Skocz do zawartości

Pierwsze zakupy - proszę o dobre rady.


latacz_86

Rekomendowane odpowiedzi

Przy nowym koncie w HK nie ma jeszcze okienka customs declaration.

Co do opłat to w grę wchodzi tylko VAT. Na artykuły modelarskie nie ma cła. Z mojego doświadczenia i kolegów i informacji znalezionych w necie jeśli paczka jest warta mniej niż 50$ nie podlega procedurze naliczenia vatu.

W cenie z magazynu niemieckiego masz już VAT, dlatego jest droższy.

Ewentualny Vat jest naliczany w Polskim urzędzie celnym po pojawieniu się na nim paczki. Dostaniesz list z prośbą o przedstawienie faktury, a najlepiej wyciąg z paypala. Vat jest naliczany od całej wartości paczki z przesyłką.

Czas oczekiwania na paczkę zależy czy masz w paczce pakiety czy nie. Bez idzie ok 2 tygodni. Z pakietami idzie przez Swisspost i może to potrwać nawet ponad miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zamawiać małe, tanie paczki niż kręcić wałki z kwotami. Celnicy znają wartość różnych rzeczy i nie ma co przeginać.

Paczka zawsze idzie przez celnika na wejściu do kraju, zależy czy wyląduje w koszyku "do sprawdzenia " czy nie. Wtedy idzie na odpowiedni urząd celny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jak będziesz miał pecha.

Możesz zamówić pierwszy raz jakąś pierdółkę za parę dolarów, co by mieć za sobą ten pierwszy raz (w HK rzecz jasna).

Przy następnym zamówieniu pojawi się już opcja wpisania "swojej" wartości przesyłki.

Pozdrawiam

 

Trzeba zamówić 2 albo 3 razy i potem dopiero można zaniżać wartość, przynajmniej ja tak miałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.