Skocz do zawartości

Ultimate 1100mm pod saito 82


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wycięcie to jakieś 150-160zł (łącznie z cięciem elementów sklejkowych) a co do cen materiałów to nie wiem jak się kształtują ceny na tą chwilę, ja miałem zapasy materiałowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, raczej już nie będę rysował kolejnych modeli więc nie ma szans na inny wymiar Ultimate. Póki co zrobiłem zastrzały. Kolejne fotki pewnie za tydzień jak pokleję skrzydła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod benzyne 15cm to by się prawie nadawał do 160cm rozpiętości to 30cm silnik

Buduję Katanę 1400mm sądzisz iż silnik 15cm który waży prawie 1kg byłby do niej odpowiedni? Oczywiście nie obyło by się bez przeróbek domku silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, z tego co pamiętam to już mnie chyba pytałeś o tą sprawę. Do Katany 1,4m będzie odpowiedni 15ccm ale 4T którego waga oscyluje w granicach 650-700g. Silnik o wadze 1kg to już za dużo.

 

PS: Miałem w tej Katanie (1.4) silnik FS61 który okazał się za cienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pow. nośna płatów ( z odjęciem od niej jednego centropłatu) wyniesie 50.54dm2 co w zależności od wagi (2500-3000g) da od 50 do 59g/dm2 obciążenia pow. Nie jest źle. Skrzydło w stadium jak na zdjęciu waży 169g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mnogość elementów modelu wynika z zamiłowania do Cad-a czy jest technicznie uzasadniona?

 

Patrząc na zastrzał, doliczyłem się 8 elementów balsowo-sklejkowych oraz dwóch prętów węglowych ale nie mam pewności czy sklejkowy element nie jest jeszcze dzielony na mniejsze kawałki. To co zyskuje się na ażurowaniu pożera z czasem ilość koniecznego kleju na połączenie tych puzli.

Czy sprawdzałeś wagę elementów złożonych na sucho i sklejonych?

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zastrzale jest około 20 elementów, są 4 pręty węglowe i jest bardzo sztywny. CAD-a nie kocham ale muszę myśleć o technologii wykonania oraz wielkościach formatek a także o ułożeniu słojów żeby nadawać elementom sztywność. Model zważę cały po sklejeniu wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.