Skocz do zawartości

YAK 88'EF /23.09 filmik/


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jakub.

Spogladając na twoje zdjęcia rzuciło mi się w oczy zdjęcie ze zbiornikiem ,a że nie jest czarno białe to myślę że powinieneś wymienić korek gumowy z czarnego na brązowy :?: .

Czarny do metanolu a brązowy do benzyny,ten może ci rozpuściś :!: .

A może tak producent proponuje .

Pozdrawiam

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam,

Łukasz dziękuję za zwrócenie uwagi na ten element.Stosowałem opaski nylonowe z powodzeniem już w zbiorniku mojego porzedniego modelu Extra CARF.Robiłem przegląd tego podzespołu i nie zauważyłem żadnych zmian w wyglądzie opasek. Spotkałem też takie rozwiązania na forum Flying Giants.Dzięki.

 

Grześ, dziękuję za zwrócenie uwagi na ten detal.Korek który widać na zdjęciu nie jest z fabrycznego zestawu Dubro,ten zamieniłem na rekomendowany do benzyny korek firmy Kavan. Całość nabyłem u Kolegi W.Dzika w Arthobby.W trakcie montażu zastanawiałem się kilkakrotnie czy to aby jest właściwy korek.Reki nie dam sobie uciąć.Metka na korku była odpowiednia.Firma Kavan nie wzbudza watpliwości.Firma Arthobby raczej też.

Napewno byłbym spokojniejszy z korkiem czrwonym z odpowiednim oznaczeniem na gumie.

Ten zamontowany nie ma oznaczenia na wyprasce ale jest dużo twardszy od silikonowego z zestawu.Przy potarciu wydaje tez inny zapach.

Czy ktoś z Kolegów miał już do czynienia z takim korkiem ?

Grześ dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Jakub

brałem kiedyś czarne korki z arthobby , nie rozpuszczały się , z tymi kolorami to chyba raczej zależy od producenta

Cześc Darek,

uuuuuff, to już mi dużo lżej. Ale mogli by goście z Kavan oznaczać te koreczki dla porządku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przed sobą uniwersalny zestaw Sullivana (zbiornik, armatura, korki). Są dwa korki, szary i czarny. W opisie jest wyraźnie powiedziane, że czarny należy użyć do benzyny. Tak więc z tymi kolorami jest różnie i należy po prostu użuwać zgodnie z instrukcją producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

powooooli kończę składanie Yaka. W oczekiwaniu na prawidłowy kolektor wydechu z KS dokończyłem zasilanie zapłonu. Zastosowałem Lipo 1800 20C 7,4V oraz Power Box Smart Switch - włącznik ze wskażnikiem napięcia aku i regulator napięcia Power Box.Wlew paliwa Hangar 9

y27.jpg

Na popychaczu gazu zastosowałem łączniki "Sullivan"

Stabilnośc połączenia, łatwość rozłączenia do serwisu oraz częściowo amortyzacja drgań , to główne atrybuty tego złącza.Stosowałem je już z powodzeniem w poprzedniem modelu.

Serwo gazu ma już swoje miejsce ,ale przy wersji z rezonansem trzeba było nieco je podnieść.

y28.jpg

y29.jpg

Niestey kabinka wymagała trochę pracy, nie była idealnie dopasowana.

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiedz mi prosze czy ten Power Box Smart Switch ma tylko obsługiwać zapłon ? wlasnie ogladam to na zdjęciu i sa zwykłe cieniutkie przewody jak w serwach które tak naprawde nie daja wiecej jak 5A ;-) do zapłonu w sam raz, do zasilania całej elektroniki juz raczej nie (wydajnosc 20A ale przewodziki tego nie przeniosą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi prosze czy ten Power Box Smart Switch ma tylko obsługiwać zapłon ? wlasnie ogladam to na zdjęciu i sa zwykłe cieniutkie przewody jak w serwach które tak naprawde nie daja wiecej jak 5A ;-) do zapłonu w sam raz, do zasilania całej elektroniki juz raczej nie (wydajnosc 20A ale przewodziki tego nie przeniosą)

Witam Darku,

producent podaje w instrukcji wydajność max 20A pod warunkiem zastosowania odpowiedniego złącza i odpowiednich przewodów.To tak trochę na wyrost.

Układ może przenieść takie wartości. Praktycznie pewnie te 5A jest normą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pora kończyć budowę Yaka !

Dotarł kolektor więc wydech jest zmontowany. Niestety ktoś się troche pomylił w obliczeniach szerokości tunelu. Rura się mieści, ale zamocowanie już nie.

Comfort mounting KS jest faktycznie dobrym rozwiązaniem. Tłumik zamocowany jest na gumowych lordach.Do zamocowania trzeba było dodać dość mocną półkę w środku i otworzyć tunel na boki by zmieścić mocowanie.Potem tunel zamknąłem.

y32.jpg

Pomimo podniesienia serwa gazu w górę, odległość do wydechu wydała mi się zbyt bliska.

Zastosowałem osłonę serwa z grubej gumy silikonowej.

y31.jpg

W środku wszystko już na swoim miejscu. Na zasilanie zastosowałem 2 pakiety Lion po 2600 mAh każdy i manager zasilania Power Box Sensor.

Pozostało dopasować maskę...

y30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gratulacje,

Piękny model, no i bardzo dobrze wyposażony. Sam mam chrapkę na 110" wersje :twisted: Ja dzisiaj oblatałem swojego yaczka z topmodel, konstrukcyjnie są praktycznie identyczne. Planujesz starty w F3M??

Witam,

dziekuję i gratuluję.Teraz kilka drobnych poprawek i latanie,latanie,latanie.F3M ...może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowaliśm różne śmigła i najlepiej z tą rurą było na śmigle 23/8 Bieli ciąg 15 kg a obroty z tego co pamiętam coś około 7 tyś

Witam,

dzięki Darek.Spróbuję na mniejszym śmigle. A Twoja maszyna latała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Yaczek nie ma łatwego życia. W ostanią sobotę zgasł silnik.Niestety w zawisie na wysokości ok 6 m nad ziemią. Yaczek zrobił skobel i pionowo trafił w glebę.Ku memu zdziwieniu i wszystkich obecnych uszkodzenia okazały się symoliczne jak na taki wypadek.

Skrzydła całe , ogon również , kadłub ma kilka drobnych pęknić konstrukcji. Silnik również ok.

Yaczek lata świetnie i przeżył taki crash test i to na 5 ! Jestem pod wrażeniem i wszyscy świadkowie też !

y50.jpg

y51.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.