Skocz do zawartości

T10CG FUTABA FASST 2,4GHz


Johny88

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem czyli potrzeba cos takiego http://www.rcskorpio...wm-50cm-futaba/ oraz programator żeby przypisac kanały do adaptera czyli to:http://www.rcskorpio...u-s-bus-futaba/.

Tylko mam pytanie na jakiej zasadzie programuje się adapter skoro ma wyjscia na 4 serwa? jeżeli podłącze adapter do programatora to skąd programator będzie "wiedział" które z wyjść chcę zaprogramowac (przypisać kanał) no i oczywiście po programowaniu podłączamy adapter do odbiornika do wejscia sbus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Można programatorem lub komputer, CIU-2 + oprogramowanie.

 

Kojani

 

No tak ale to nie jest odpowiedz na moje wszystkie pytania. Dla mnie jest to wszystko czarną magią więc proszę o jasne wytłumaczenia. Kupując tą aparaturę chcę przynajmniej wiedzieć jak mogęjąwykorzystać. Skupmy się, na tym że kupuje programator i tak chce programować, pomińmy komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości to do czego Ci ta wiedza na tym etapie. Czy wykorzystasz więcej niż 14 kanałów w swoim modelu?

Jeśli nie to postudiuj instrukcję, zobacz czy te funkcje oraz miksery będą Ci odpowiadać a S-BUS-em zajmiesz się jak opanujesz nadajnik. No chyba, że kupujesz Futabę tylko i wyłącznie po to aby stosować S-BUS i nic innego no to inna sprawa to mogę zrozumieć Twoje pytania.

Piszę odrobinę ironicznie bo skupiasz się jako nowicjusz (Twoje słowa) na czymś co być może nigdy nie będziesz miał okazji zastosować. Zwłaszcza, że myślałeś też o T10C. Wydaje mi się, że ważniejsze jest aby dowiedzieć się od użytkowników tego nadajnika jak się sprawuje, o jej awaryjności, jak długo trzyma pakiet, jaka jest trudność w programowaniu. Jakie skrzydła można programować jakie ogony i ogólnie o jej funkcjonalności.

Programowanie S-BUS to ostatnia rzecz o jaką bym się martwił. Na pewno to działa i na pewno nie trzeba mieć doktoratu aby sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż 14 to pewnie nie ale więcej niż 8 tak a właśnie z takim 8 kanalowym odbiornikiem sprzedawana jest ta futaba. Ale znalazłem również coś takiego http://www.rcskorpio...ami-pwm-futaba/ - tutaj standardowo zaprogramowane są kanały 9...12 więc to jest to o co mi chodzi i nie potrzebuje programatora :)

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trzeba przekalkulować czy kupować 8-kanałowy zawarty w zestawie odbiornik a potem adapter do 4 serw czy lepiej spróbować dogadać się ze sprzedawcą żeby zamiast odbiornika 8-kanałowego dodał 6014 z dopłatą. Jeżeli będziesz kupował w rcskorpion to powiem Ci że warto do nich zadzwonić i porozmawiać na ten temat. Nie jestem w żaden sposób powiązany z nimi więc reklama odpada ale zawsze warto się dowiedzieć o innych opcjach.

Jestem w posiadaniu 12FG i niebawem nabędę moduł FZ-FM 35MHz bo umożliwi mi to kupowanie odbiorników 35MHZ PCM i G3. W sumie to na rękę mi to że ludzie przeskakują na 2,4GHz bo odbiorniki 35MHz będą taniały więc będę miał w czym wybierać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Sławek dobrze gada. Z chłopakami w RC Skorpion idzie pogadać. Kupowałem tam dwa nadajniki i zawsze byłem zadowolony. Napisz do jakiego modelu planujesz te 10-14 kanałów. Bo latam modelami od 1m do 3,4m i mieszczę się zawsze w 8 kanałach. Może jakiś model 2,4m do 3D to wówczas pewnie więcej potrzebnych kanałów.

A Darek podpowiada jeszcze lepiej. Ja bym brał zdecydowanie ten z telemetrią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wszystko było ok , ale teraz mam b-25 i wyraźnie brakuje mi jednego kanału bo chcialbym na 2 saito przydzielic 2 kanały wtedy łatwiej jest je wyregulować w dodatku planuje odpalic luk bombowy do czego potrzebuje jeszcze jednego kanału. W tym momencie mam mx16s i silniki są na kablu Y a to uniemozliwia mi idealna regulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.