Skocz do zawartości

Moje pierwsze depronowe latadło ;)


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie dłubię - RV stoi, Jantar / Discus też stoi, to się wziąłem za depron ;)

 

na razie mam tyle:

 

44b404409b7e5ef0.jpg

 

dcdd6d8ea5b53a37.jpg

 

90bee456b0fbcbb6.jpg

 

0d96f15b7e709b5a.jpg

 

3f0320a20f4f2eb6.jpg

 

Rozpiętość taka jak listewek czyli 1m, długości nie pamiętam - zobacze jak poskładam

 

Planowane wyposażenie:

 

4x Esky 8g (zobaczymy co są warte)

Regulator 30A Dualsky (taki mam to co bede nowy kupował ;) )

Silnik Keda Model wersja M - daje mi prawie 1kg ciągu ;)

Zasilanie... mam pakiet 1700 3s ale boje sie, ze bedzie za cięzki - chyba wyląduje 1300 3s

 

Fajnie by było, jakbym się w całości w 400g zmieścił - ile wyjdzie - zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KEDA ? do 400 gramowego modelu ?

Marcin Ty się Pana Bozi nie boisz ?

Czekam na dalsze realcję, wiesz że lubię "to zielone paskudztwo" :)

 

EDIT.

Od razu moja uwaga co do Twojego modelu, wszak już pare depronów poczyniłem.

Usztywnij koniecznie kadłub od spływu skrzydła do samego końca, jak przyglebisz parę razy to sorry za słowo , ale d.... Ci odpadnie :)

Nawet gdy nie przyglebisz to biorąc pod uwagę napęd jaki chcesz zastosować, tył w pewnym momencie stanie się diabelnie wiotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku -taki motor akurat mam wolny z bezszczotek. Ale zastanawiam się nad czymś słabszym - lżejszym. Masz jakies konkretne propozycje? Ja mam jakiś ''dzwonek'' ale ma łozyska rozklekotane więc raczej go nie zamontuję. A może taki jak Ty masz by się nadał - zobaczymy jak z wagą wyjdę - chciałbym mieć ciągu więcej niż wagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waszmości, jak wpisać raczycie w oknie które pod hyperzłączem tymże http://www.profili2.com/eng/plans.asp otworzyć się raczy, nazwę prostą acz wielce tajemniczą ''Fantastic'' to otrzymasz Panie plany i zdjęcie modelu owego. Jam co prawda planom niewierny i tylko po trochu trzymać sie ich będę, niemniej jednak załozenia głowne to spełniło, wyciąć podstawy umożliwiło. A reszta to już na żywioł poszło, co z tego wyjdzie - nikt tego nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacnie, Panowie szlachta, zacnie dysputy owe prowadzicie. Slowo pisane orezem narodu niechaj pozostaje. Drogi wasci Anasazi nie zalujcie nakladow i srodkow wszelakich na wykonczenie owej maszyny po niebie plynacej, wprawe w obrobce i satysfakcje ogromna niechybnie zyskasz a i uznania waszmosciowie okoliczni ci nie poskapia.

Czego ja i okoliczna kompanija z calego serca zyczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele, mało czasu bylo. Z ciekawosci zlozylem do kupy to co mam :

 

d8d29e05084dd6fc.jpg

6c5920d1bd7f1640.jpg

 

 

skrzydlo dalem tak zeby cos bylo widac - nie jest jeszcze oklejone z drugiej strony - musze mu zrobic otwory na serwa.

 

Przy ogonie pomyslec nad lekkimi i trwalym polączeniem połowek steru wysokosci - jak nic nie wymysle to zrobie 2 popychacze połaczone w Y ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Źle. Zamknąłem skrzydło, jest trochę skręcone :/ Ale minimalnie. Poza tym kadłub z dołu zaklejony, została góra -ale to jak zamontuje półki na pakiet i serwa. Generalnie robię wolno bardzo bo czasu mało i w garażu zimno, a poza tym łeb mnie boli po godzinie zabawy z Uhu Por :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.