Skocz do zawartości

Niedopracowania konstrukcyjne


zbig471

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mszczą się niedopracowania konstrukcyjne mozna zobaczyc na poniższych fotkach . Model zwrotny , ale tak fajny w lataniu , że trudno go było uszkodzic .

 

IMGP0324.jpg

elektryki3.jpg

 

 

Niestety , jak widac na zdjęciach klapka była mocowana na taśmę i to się zemściło. Najpierw odmaszerowała rzeczona klapka, a następnie po niej akumulator, a samolot mimo totalnego niedowarzenia na dziób poszedł idealnie pionową piką do ziemi

Koniec był smutny

 

 

IMGP0438.jpg

IMGP0439.jpg

 

 

Jedyna "korzyśc" z tego zdarzenia była taka , że miałem pierwsze zdjęcie jak polowac na krety. Konstrukcja okazała się równie dobra jak sam model i poza zniszczonym przodem nic więcej nie uległo zepsuciu (no jedynie serwo f-y E-sky - nie polecam ).

 

 

IMGP0475.jpg

 

Obecnie klapka jest mocowana recepturką i myślę , że kolejna kraksa modelu będzie wynikac jedynie z winy pilota ( może niepredko)

 

IMGP0484.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W twoim modelu widocznie siły na sterach są chyba na tyle małe że nie powodują wyginania tak zamocowanych bowdenów ale jeżeli w swoim następnym modelu większym modelu zrobisz podobne ich mocowanie to będzie słaby punkt tego modelu co może skończyć się wiadomo czym :D

 

590ec9d3d3f75362.jpg

 

Mam nadzieję że potraktujesz to jako radę a nie jakąś próbę pouczania czy coś w tym stylu bo nie to było moim zamiarem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W twoim modelu widocznie siły na sterach są chyba na tyle małe że nie powodują wyginania tak zamocowanych bowdenów ale jeżeli w swoim następnym modelu większym modelu zrobisz podobne ich mocowanie to będzie słaby punkt tego modelu co może skończyć się wiadomo czym :D

 

590ec9d3d3f75362.jpg

 

Mam nadzieję że potraktujesz to jako radę a nie jakąś próbę pouczania czy coś w tym stylu bo nie to było moim zamiarem

 

 

Nie widzę powodów do gniewu. Myślę ,że to o czym piszesz nie dotyczy moich modeli.

Ten czerwony pancerz jest trwale związany z kadłubem(przy serwie, przy sterze i w tylu ile się da miejscach pomiędzy nimi, tak aby spowodować jego usztywnienie i uniknąć jego uginania się).

 

Niemniej , uwaga przyjęta z pokorą , bo jeśli nie mnie , to jakiemuś młodszemu koledze przeglądającemu ten post wyjaśni to może jakie może popełnić błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.