Skocz do zawartości

Cox 0.8 Babe Bee


Ghandi

Rekomendowane odpowiedzi

Będę sobie pierdział Cox'em ;)

 

teraz więc mam pytań kilka:

 

1. Jakie śmigło do niego kupić?

 

2. Kupiłem wersje z 'kominem' bez zbiorniczka paliwa. Skoro 6-7 ml paliwa starcza na ok 4-5 minut lotu to potrzebuje zbiornika 10 ml. Jak go zrobić?

 

3. Jakim paliwem napędzać taki silniczek?

 

No a teraz zabieram się do budowy Wicherka pod Cox'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

hehehe tak to ja kupilem ;) wlasnie przeglądam rozne fora itp itd.

Widzę ze tłumik to musowo trzeba będzie zrobić, juz mam pomysł na zbiornik paliwa, za chwile wrzucę rysunki pogladowe.

 

e tam bede bazgrał ;)

 

2 strzykawki 10'ki, przeciąć, skleić na żywicę tak aby jeden dziubek wykorzystac jako dostarczenie paliwa do silnika a drugi dziobek jako wlew paliwa. Dodatkowo od strony wlewu paliwa wkleic jeszcze jeden dziobek służący jako odpowietrznik do tankowania. wszystko umieszczamy w modelu pionowo (wlew paliwa na górze) i tadam.

 

Kolejny pomysł jest juz trudniejszy bo zakłada zlutowanie zbiornika dowolnego kształtu z blaszek mosiężnych. Taki byłby oczywiście bardziej stylowy, tylko nie wiem czy na skutek drgań taki zbiornik by się za szybko nie rozszczelniał, pozatym tak malutki zbiornik byloby raczej trudno lutować, nawet palnikiem ołówkowym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki lutowałem we wczesnej młodości gdy budowałem model do akrobacji na uwięzi (F2B).

Model był jeden a zbiorniki trzy bo jakoś to lutowanie mi nie szło :)

Ja myślałem o jakieś małej buteleczce plastikowej po lekach, i wykonaniu normalnego osprzętu z rurek miedzianych.

 

Nie wiem czy widziałeś że ten sprzedawca sam oferował takiego Wicherka z Coxem - http://www.allegro.pl/item254810460_wicherek_10_rc_z_silnikiem_cox_0_8cm.html , jak widać zabudował zbiornik o pojemności 14ccm i śmigło 6/3.

 

Wicherka budujesz sam czy z zestawu z samolotyrc.pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki lutowałem we wczesnej młodości gdy budowałem model do akrobacji na uwięzi (F2B).

Wicherka budujesz sam czy z zestawu z samolotyrc.pl ?

 

Teraz masz do dyspozycji mikropalniki ;) wiec powinno pójść o niebo łatwiej, tylko skąd materiał ?

 

Wicherka buduje z oryginalnych planów, odszukałem je w domu ;) i właśnie będe pędził na xero coby je pomniejszyć do odpowiedniej skali, jak chcesz mogę zrobić 2 kompleciki i ci wysłac priorytetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo, ale mam własne z netu :), z tym że ja chyba skuszę się na ten zestawik. Za 49 zł wszystkie elementy wycinane laserowo to wg mnie dość opłacalne.

 

Co do silnika to też myślę o wykonaniu jakiegoś tłumika, a w pierwszym etapie choćby osłony żeby nie pluł wszędzie resztkami paliwa.

Przydałby się jakiś gaźnik. Opracował taki larsd ( http://larsd.republika.pl/cox.html ) ale jak dla mnie jest zbyt skomplikowany (wymaga toczenia). Może jednak uda się opracować jakiś prosty układ przysłaniający tylko wlot powietrza i gaszący silnik w razie konieczności lądowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prawdopodobnie mam dwa zbioniczki ok 10-15ml od modelu na uwiezi. Wieczorem sprawdze czy nadal leza w magicznej szafie i dam Wam znac :)

 

czekam w napięciu :D

 

Dziękuje bardzo, ale mam własne z netu :), z tym że ja chyba skuszę się na ten zestawik. Za 49 zł wszystkie elementy wycinane laserowo to wg mnie dość opłacalne.

 

Hmm wiesz co, wyciecie tego to kwestia pół godziny przecież ;) a 50 pln mozna wydać na ładna folijkę do oklejenia modelu ;)

 

ja w budowie zrobię tak:

wregi kadłuba itp - sklejka owocówka, firewall sklejka 3mm.

kratownica 4mm balsowe listwy ( sam wycinam z deseczki).

rzeberka - 1.5mm balsa

dźwigary prawdopodobnie 5mm balsa + sheer web (do dzisiaj nie wiem jak sie to nazywa...) wyposażenie 2x jakies male serwa na ster + wysokość, pakiet zasilający paluszki AA tadam ;) gotowe.

mocowanie silnika zamiennie BL i Cox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam takie maleństwo. Bez problemu chodzi na paliwie standard 80/20. Śmigiełko mam oryginalne. Trzeba uważać przy odpalaniu bo bardzo łatwo go zalać i wtedy dość ciężko startuje. Co do baku to również szukam. Jak bede miał wolną chwile to spróbuje przerobić buteleczke z kropli do oczu albo czegoś innego specyfiku, może sie uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie u mnie będzie podobne. 2 serwa esky 8g (bo takie leżą u mnie w szufladzie) na kierunek i wysokość, pakiet KAN 350mAh (stosowany zamiennie do szybowca) i odbiornik Electron6

 

Zgadzam się że wycięcie tego nie potrwa długo, ale w zestawie mam gwarancje powtarzalności elementów no i oszczędzam to pół godziny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec :D Magiczna szuflada ukazala mi 2 identyczne zbiorniczki z blachy chyba miedzianej. Sa one dobrze zlutowanie i pochodza z mojego modelu Aero Commandera. Mialybyc uzyte wlasnie do takich silniczkow jakie wymacie - model mialbyc na uwiezi. Obecnie zdecydowalem ze model jezeli powstanie to jako elektryk. Wiec jezeli jestescie zainteresowani to wam je przesle :)

 

Foto

 

Zdjcie050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec :D Magiczna szuflada ukazala mi 2 identyczne zbiorniczki z blachy chyba miedzianej. Sa one dobrze zlutowanie i pochodza z mojego modelu Aero Commandera. Mialybyc uzyte wlasnie do takich silniczkow jakie wymacie - model mialbyc na uwiezi. Obecnie zdecydowalem ze model jezeli powstanie to jako elektryk. Wiec jezeli jestescie zainteresowani to wam je przesle :)

 

Foto

 

Obrazek

 

pieknosci :) ja się piszę na jeden + instrukcje w kiero rurkie wsadzic co zebym sie nie zdziwil ;)

 

zbiorniczek traktowalbym jako wypozyczenie z Twojej strony, jesli potrzebowałbyś go spowrotem - odeśle ci go :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe... ja też mam takie pierdzidło. Chciałem to wykorzystać jako napęd do Guillowsowego Ju87 ale ... może być za mocny ;) więc Stukasik dostanie małego elektryka jak... go wreszcie skończę :)

Jakoś tak czasu brakuje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe... ja też mam takie pierdzidło. Chciałem to wykorzystać jako napęd do Guillowsowego Ju87 ale ... może być za mocny ;) więc Stukasik dostanie małego elektryka jak... go wreszcie skończę :)

Jakoś tak czasu brakuje.....

 

widziałem na alledrogo wlasnie takie modele, warte toto pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.