Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze aparatury do 500zł


kbr1

Rekomendowane odpowiedzi

Z używek aktualnie na allegro można trafić futabę FC 16 za 260 lub FC18 (licytacja) do tego można dołożyć moduł i po sprawie. Zapewne są jeszcze inne aparaturki na allegro ale te rzuciły mi się w oczy. Niestety ale za 500zł trudno kupić coś nowoczesnego i zaawansowanego. Pomyśl jeszcze nad tanią Sanwą 6 ( Airtronix/USA) Kosztuje 525 a odbiorniki nie są jakieś drogie jak np: w Futabie. http://www.model-fan.com.pl/index.php?p5242,sanwa-sd-6g-fhss-2-4ghz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zacząłem interesować się RC, to wszyscy dookoła polecali mi Hiteca. pierwszy był laser 4 (niezawodny i najprostszy) i ta prostota była jego wadą ( mikser V i delta i to wszystko ). w miarę rozwoju modeli, którymi latam wzrosły wymagania co do sprzętu. kupiliśmy z kolegą po opticu 6 sport ( 35mHz). używamy ich od 2,5 roku i poza zeszłorocznymi problemami z zakłóceniami (winne były serwa corona cs 929mg) oraz "wyczerpaniem" pakietów ni-mh (teraz mam lipola 2S 2200mah) nie ma do nich zastrzeżeń. ceny odbiorników tez nie odstraszają. 8-kanałowy hitec to koszt ok 120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te serwa i nie miałem z nimi żadnych problemów, być może dlatego że używałem odbiornika PCM (Futaba) . W naszym mieście trzech kolegów używało Opticów 6 35MHz , każdy z nich miał jakieś przygodny z zasięgiem i zakłóceniami że o problemie z kontaktem na stykach modułu w.cz nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyborem koledzy to jest tak że każdy jest cwany i zapewne doradzi coś wspaniałego np turnygy albo inne chińskie wypociny które za pół roku wyląduja w smietniku bo coś zepsuje. Zaproponowałem koledze graupnera bo to dobra firma gwarantująca jakość i możliwość naprawy sprzętu . Brak wyświetlacza nic tu nie ma do rzeczy bo to radio posiada telemetrię , dobry zasięg i pozwala na podłaczenie wyświetlacza w późniejszym czasie . Dodatkowo odborniki systemu hot posiadają miksery programowane z poziomu LCD lub komputera klasy PC . Najtańszy miniaturowy odbiornik systemu HOTT kosztuje 31€ ma 800m zasięgu i działa znakomicie . Pisanie opowieści typu miałem okazję kupić nadajnik w promocyjnej cenie ale nie kupiłem jest raczej nie trafionym stwierdzeniem i pewnie za pół roku ktoś bedzie żałował tej decyzji. Używam HOTT w wyczynowych modelach F3F i przesiadłem się na niego z DSM2 i DSMX firmy JR . Dlatego bo w przeciwieństwie do DSM2 HOTT binduje się błyskawicznie i działa bez problemu . Może koledzy powiedzą które z proponowanych nadajników w cenie do 500 PLN posiada telemetrię , możliwość rozbudowy o wyświetlacz lcd , telemetrię i możliwość aktualizacji . ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jestem pod wrażeniem ilości postów:)I pomocy w wyborze :)

Chińska wersja kusi najbardziej bo cena dobra:) Ale nie chce być rozczarowany zakupem:)Ale za 350zł cała aparatura:):

http://allegro.pl/aparatura-turnigy-9x-2-4ghz-nowa-i2710443320.html

A natomiast Sanwa najbardziej chyba rozsądna będzie?(Tylko czy ona nie jest też przez Chińczyków zrobiona?:-))

Szukam i przemyślam wszystkie opcje dalej jak coś :)Ale na coś trzeba się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to 70% elektroniki produkuje się w chinach i na tajwanie tyle że linia produkcyjna może mieć kontrolę jakości lub szybkości ;) . Sanwa jest bardzo popularna w USA ale o tem rynek walczą też Futaba i JR . W Niemczech na tą chwilę najpopularniejszy jest Graupner Który pod marką własną sprzedawał produkty JR i Spektrum . Ja zaproponowalem HOTT bo to jedno radio z telemetrią i odbiornikami które pozwala na przesiadkę w górę na 12 czy 16 bez konieczności wysprzedawania się z 10 odbiorników itp. Po prostu jeśli kolega uzna że z czasem nie będzie mu wystarczało MX-10 sprzeda ją i kupi sobie MX-12 lub mx-16 a resztę odbiorników zostawi do nowszego radio .

