Skocz do zawartości

Kupno pierwszego modelu, co wybrać, czym się kierować, na co zwarać uwagę ?


PIR

Rekomendowane odpowiedzi

mniej więcej proporcja pojemności

 

mysle ze tak to mozna ująć, chociaz oczywiscie dochodzą różne czynnniki. na przykład pakiet większy jest cięższy, więc silnik wiecej prądu pożera żeby utrzymać cięższy samolot itp, ale myślę, że można uogólnić czas do pojemności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, trochę namieszałem w temacie.

 

Z HK miałem brać tylko osprzęt, samolot w PL bo jest w tej samej cenie. Jak już się okazało zrezygnowałem z zakupów w HK, przed wszystkim dla tego że nie było tam pełnej aparatury, a zamawianie samego radia, bez nadajnik i odbiornika, mijało się z celem, bo dokupienie brakujących elementów w PL podnosiło cenę całej aparatury do takiej jaką oferują sklepy na allegro. A w międzyczasie pojawiła się aukcja z pełną aparaturą za 250zł.

 

A więc :

aparaturę mam (tzn kupiona, czekam na paczkę)

model zamawiam dziś.

 

brakujące elementy to :

pakiety

ładowarka

regulator

serwa

i reszta drobnicy która jest dostępna wszędzie, za grosze. W/w rzeczy już praktycznie upatrzyłem gdzie kupię, tylko nie wiem jaki regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skraf

dzięki, wezmę tak jak podałeś, ten reg miałem właśnie zamawiać z HK bo już ktoś wcześniej mówił że bardzo dobry. tylko zastanawiam się czy nie brać większych pakietów tzn. 2200

 

 

Jeszcze takie pytanie, aparatura prawdopodobnie dojdzie na poniedziałek, a wiec zanim dojdzie reszt i złożę model, pewnie trochę minie. Zamierzam potrenować na symulatorze (nie wiem jakim, proszę o jakąś propozycje) tylko kwestia tego, co potrzebuje aby podłączyć aparaturę do PC ? i w jakim stopniu symulator=realne latanie, czy jest to duże odzwierciedlenie ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie płynie Bixler 2.

Jak chcesz wziąć Bixlera, weź jego drugie wydanie. Ma kilka poprawek w porównaniu do poprzednika. Opinie są takie, że dwójka jest lepiej dopracowana.

Ja akurat wziąłem ARF (z silnikiem i serwami). Doszedłem do wniosku, że przetestuje jak lata w stockowym wyposarzeniu a jeśli się nie sprawdzi to wpakuje coś mocniejszego.

Generalnie, przy wyborze silnika sugerowałbym się przede wszystkim:

- rozmiarem śmigła pod silnik - pamiętaj, że masz ograniczoną przestrzeń na śmigło

- teoretycznie wymiarami, bo montuje sięw niego silnik "26", ale oczywiście można wpakować większy jak się chce - potrzeba tylko drobnych zmian w modelu

- kv producent daje chyba 1300. czytałem, że lepiej się sprawdzają w tym modelu silniki o kv 1600-1800, ale to mogą być opinie subiektywne.

- noi coś z większą ilością W w porównaniu do ARF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie potrzebuję niczego innego niż coś podobnego do sotckowego, mógłbyś zaproponować jakiś konkretny model ?

 

Właśnie to zrobiłem :)

Nazywa się: Bixler 2

Znajdziesz go na: hobbyking.com

Masz do wyboru wersję KIT i ARF - ARF posiada silnik i 4 serwa (nie posiada serw na lotkach - nie są konieczne, choć ja uważam, że warto je dorobić).

 

Dodatkowo bixler 2 ma o 10 cm większą rozpiętość.

 

Jeśli chodzi o pakiety, to moim zdaniem 2200mAh to minimum. Na stronie jest podany rozmiar pakietu sugerowany przez producenta. Ja uważam, że można dać śmiało większy. Model jest przeznaczony do FPV, czyli z założenia znosi większe obciążenia. Jak latasz bez FPV to masz sporą rezerwę na większy pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.