Jump to content

Niedopracowania konstrukcyjne

zbig471

Recommended Posts

Jak mszczą się niedopracowania konstrukcyjne mozna zobaczyc na poniższych fotkach . Model zwrotny , ale tak fajny w lataniu , że trudno go było uszkodzic .

IMGP0324.jpg

elektryki3.jpg

Niestety , jak widac na zdjęciach klapka była mocowana na taśmę i to się zemściło. Najpierw odmaszerowała rzeczona klapka, a następnie po niej akumulator, a samolot mimo totalnego niedowarzenia na dziób poszedł idealnie pionową piką do ziemi

Koniec był smutny

IMGP0438.jpg

IMGP0439.jpg

Jedyna "korzyśc" z tego zdarzenia była taka , że miałem pierwsze zdjęcie jak polowac na krety. Konstrukcja okazała się równie dobra jak sam model i poza zniszczonym przodem nic więcej nie uległo zepsuciu (no jedynie serwo f-y E-sky - nie polecam ).

IMGP0475.jpg

Obecnie klapka jest mocowana recepturką i myślę , że kolejna kraksa modelu będzie wynikac jedynie z winy pilota ( może niepredko)

IMGP0484.jpg

W twoim modelu widocznie siły na sterach są chyba na tyle małe że nie powodują wyginania tak zamocowanych bowdenów ale jeżeli w swoim następnym modelu większym modelu zrobisz podobne ich mocowanie to będzie słaby punkt tego modelu co może skończyć się wiadomo czym :D

590ec9d3d3f75362.jpg

Mam nadzieję że potraktujesz to jako radę a nie jakąś próbę pouczania czy coś w tym stylu bo nie to było moim zamiarem

• 1 month later...
W twoim modelu widocznie siły na sterach są chyba na tyle małe że nie powodują wyginania tak zamocowanych bowdenów ale jeżeli w swoim następnym modelu większym modelu zrobisz podobne ich mocowanie to będzie słaby punkt tego modelu co może skończyć się wiadomo czym :D

590ec9d3d3f75362.jpg

Mam nadzieję że potraktujesz to jako radę a nie jakąś próbę pouczania czy coś w tym stylu bo nie to było moim zamiarem

Nie widzę powodów do gniewu. Myślę ,że to o czym piszesz nie dotyczy moich modeli.

Ten czerwony pancerz jest trwale związany z kadłubem(przy serwie, przy sterze i w tylu ile się da miejscach pomiędzy nimi, tak aby spowodować jego usztywnienie i uniknąć jego uginania się).

Niemniej , uwaga przyjęta z pokorą , bo jeśli nie mnie , to jakiemuś młodszemu koledze przeglądającemu ten post wyjaśni to może jakie może popełnić błędy.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.