Skocz do zawartości

Jeti Box Profi - podłączenie do aparatury


Maciek A.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie do znawców systemu Jeti. Chciałbym wykorzystać Jeti Box Profi jako moduł do mojej Sanwy (SD-6G i SD-10G) poprzez podłączenie do portu trenera - schemat wyjść z nadajnika http://www.rcheliguy...n%20Diagram.jpg

Na porcie trenera jest napięcie 3,3V, czy nie będzie to za mało dla Jeti Box Profi?

Czy mogę podłączyć tylko PPM i "-" jako sygnał z nadajnika, a Jeti Box korzystałby z własnego wbudowanego zasilania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie faktycznie za małe.

Co do korzystania z własnego wbudowanego zasilania to obawiam się że jest za małe by utrzymać na długo Jetibox w TXmodule.

To tylko 450mAh.

Nie wiadomo na jak długo zostanie bezpiecznego czasu na powrót modelem na ziemie po usłyszeniu komunikatu o niskim napięciu w Jetiboxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Maciek,

Jakieś doświadczenia z Jeti boxem profi - pozytywne? negatywne?

Jak rozwiązałeś zasilanie.

Będzie złota łopata jak nic...

 

mc19jetiboxprofi1.JPG

 

 

Działa u mnie jako moduł nadawczy 2,4 i odbiornik telemetrii.

Chodziarz już teraz taka konfiguracja jak mój nadajnik to wygląda bardzo archaicznie w stosunku do nowych futurystycznych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z zasięgiem? Ta wbudowana antena daje radę? Martwi mnie trochę fakt, ze standardowo Jeti dodaje RX sat do profiboxa (chociaż powinienem się cieszyć). A te zdjęcia tak trzymać a tak nie ... nie wiem czy nie chcą coś w ten sposób powiedzieć. Może się czepiam. Moc jest taka jak w standardowych modułach - 100mW. Taki niepokój czuję bo nie widać anteny - w sumie w Ds 16 tez nie widać...

 

blocked-antenna.jpgfree-antenna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z zasięgiem? Ta wbudowana antena daje radę? Martwi mnie trochę fakt, ze standardowo Jeti dodaje RX sat do profiboxa (chociaż powinienem się cieszyć). A te zdjęcia tak trzymać a tak nie ... nie wiem czy nie chcą coś w ten sposób powiedzieć. Może się czepiam. Moc jest taka jak w standardowych modułach - 100mW. Taki niepokój czuję bo nie widać anteny - w sumie w Ds 16 tez nie widać...

 

blocked-antenna.jpgfree-antenna.jpg

 

Ja się ciesze z satelity bo mam ja teraz w hexacopterze.

A na zasięg nie narzekam.

Wcześniej miałem moduł i miniboxa i nie widzę różnicy w zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.