil Wicherka.pdf
 8. Dzisiaj i jutro odbywa się w Lublinie kolejna edycja wystawy "Było nie minęło" 2017. Jak co roku nasza sekcja modelarska uczestniczy w tym wydarzeniu. Kilka zdjęć z dzisiejszego dnia:
 9. A zrobiłeś Michał już może kiedyś 2 m model ? Link do modelu fabrycznego Eindecker Airline 1,6m - waga fabryczna 2,8 kg. I o czym tu Panowie mówimy - takie bicie piany z tą wagą Wicherka. To nie szybowiec ani wolno- lotka. http://www.rc4max.com/airline_-_eindecker__40_arf,3,2483.html
 10. Próba odpowiedzi na to pytanie pod linkiem: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/32997-modele-pioterka/page-4 #69 plik PHANTOM3 używany.pdf do pobrania.
 11. Latam na Futaba 14SG. Zasięg wideo był większy niż zasięg aparatury.
 12. Co prawda nie udało mi się postrzelać na 100 m z mojego karabinka, ale znalazłem film z prób strzelania na 100 m O ile na 50m skupienie jest dobre o tyle na 100 m trzeba nad nim popracować - być możne pocisk zamiast kuli. W filmie użyto naważki 30 grain ja używałem w moich strzelaniach 20 grain wg. zalecenia instrukcji broni.
 13. tu jest relacja forumowa: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=40387 a tu relacja filmowa: może nie do końca nie w 100% prawda, ale miło się ogląda :-)
 14. Mały ale jary. Do floty dołączył najmniejszy DJI - Spark. Główną i nie jedyną zaletą jest mała masa ok. 300g co umożliwia latanie modelem jak zabawką. Jestem pod pozytywnym wrażeniem możliwości. Lądowanie na ręce to bardzo wygodna funkcja. Lot w hali wystawowej dzięki systemowi VPS bardzo stabilny
 15. Model wisiał sobie na ścianie rok, aż końcu ożywiły go odwiedziny rodziny z poza kraju. Zrobiłem 3 loty ku uciesze Gości ale i też radości własnej. Model jak wierny druh kolejny raz nie zawiódł .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.