Jump to content

Milo Majlo

Modelarz
 • Content Count

  77
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Sulistrowiczki
 • Zainteresowania
  Wszystko co związane z drewnem.
 • Imię
  Miłosz
 1. Dojazd wszystko jasne, a czy trzeba gdzieś zgłosić chęć polatania ze względu na bliskość lotniska?
 2. Keson położony, pozostało parę drobiazgów i wycinam drugą połówkę.
 3. Pokażesz mi na googlemap dokładnie ktoredy tam wjechac?
 4. Gdzie latasz, bo widze Ślęże w tle?
 5. Już bez przesady, z dokładnym wykonaniem nie powinno być problemu. Rezygnuje równierz z klap i pozostaje przy samych lotkach.
 6. Pan Jarek opuścił forum na własne życzenie i pomaga mi swoją wiedzą poza forum. Jeżeli chodzi o kąty to jasne, ja tylko podałem kąt o który poprosił mnie pan Jarek i to on dalej dokonał analizy. Rozumiem że kąt idzie wzdłóż osi profili, ale z tego co mi wiadomo i o czym rozmawiałem z panem Jarkiem, to kąt 0 dla tego profilu jest właśnie wzdłóż podstawy tak samo jak oryginalny Wicherka, w przeciwienstwie do przykładowo Clark Y, którego kąt 0 przechodzi przez środek profilu.
 7. Dokładnie, analizy dokonał pan Jarek. Przesłał mi mailem, dokładną analizę tego profilu stworzoną pod wymiary Wicherka jakie mu podałem. Jeżeli wyrazi zgodę to z chęcią je tutaj upublicznie.
 8. O wiele gorzej było by z profilem typu Clark Y. Górna powierzchnia kadłuba modelu pod oryginalny profil ma kąt 3 stopnie przynajmniej u mnie. Samolot w locie ślizgowym na profilu Rhode St.G 32 oraz na kącie zaklinowania skrzydła oryginalnym dla Wicherka, stabilizuje się na kącie natarcia modelu (nie skrzydła) 3,8 stopnia. Wicherek w tym ustawieniu lata wolno i ma mały zakres prędkości pomiędzy lotem szybowcowym, a prędkością lądowania. Aby było idealnie - model powinien się stabilizować przy kącie +2 stopnie. Bez zmiany kątów ustawienia skrzydła i statecznika poziomego jest to niemożliwe. Myślę, że mógłbym zmienić kat ustawienia skrzydła bądź próbować przesunąć lekko środek ciężkości na przód albo pozostawić z kątem 3,8 stopnia.
 9. Mam zamiar wykonać kolejny komplet skrzydeł tym razem z profilem Rhode St. G. 32, skrzydło prócz lotek chcę zaopatrzyć również w klapy. Postaram się je tak wybudować, aby była możliwość zmiany z oryginalnych Wicherkowych na Rhode St. G. 32. Przymiarka do kadłuba. Po analizie wykonanej dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów wychodzi na to ,że w tej konfiguracji model lata wolno i ma mały zakres prędkości pomiędzy lotem szybowcowym (ślizgowym) a prędkością lądowania (2 m/s).
 10. Ja miałem jeszcze skode 105 i choć starsza od mojego VW to do dzis nie moge sie na nią patrzeć Dobra wracamy do tematu.
 11. Zakochanie nie zakochanie, samolot to samolot. Nie sądze aby Wicherek był jakimś pięknym modelem Jest kwadratowy jak cegła i tego nie ukryjesz edit; Duży Fiat też jest kwadratowy, osiągi ma dosyć kiepskie (żeby nie mówić nawet bardziej niż kiepskie), a jest kultowy. Są tacy co chcą obniżyć mu zawieszenie, wymienić silnik, dodać spojler i są tacy co podoba im się w oryginalnym stanie, a jazda nim w dzisoejszych warunkach sprawia im wielką radość. Sam jestem posiadaczem starego busika VW i uwielbiam nim jeździć, nawet jak na autpstradzie mój maks to 80km/h:)Gdybym wybierał samolot dla "urody" to wybrał bym inny model. Wicherek jest kultowy i dyskusja na ten temat nie ma sensu. Swoją drogą ciekawe jakby wybudować model "Flyer I"
 12. Nie mówimy o urodzie, właściwościach lotnych, konstrukcji. Poprostu każdy temat z nim związany "Porusza tłumy" do dyskusji. A to jest coś według mnie bardzo ciekawego i godnego uwagi (a już wogóle jest to idealne dla początkujących. Można się tylu rzeczy dowiedzieć na podstawie modelu, który można sobie obejżeć z bliska, dotknąć, przyciąć listewke i budować od podstaw No ma to coś, a co to jest to już każdy sam sobie dopisze. Nawet są tu emocje w tym temacie a nie tylko suche fakty. Czego chcieć więcej dla kogoś kto się uczy. Idealna lekcja i to za sprawą właśnie Wicherka.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.