 

p.s Kolega Wojtass_nt napisał ze MX-10 to radio 4 kanałowe jednak nadajnik obsługuje 5 kanałów . Proponuje uzupełnić wiedzę przed pisanem o rzeczach których jak widać się nie zna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak kolerga ale ja nie użył bym radio turnigy czy innego wynalazku z HK do śmigłowca. Pomijając to że może się to rozbić to można zrobić komuś krzywdę lub narazić siebie i osoby postronne na kalectwo lub śmierć . Pewnie są tacy którzy latają modelem za 4 tys i nadajnikiem turnygy ale pomijam przypadki skrajnej nieodpowiedzialności i głupoty która wyjątkowo potwierdza tylko fakt że nadajnik musi być niezawodny i pewny a takim chińskie produkty rodem z HK nie są ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam zamiaru udowadniać na sile swojej racji tym bardziej że większość znawców skończyła na sprzęcie rodem z chin i nigdy nie miała w ręku JR12X czy MC-20 . Rzeczy o których mówię są napisane na podstawie moich doświadczeń ze sprzętem wyższej klasy a ponieważ miałem okazję naprawiać i programować urządzenie sterujące o nazwie turnygy 9X czy jakoś tak się zwące śmiem twierdzić że to się nadaje co najwyżej do sterowanie piankolotem za 10$ lub samochodzikiem i to tam gdzie jest mało ludzi żeby nikomu nie zrobić krzywdy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, jak zwykle Twój post jest kontrowersyjny, chyba zapomniałeś że temat dotyczy radia do 500zł a nie do 5000 zł. Równie dobrze mógłbym napisać że polecam Futabę 12FG bo mam taką i jest ok. Jednak co mogę odradzić a co tanio można kupić czasem na allegro to Graupner MC-10/12 oraz 14/15. Żaden to cud techniki pomimo że obie mają komputery. Nie wiem dlaczego na siłę promujesz JR-a czy Graupnera ale to Twoja sprawa. Zwróć uwagę że padło pytanie o sprzęt do 500zł a nie o taki żeby go wymieniać za jakiś czas. Dla Ciebie być może granica 500zł jest na tyle elastyczna że "można trochę dołożyć" i nim się obejrzysz będzie to 1500zł. Wygląda na to że kto nie używa graupnera czy JR-a z wyższej półki jest dla Ciebie człowiekiem niższej kategorii. Zauważ że to nie Ty będziesz używał tego sprzętu tylko kolega. I na koniec - weź pod uwagę że nie każdy kocha telemetrię i gadające nadajniki lub też te funkcje nie są przydatne a po co w takim razie przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tyle - "kiepskiej baletnicy i rąbek u spódnicy"...

 

Znam gościa, który z TG9X z modułem UHF RangeLink lata FPV na odległości po kilkanaście-kilkadziesiąt km... i jakoś nie narzeka.

 

Sobie bym tego radia nie kupił (za mało ergonomiczne jak dla mnie), ale prawda też jest taka, że sprzęt masowo produkowany i masowo używany - może być lepiej przetestowany (w końcu testuje go kilkadziesiąt tysięcy użytkowników, a nie kilkuset czy kilka tysięcy) - jeśli jakieś usterki mają się pojawić, lub są błędy w oprogramowaniu - to już się pojawiły, a błędy ktoś znalazł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do tej ceny należy doliczyć koszty przesyłki i ewentualne odsyłanie w wypadku naprawy gwarancyjnej. Wtedy już nie jest tak różowo.

 

Zamawiałem z UK do PL ostatnio silnik, jak i wiele innych rzeczy nie związanych z modelarstwem i spotkał mnie pewien paradoks.. Przesyłka RoyalMailem czyli tamtejszą Pocztą Polską kosztowała mnie 2.99 funta, czyli w przybliżeniu 15 zł. Paczka trafiła bez problemu na działkę bez numeru adresowego. Jedyny mankament to 2 tygodnie czekania, ale koszty wysyłki nie są tu żadną barierą nie do przeskoczenia. Pozostaje jednak wciąż problem w wypadku naprawy gwarancyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale koszty wysyłki nie są tu żadną barierą nie do przeskoczenia. Pozostaje jednak wciąż problem w wypadku naprawy gwarancyjnej.

 

Oczywiście, że nie są. Miałem tylko na myśli, że cena przesyłki z HK będzie kilkukrotnie wyższa niż w kraju. Tak na szybko przeliczyłem, że różnica w cenie (aparatura+koszty wysyłki) to około 100PLN. W tej różnicy musimy uwzględnić ewentualne koszty wysyłki reklamacyjnej, no i oczywiście ryzyko naliczenia VAT-u przez UC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zakupiłem sobie moduł FrSky DIY ( z telemetrią ) i użytkuję go z powodzeniem już w piątym radiu - od Optika po Royal Evo .

Jakość FrSky jest trudna do podważenia a cena odbiorników bardzo atrakcyjna ( w tym z telemetrią ). Jak dla mnie jest to świetna alternatywa , mogę zmieniać nadajnik w zależności od potrzeb i zasobności portfela nie zmieniając całej reszty - polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poczytałem trochę i się podowiadywałem i na 99% będzie Aparatura Turnigy 9X wersja 2.

Na początek powinna wystarczyć.Co by nie mówić to cena jest jej największym plusem.

Mam zamiar ją kupić w Polskim sklepie.

Pewnie teraz wybuchnie burza na temat Turnigy:)ale jest sporo użytkowników co sobie ją chwali więc mnie to przekonało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.