Skocz do zawartości

Pomniejszenie planow


Matrik123

Rekomendowane odpowiedzi

Bylby ktos tak pomocny i zmniejszyl plany Katana X "Lite" z tej strony www.extremeaerotech.com/plantas.php?p=escala

 

Z tego co wiem to ta ma 1,4m rozpietosci, dla mnie to jednak troszke za duzo. Zmniejszona ma miec ok 1,2m.

 

 

Nie mam dostepu do komputera (internet mam tylko w telefonie) i nie mam mozliwosci samodzielnego pomniejszenia tych planow.

 

 

Od razu dziekuje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na stronie są plany DXF pomniejszone do 1.4m ( po zalogowaniu ) Zmniejszyć można bez problemu w darmowym DoubleCAD 2XT ze strony www.doublecad.pl . Niestety ale przerobienie tego modelu na 1.2m to nie najlepszy pomysł. Zrobiłem Xlite w wymiarze 1,12m i porażka totalna.Wyszła ciężko bo nie chciała się wyważyć a jak już ją wyważyłem to wyszła około 1400g do lotu a to niedopuszczalne. Dodatkowo profil zastosowany w Xlite nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Znacznie lepiej sprawdza sie 64A012 zarówno w większych jak i mniejszych wymiarach katan. Żeby X lite o rozp 1200mm latała fajnie należy : zmienić profil skrzydła, wywalić co drugie żeberko ze skrzydeł, przeprojektować pancerne usterzenie, odchudzić kadłub, zdecydowanie powiększyć ażurowania w sklejkowych elementach a część z nich usunąć. Wszystkie te problemy zmusiły mnie do kompletnego przeprojektowania tego modelu. Jeżeli jednak już się zdecydujesz na Xlite to być może dało by się zaadoptować kabinkę od mojej funtanki po odpowiednim przycięciu. Jeżeli coś mogę doradzić to lepiej pobierz plany funtany 2x2m i pomniejsz ją do 1200mm - ten model ma znacznie więcej szans na prawidłowe latanie niż bezpośrednio przeskalowana Katana X-lite.Tu masz link www.rc.nareks.cz/download/Funtana_bmp.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodalem, ze katane chcialem zrobic z depronu+ drewno. Rozumiem, ze w takiej technologi tez nie wyjdzie dobrze ?

 

Podobna technologia do tej www.rcclub.eu/viewtopic.php?f=15&t=1141

 

Co do pomniejszenia planow to jak pisalem wczesniej, nie mam mozliwosci instalowania zadnych programow z braku komputera..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z depronu jej nie robiłem, powinna wyjść lżej i może będzie latała. Plany mogę Ci pomniejszyć , daj znać jutro, natomiast nie wiem jak zamierzasz je wydrukować nie mając komputera. Plany są w CAD i do otworzenia potrzebny jest chociażby DXF-Viwer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany mode wydrukowac np. u cioci ale nic nie moge sciagac itp, o to chodzi ;]

 

Dalo by sie zrobic te plany w .pdf ? Takie cos moglbym normalnie wydrukowac. Co do katany i ciezkiego tylu to zamiast wzmocnien drewnianycb moglbym pokombinowac z weglem ;]

 

Z gory dziekuje za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.