Skocz do zawartości

Foamy Yak indoor


alchemique

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwole sobie zaprezentowac jeszcze cieply filmik z latania domowego jeszcze cieplym Yaczkiem :) Model powstal 3 godziny temu film nakrecono 2 godziny temu przy okazji wizyty jednego ze znajomych modelarzy. Jest to drugi lot modelu , w pierwszym ,nienakreconym urwalem kawalek steru kierunku, ale jest na tyle duuzy ze model i taki polecial :)

Model z 3mm depronu, morda z 5mm epp. Jak na razie to zle wytrymowany kierunek jest i zly wyklon/sklon silnika i SC delikatnie do tylu by sie przydalo.

 

Waga modelu z aku hyperiona 350mAh - 140g

Na pokladzie:

Silnik z allegro z CC 10 , 3xSerwa robbe male plus maly ale ciezki odbiornik robbego.

Ster wsyokosci na pull-pull, reszta to popychacze 1,5mm wunglowe.

Enjoy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Model jak kazdy inny , typowy depro-szok.

Zwis to w sumie nic trudnego, najgorzej jak model zacznie leciec normalnie i nabierze predkosci... Tak bylo np. w 1:25 na filmie kiedy model uderzyl dziobem w sufit :) Na szczescie silnik sie nie wylaczyl, na filmie wyciszony jest dzwiek wiec nie slychac tego (ani tez niestety nie widac) jednak na suficie zostal delikatny slad:)

 

Na koncu odpadlo mocowanie silnika wraz z silnikiem od deseczki ktora jest przyklejona do modelu. Srubeczki byly juz mocno zmeczone i odmowily posluszenstwa :) Teraz zostaly wymienione, zaklejone i mam nadzieje ze juz takiej przykrosci mi nie sprawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super filmik.Uwielbiam patrzeć na loty typu indoor.Większość naszych kolegów na pewno nie zdaje sobie sprawy co to jest latanie w ciasnych pomieszczeniach i co to jest tzw.presja ścian oraz zerowy margines błędu. Zawis w tak ciasnym pokoju w którym jeszcze wisi żyrandol to wielki majstersztyk . Gdzie można zdobyć plany tego modelu ? Czy dobrze przeczytałem jego waga to 140g z aku ? Jaki to jest silnik CC10 i z jakim śmigłem.

 

Pozdrawiam

Achim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CC10 to regiel - castle creations 10A - kupilem na allegro razem z silniczkiem- jakis brytyjski chyba- na 2s latam na smigle 9x4,7 lub na 8x4,3 film krecony byl na tym pierwszym. Tak, waga to 140g, mozna jeszcze troche zbic - miedzy innymi pull-pull na kierunek, lzejszy odbiornik i chyba tyle :)

 

Zawis to chyba byla najlatwiesza rzecz jaka cwiczylem w domu - powoli przygotowuje sie do pierwszej petli i beczek w tym pokoju - moze za tydzien albo dwa jakis nowy filmik nakreci sie.

 

Co do planow to gadaj z kolega elektryki_rc - to jego projekt.

 

Ciesze sie ze Ci sie film spodobal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawko_k, latam na maxymalnych wychyleniach, jest to na oko 45° albo i wiecej i wysokie expo. Fotki najwczesniej za dwa tygodnie beda bo na razie jestem poza domem.

 

Akwarium, plazma, żyrandol :shock: A śmigiełko szybko sie kręci :wink:

 

Szczerze powiedziawszy te loty w domu nie sa zbyt madre , o ile wczesniej tylko wisialem i wszystko bylo w miare pod kontrola to teraz gdy probuje cos wiecej wykrecic maly crash zdarza sie calkiem czesto :) To ze pare razy prawie przywalilbym w tv uswiadomilem sobie dopiero po obejrzeniu filmu jednak na nastepne loty mam juz przygotowane pudlo na tv - ale to dopiero za jakies 2 tygodnie najwczesniej :)

 

Co do konstrukcji - plaskownik weglowy na natarciu plus zastrzaly.

L1010416.jpg

 

L1010418.jpg

 

o 4d to sie chyba i rybom udziela bo pływają do tyłu:P

 

Zwroc uwage jakie mam posluszne serwetki - same na stol wracaja z podlogi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.