Jump to content

Ultimate 1100mm pod saito 82


Guest

Recommended Posts

Tak sobie myślę czy przypadkiem nie zrobić Ultimate o rozpiętości 1.1m pod saito 82. Powierzchnia nośna wyniosłaby około 43dm2 so przy wadze 2000-2500g dało by od 47 do 59g/dm2. Narysować taki model (uproszczony , wszak to nie elektryk) to żadne wyzwanie (skrzydła mogę wykorzystać po małych przeróbkach od ultimate 1250 elektro). Nie wiem tylko czy jest sens się za to zabierać. Saito 82 to lekki silniczek, raptem 530 g i ciągu w okolicach 3kg. Miał ktoś do czynienia z Ultimate o takiej rozpiętości i napędem spalinowym 4T? Co do samego modelu to jest/będzie mniej więcej taki : http://www.john-tom.com/photo/DSC01698.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Zmiana planów: zamiast klepać bez sensu nowy, nikomu nie przydatny model postanowiłem wykorzystać projek Ultimate 1250 który popełniłem z rok temu a który jeszcze z różnych przyczyn nie został zrealizowany. Przerobiłem go więc na napęd spalinowy i wyciąłem elementy sklejkowe. Jak go nie uciągnie FA82 to 125 napewno da sobie radę. Póki co złożyłem kadłub na próbę i prędzej pozalewam szczliny klejem niż go rozłożę. Zamieszę realcję bo być może kogoś to zainteresuje. Elementy balsowe będą cięte pewnie w przyszłym tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

Heheh, wystarczy że jedna osoba czyta :) więc jest sens dzielenia się budową Ulta.

 

Żeby było wiadomo o jaki model chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Ja z kolei nie mam czasu. W wolnych chwilach kleję. Ultimate w zamyśle był przystosowany do napędu elektrycznego ale przekombinowałem na spalinowy.

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie balsowe elementy będę miał w poniedziałek, więc trochę się ruszy w temacie. Nie wiem czy jest sens robienia relacji z montażu "krok po kroku", chyba nie jest to zbyt interesujące. Trochę elementów będzie do montażu.

 

Poniżej zestawienie szkieletowe bez pokryć.

Link to comment
Share on other sites

Przyszła dziś przesyłka z elementami do Ultimate- 16 desek balsy 1,5mm , 5 desek 2,5mm i 3 deski 6mm. Ten ultimate składa się chyba z miliona elementów :( W każdym razie, skleiłem 2 z 8 pokryć płatów oraz wszystkie pokrycia usterzenia pionowego i poziomego. Wszystko to wyszlifowałem. Ktoś kto lubi zestawy z miliardem elementów powinien być zadowolony :lol: Jeżeli kogoś interesuje etap sklejania pokryć to mogę zrobić jutro jakieś fotki.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :) Na zdjęciach wycięte laserem pokrycia ultimate. Wszystkie pokrycia wykonane są z ponad 140 elementów (masakra). Z drugiej jednak strony nie chciałoby mi się wycinać ich ręcznie, wolałem posiedzieć przy CAD ( przy którym już mi się nie chce siedzieć) Dla porównania wielkości : Wzmacniacz ma szerokość 41cm.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.