Jump to content

Nowe lotnisko przy Stadionie Narodowym


dlmtb

Recommended Posts

Często przejeżdżam tamtędy do pracy rowerem i wreszcie mnie coś tchnęło żeby zobaczyć, co pozostało po zagrodzonym i zajętym przez budowlańców chyba nawet podczas Euro terenie wzdłuż Zielenieckiej. Okazało się, że mamy tu całkiem niezłe lotnisko z kostkową lub asfaltową nawierzchnia.

 

Teren zajmowany przez ekipy budowlane to częściowo wyłożony kostką ogromny plac o długości około 250-300m. Szerokość to jakieś 60-70m. W zasadzie do użytku jest jakieś 120-140m, bo tyle jest w miarę równej kostki. Reszta to niby płasko, ale wszędzie leżą resztki potłuczonych kamieni i rozsypany żwir. Gdyby ktoś to pozamiatał pas by się znacznie wydłużył. Dodatkowo jest jeszcze kawal (jakieś 120m) asfaltowego pasa, który stanowi szeroka o nieregularnym kształcie aleja idąca od stacji Stadion w stronę Zielenieckiej.

 

Ponadto mamy jeszcze do dyspozycji dwa ogromne parkingi wysypane żwirem, ale to już raczej nie jest zbyt przyjazne podłoże do startu i lądowania i mozna je potraktować jako pole do ladowań awaryjnych.

 

W obu przypadkach podejścia z dwóch stron, czyli z południa i północy.

 

Reasumując doskonałe lotnisko na małe i średnie elektryki do rozpiętości do powiecdzy 1.8m.

 

Zapraszam do testowania. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.