Skocz do zawartości

Energy wersja benzyna rozpietosc 180 cm.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie po dłuższej przerwie ,jako ze sezon koncertów dobiegł końca czas rzucić coś na warsztat przed powrotem do kontynuacji budowy Jaka 12 .Wybór padł na model który już miałem ale w wersji 150 cm z silnikiem 10cc .Powiększyłem tym razem plany do 180 cm rozpiętości ,napędzał go będzie silnik GF 26i oczywiście benzyna jak tylko załaduje fotki na serwerek zaraz zapodam.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

coś dzisiaj podłubałem oszlifowany grzbiet i zabrałem się za statecznik konstrukcja statecznika to balsa 5 na 12 mm plus listewka 3 na 5 potem calosć pokryta balsą 1,5 mm myślę ze powinno wytrzymać

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

mam mały dylemat podłużnice wykonane z listew 3 na 8 czy wypełnienia między nimi wykonać z balsy i sperforować czy też może zrobić kratownice prosze o podpowiedz w tym temacie

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie tylnego statecznika nie jest zbyt delikatne ? do tego dodasz drgania z silnika i będzie wpadał w duże wibracje aż coś się urwie.

 

Od góry jest podłużnica zamknięta od góry i dołu a pod statecznikiem listwy również zamknięte twardą balsa 3 mm w mniejszym było bardzo sztywno myślę że tu też zda egzamin,dodatkowo te boczki pod statecznikiem też będą zamknięte ,pójdzie tam sklejeczka ponieważ tam zamontuje serwa SW sądzę że to dodatkowo wzmocni mocowanie. Dalej nie wiem co z tymi bokami krata czy balsa z otworami ?

 

Ciąg dalszy prac nad usterzeniem ,troszkę podłubałem

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

po trzech dniach od rozpoczęcia projektu całość narazie prezentuje się tak

 

Dołączona grafikaałość narazie prezentuje się tak

 

A tu z serduszkiem

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wyposzczony byłem i głodny dłubaninki, jak widać jeszcze ręka nie wyszła jeszcze z wprawy posługiwaniu się piłką włosową a że jestem na tak zwanym chorobowym i żeby zonie nie podłazić pod rękę to zabrałem się za robotę teraz tydzień przerwy i w przyszły weekend prace nad skrzydłem.

 

Tak jak mówiłem zabrałem się za skrzydła/o ręczny laser zadziałał i tak powstały żeberka ,niestety nie w sosie heh,coś tam z moim małym pomocnikiem podłubaliśmy i powstało takie coś, myśle że nie jest źle . Czas na lotki ,potem szlif i oklejanie ,myślałem nad żółtym spodem i czerwienią z niebieskim na górze .Poniżej foty z postępu prac.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a w dxf nie masz ? na stronie autora sa tylko w dwf , no nic spróbuję je jakos skonwertowac , ja drukuję na a3 ;) zawsze trochę mniej sklejania. Ale dziex za propozycję.

 

Mam dwf i w programie ktory on proponuje ustawiałem 163 % wyszedł 158 cm rozpiętości byłm idealny pod 10 ccm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc model nabrał barw, mimo słabego zainteresowania wątkiem ciągnę temat do końca . Na chwilę obecną zamontowałem linki SK no i jak widac okleiłem tym co udało mi sie zakupic w sklepiku,myśle że nie jest tragicznie ,zamontowałem motor tymczasowo jutro chciałbym zrobic goleń podwozia o ile czas pozwoli w końcu stanie na własnych nogach heh.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie halo ze zdjęciami przynajmniej u mnie ...

6kg serwa w 18,m Extra z f3ma na lotkach i po 2 na wysokości dają radę.

Ale na szybkie reakcje na modelu to bym nie powiedział, ale polatać się da więc dużo zależy od stylu latania.

 

Tomaszu już zakupiłem osprzęt,kierunek 10 kg ,lotki 4,7 kg ,wysokość 2 razy 6,5 kg powinno działczyć u mnie foty oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.