Skocz do zawartości

T10CG FUTABA FASST 2,4GHz


Johny88

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie cały pic polega na tym, że dane mogą być wyświetlane, albo mogą być mówione. Ahhh, ten postęp... :D

 

Masz po części rację - ile użytkowników, tyle zdań na tematt produktu. Tylko porównując T6EXP i Optica 6 - T6 odpada od razu. Żałosne menu? Ponownie, o niebo lepsze niż te z Futaby. Podobnie jak wyświetlacz i kilka innych bajerów. Na 2.4GHz to porządne radio w przystępnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

TooM zauważył niestety czasami denerwującą rzecz - brak przycisku END, który wychodzi od razu do ekranu głównego w T8FG no ale do wszystkiego można się przyzwyczaić.

 

W mojej Futabie T8FG Super v5.0 wystarczy przytrzymać trochę S1 i wraca do ekranu głównego :) gdziekolwiek bym był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprostu po kraksie z graupnerem mx16s nie chce ryzykowac, a wydaje mi sie ze kupując futabe ryzyka sie nie podejmuje(zasięg)

Kurcze jak kupowałem pierwszą aparature 13 lat temu - robbe futaba skysport 4ch (40Mhz) , poźniej miałem Sanwe vanguard 6 channel juz na 35Mhz, w tych czasach nikt nie słyszał o zakłuceniach te aparatury były świetne, a teraz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile przełączników i pokręteł masz w nadajniku? Ja mam 15 więc odpowiedz sobie sam.

A z oprogramowaniem to nie było żadnej magii. Po prostu chcieli zminimalizować kosz wypuszczenia nowego nadajnika więc wzięli już istniejące oprogramowanie od 12 i 14 no i go przycięli do 8 kanałów. Ale ktoś poszedł po rozum do głowy i otworzył resztę kanałów. Zbiegło się to z wypuszczeniem nowego systemu Test. Łącząc dwa odbiorniki R7008SB otrzymujesz w ten sposób 18 kanałów. Niestety na tą chwilę tylko 18MZ potrafi to obsłużyć. Ale mogę się mylić bo nie jestem elektronikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile przełączników i pokręteł masz w nadajniku? Ja mam 15 więc odpowiedz sobie sam.

A z oprogramowaniem to nie było żadnej magii. Po prostu chcieli zminimalizować kosz wypuszczenia nowego nadajnika więc wzięli już istniejące oprogramowanie od 12 i 14 no i go przycięli do 8 kanałów. Ale ktoś poszedł po rozum do głowy i otworzył resztę kanałów. Zbiegło się to z wypuszczeniem nowego systemu Test. Łącząc dwa odbiorniki R7008SB otrzymujesz w ten sposób 18 kanałów. Niestety na tą chwilę tylko 18MZ potrafi to obsłużyć. Ale mogę się mylić bo nie jestem elektronikiem.

 

Chińczycy trochę poszli krok do przodu i są odbiorniki OrangeRX z możliwością połączenia dwóch odbiorników i zrobienia w ten sposób 14CH (2 odbiorniki 8CH Orange) i to na zwykłym Fasst a nie na FassTest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to łącząc dwa odbiorniki równolegle mamy 16 kanałów i to też na zwykłym fasst ,futabę mam od nie dawna i przed zakupem sporo lektury przeczytałem odbiornik z zestawu R6308SBT może pracować w 4 trybach :

1-8CH normal

1-8CH highspeed

9-16CH normal

9-16CH highspeed

highspeed jest dla serw cyfrowych na wyjściach 1-6 w odbiorniku to tak dla jasności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... no to gdzie te 18 kanałów dla 18MZ.

Coś mi się nie zgadza

 

When using 9 or more channels, use an S.Bus

function or use a second R7008SB and link both to

your transmitter.

 

Chyba jednak czegoś nie rozumiem :(

 

EDIT

Jednak w instrukcji piszą faktycznie o 16 kanałach. No to po co te 18 które może obsłużyć 18MZ :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to łącząc dwa odbiorniki równolegle mamy 16 kanałów i to też na zwykłym fasst ,futabę mam od nie dawna i przed zakupem sporo lektury przeczytałem odbiornik z zestawu R6308SBT może pracować w 4 trybach :

1-8CH normal

1-8CH highspeed

9-16CH normal

9-16CH highspeed

highspeed jest dla serw cyfrowych na wyjściach 1-6 w odbiorniku to tak dla jasności

 

Chyba nie do końca tak, ten odbiornik może pracować w czterech trybach, ale podział kanałow jest inny:

Mode A - 8 kanałów od 1 do 8

Mode B - 7 kanałów od 1 do 7 plus S.BUS

Mode C - 9 kanałów od 9 do 16

Mode D - 7 kanałów od 9 do 15 plus S.BUS

 

Tryby Normal i High mają powiązanie z telemetrią, w trybie Normal przekazywane jest napięcie odbiornika plus telemetria z dołączonych sensorów, natomiast w trybie High przekazywane jest tylko napięcie baterii.

 

Kojani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem tryb HS nie jest przeznaczony do obsługi szybkich serw Futaby ? Przynajmniej tak to odebrałem . Tu wycinek opisu odbiornika HS "HS (HIGH SPEED MODE) zwiększa prędkość transmisji kanału do 7ms,"

 

To jest normalne i dlatego opisałem tylko jakie różnice występują w tym odbiorniku po przełączeniu w tryb HS w porównaniu z innymi odbiornikami Futaby.

W trybie HS telemetria z sensorów zewnętrznych nie jest transmitowana.

 

Kojani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze mam pytanie bo jak wcześniej pisałem zdecydowałem się na aparaturę T8fg z tym, że jak oglądam te aparatury w polskich sklepach to jest napisane, że aparatura posiada 14 kanałów ale na samym nadajniku jest napisane "8 channel transmiter" a jak wpisze w google grafika ten własnie model to na zdjęciach widać, że na nadajniku napisane jest "14 channel transmiter". O co chodzi czy sklepy mają stare nadajniki tylko wgrali v5? czy to tylko zdjęcie ??

Bo nie ukrywam, że kupując nową aparaturę wolałbym wszystko jak należy czyli głupi napis 14 channel :D I jeszcze jedno pytanie czy jeżeli chcemy zastosować technologie SBUS to musimy mieć serwa SBUS futaba? takie jak to http://www.rcskorpion.pl/towar/futaba-s3072hv-high-voltage-s-bus-servo/ ? czy mozemy miec serwo dowolne ? Bo nie wiem jak to jest do końca ale jeżeli mówimy o sbus to znaczy że mamy kilka serw na jednym kablu, które musimy zaprogramować (pokazac kazdemu z serw na jakim ma dzialac kanale) czy tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć z napisem 14 channel to kup właśnie takie ( do niedawna były droższe od tych bez napisu o około 100zł). Mnie to byłoby obojętne , zwykła 8-ka z softem 5.0 to to samo co 14 channel. Co do SBus, poczytaj kolego o tych elementach na rcskorpion.pl a konkretniej o adapterze sbus-ppm. Adapter pozwala na podłączenie do S-Bus 4 zwykłych serw. Koszt około 250zł za sam adapter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.