Skocz do zawartości

[U] Plan Łosia na RCgroups


alyan

Rekomendowane odpowiedzi

Surprise - o 17.08 polish time activated code comes ( ten drugi ) ...

 

ps. chyba mnie jeszcze lubią :)

 

Wydawało mi się że trzeba się przywitać w przywitalni żeby otrzymać dostęp do galerii planów czy jak to tam się nazywa.

A może miałem fart ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogole nie jestem zwolennikiem skalowania gotowych rysunkow konstrukcyjnych modeli, gdyz najczesciej zawieraja one juz pewne uproszczenia. Ponadto wymiarow poszczegolnych elementow konstrukcji modelu nie powinno sie powiekszac badz pomniejszac liniowo, wiec wynik takiego skalowania wymaga pozniej znacznych poprawek. Dlatego preferuje raczej opracowanie konstrukcji modelu od nowa, od razu w potrzebnej wielkosci i wykreslenie kompletu planow od poczatku, w oparciu o w miare rzetelne rysunki (jak na przyklad udostepnione przez Ciebie rysunki Losia) i zdjecia oryginalu.

 

Opracowanie konstrukcji modelu o rozpietosci, powiedzmy 2m na podstawie planow orzeszka nie rokowaloby godnych zaakceptowania rezultatow. Dlatego "lepsze cos niz nic" nie zawsze okazuje sie lepsze. Ale podejrzewam, ze na podstawie planow orzeszka daloby sie z powodzeniem zbudowac na przyklad niezbyt wielkiego deproniaka. To po prostu kwestia rozsadku - dla duzego, skomplikowanego modelu warto sie przylozyc do wykonania solidnych rysunkow konstrukcyjnych lub odwrotnie - szkoda czasu szkoda "partolic" duzy i w miare kosztowny model na podstawie malo dokladnych rysunkow orzeszka.

 

Podobnie ma sie rzecz z opracowywaniem planow wiekszego modelu na podstawie malutkiego rysunku (ksiazka Schiera) - juz sama grubosc linii w powiekszeniu przyczynia sie do powstania sporych bledow, ktore z kolei nieuchronnie odbija sie na proporcjach i wygladzie modelu.

 

bezmiar madrosci przez ciebie przemawia :) nie sposob sie nie zgodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.