Skocz do zawartości

Futurion


piotr555
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym przedstawić Wam r futuriona niestety narazie bez elektryki i nie mam całej relacji z budowy ponieważ zdjecia nie działaja nie wiadoma przyczyna.

 

Przyklejanie wzmocnień dzioba sklejka 3 mm

post-8227-0-15480800-1350129494_thumb.jpg

post-8227-0-29063100-1350129511_thumb.jpg

A tak wygląda cały samolot

post-8227-0-18701700-1350129530_thumb.jpg

post-8227-0-46953000-1350129548_thumb.jpg

post-8227-0-68211500-1350129567_thumb.jpg

 

 

Nie wiem dlaczego ale na zdjęciu wyszły mi krzywe statecznik pionowy i poziomy w rzeczywistości są proste.

Obecnie czekam aż klej wyschnie do końca model jest bardzo łatwy w budowie, niestety elektryki nie dostanie bo nie mam żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to wszystko "pływa" i "pływać" będzie podczas lotu. Zgaduję, że zabrakło Ci cierpliwości, albo nie miałeś odpowiedniego narzędzia do wyprostowania cięć pod kątem na łączeniach elementów, przez co wszystko :skoczyło" i się powykrzywiało.Podczas sklejania takiego krzyżaka części muszą być ścięte bardzo dokładnie pod kątem prostym (szczeliny, w które wsuwany jest drugi element szczególnie!). Zainwestuj w 4 ładnie przycięte kątowniki lub deski, albo sklejaj model na grubym blacie z prostopadłą krawędzią. Inaczej model będzie wyglądać i co gorsza latać krzywo. Ja bym zaczął od początku. Nie zniechęcaj się, tylko dąż do perfekcji !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od początku.

 

Chyba nie ma sensu. Śmiem twierdzić, że kolega nie jest zbyt doświadczony, więc niemal na pewno i tak go rozbije, tym bardziej, że jest zrobiony ze zwykłego depronu. Drugi zrobi wtedy, kiedy ten zakończy żywot.

Co do tej sklejki, to jest po prostu tragedia. Zobacz sobie kolego, jakikolwiek model F3P albo F6B zbudowany przez kogoś kto ma chociaż trochę doświadczenia.- 0 sklejki i balsy. Nawet cięższych modeli nie obkleja się w ten sposób. Budowa halówki to walka dosłownie z każdym gramem. Kiedy poprawiam coś u siebie i widzę, że model jest lżejszy chociaż o 1g, poprawia mi się humor. Jaki silnik zamierzasz do niej wsadzić?

Brakuje Ci za to wzmocnień w kadłubie, a dokładniej chodzi o 2 paski depronu wklejone pod kątem 45 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.