Jump to content

Regulator Dualsky- dziwne sygnały dźwiękowe


GEX999

Recommended Posts

Witam,

Od niedawna stałem się posiadaczem tego silnika z wbudowanym regulatorem: http://www.nastik.pl/dualsky-xm2812rtr33-p-1641.html .

Wykonałem już kilka lotów modelem, ale wczoraj po południu pierwszy raz latałem przy niższej temp. (ok. 13 st.) i po podłączeniu akusa do regla, wydał on charakterystyczny dźwięk "5-6-5", a później bardzo dużo szybkich, krótkich piknięć. Trwało to ok. 15 sek., a po tym znów rozległ się ton "5-6-5". Wszystko działało jak trzeba. Trzeba wykluczyć odbiornik, aparaturę i moduł, bo gdyby było tak, że łączność nie została uzyskana, regiel wydawałby dźwięki wolniejsze lub wcale. Po "załapaniu" sygnału poruszyły by się także serwa, ale to nie nastąpiło. Czy niska temp. mogła być przyczyną? Dodam, że ok. rok temu miałem bardzo podobną sytuację z reglem HW 25A. Przed pierwszym lotem w niskiej temp. wymagał kalibracji. Czy to normalne? Prosiłbym o pomoc nie tylko posiadaczy regulatora Dualsky 6A.

Z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba wykluczyć odbiornik, aparaturę i moduł, bo gdyby było tak, że łączność nie została uzyskana, regiel wydawałby dźwięki wolniejsze lub wcale. Po "załapaniu" sygnału poruszyły by się także serwa, ale to nie nastąpiło.

Coś tu nie gra. Jeśli serwa nie działają to znaczy, że odbiornik się nie zalogował. Może regulator zgłasza brak logowania odbiornika?
Link to comment
Share on other sites

Nie zrozumieliście mnie chyba. Podłączając normalnie zasilanie do odbiornika, serwa wychylają się na wszystkie strony i wracają do neutrum (normalne dla analogów). Wtedy podłączyłem zasilanie, serwa wychyliły się i wróciły do neutrum (gdyby odbiornik się nie zalogował, to by nie wróciły). Następnie to dziwne zachowanie regla. Kiedy już ustąpiło to serwa same nie ruszyły się, więc nie można powiedzieć, że odbiornik albo moduł się zacięły. Poruszyłem też drążkiem i wszystko było OK. Po za tym włączając regiel bez odbiornika nie wydaje on żadnych piknięć, poza tonem "5-6-5", a podłączając zasilanie do regla i odbiornika przy wyłączonej apce, wydaje on ton "5-6-5" i powolne piknięcia. Jako kolejny argument można by dodać, że dioda na odbiorniku cały czas się świeciła, wszystkie wtyczki wpięte prawidłowo. Dodam, że przy następnych podłączaniach pakietu, wszystko działało jak należy.

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie. Regiel zachowuje się tak, kiedy jest włączony gaz. Ale jakim cudem regiel sam przestał pikać? Drążek gazu był na 0 albo był minimalnie wychylony, ale regiel przestał pikać, bez dotykania drążka. Potencjometr nie wykazuje żadnych wad, chyba nie możliwością jest także, że aparatura sama zwiększyła sygnał odpowiadający za zwiększenie obrotów.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że niektóre regulatory, np. align'a po odłączeniu od silnika, lubią się rozprogramować. Może i ten ma jakąś dziwną cechę. Wiem, że jest on zespolony z silnikiem na stałe ale jakiś inny czynnik może powoduje utratę ustawień.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.