Skocz do zawartości

Pulso DL22A - jak "drążkowo" ustawić soft cut-off mode?


Kicior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Otóż mam wspomniany regulator.

 

Fabrycznie mają one ustawiony soft cut-off mode - czyli stopniowa utrata mocy przez silnik.

Mój ma chyba przestawiony mode, ponieważ w trakcie lotu regulator nagle odcina zasilanie. Po krótkiej przerwie można jeszcze go odpalić i wylądować, niemniej - jak możecie sobie wyobrazić - jest to dosyć niekomfortowa sytuacja w czasie lotu.

 

Pytanie: jak z drążków (nie mam karty programującej) ustawić SOFT cut-off mode?

 

W instrukcjach, które znalazłem w sieci jest jedynie to:

 

- - - - -

Setting the Cut-off Voltage mode and Motor Reverse Rotation Adjustment: Note-Factory Default Setting: Cut-off voltage mode 1 (Intellectual cut-off for Ni-MH/Ni-CD

battery)

 

How to change the Cut-off Voltage mode:

 

- Switch “on” the transmitter and move the stick to “full throttle” (Highest position)

- Connect the main power pack to ESC.

- Wait 5 seconds, you will hear 1 single beep, which means Soft Start mode; or hear 2 beeps, which means Constant Speed Start mode.

- Wait 5 seconds, you will hear 5 “Single Beeps” (Timing mode 1); then 5 double Beeps” (Timing mode 2); then 5 “thrice Beeps” (Timing mode 3); then 5 “Quartet

Beeps” (Timing mode 4). Do not move the throttle stick.

 

- Wait another 5 seconds, you will hear 5 long “Dong” sounds: (Cut off mode 1: intellectual cut-off for Ni-MH/Ni-CD battery);

- and then 5 long “Dong-Beep” sounds: (Cut-off mode 2, cut-off voltage 5V for 2 cell LiPo battery);

- and then 5 long “double Beeps”: (Cut-off mode 3, cut-off voltage 7.5V for 3 cell LiPo battery).

- and then 5 long “Dong-Beep Dong” sounds: (Motor Reverse Rotation Adjustment)

 

Swiftly move the throttle stick to position “close” after the first 5 long “Dong” sounds if choosing Cut-off mode 1; or after 5 long “Dong Beep” sounds if choosing Cut-off

mode 2; or after 5 long “double Beeps” if choosing Cut-off mode 3; or after 5 long “Dong-Beep-Dong” if choosing Motor Reverse Rotation

Adjustment.

 

- - - - -

 

Nie jestem pewien czy to jest to samo (cut-off mode 3) - zdaje się, że dotyczy to minimalnego napięcia przy którym zasilanie jest odcinane...

 

Z góry dzięki za podpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za info.

 

W tzw. międzyczasie w jednym ze sklepów modelarskich powiedziano mi to samo.

 

Zakupiłem więc ostatnią sztukę karty do programowania, choć trochę szkoda było wydawać ok 50% tego co dałem za nowy regulator, ale co tam.

 

Wszystko teraz działa jak należy.

 

Dzięki raz jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.