Skocz do zawartości

problem z pionierkiem 1400


klimor24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Wybaczcie, że post pod postem, ale nie ma sensu zakładać nowego tematu.

Chciałbym zapytać doświadczonych kolegów o stabilizator lotu.

Kupiłem ostatnio kamerkę 808 #16 Lens B i chciałbym nagrać jakiś filmik lub zrobić kilka foto.

Próbowałem tego z breloczkiem 808 z alledrogo... wiadomo jaka jakość, ale chodzi o to, że modelem miota jakby go szatan opętał. Zbyt wiele ładnych ujęć nie da się nakręcić.

Pomyślałem, więc o stabilizatorze lotu. W pierwszym momencie myślałem nad złożeniem całego FPV z wszystkimi udogodnieniami, ale niestety mój budżet jest ostatnio aż za bardzo nadwyrężony.

 

Trochę czytałem i przeglądałem różne strony, ale chciałbym zaczerpnąć porady doświadczonych modelarzy.

 

Aparaturę i nadajnik mam standardowe z RTF'u (i tak mnie zaskakują, bo nie spodziewałem się, że aż tak wysoko mogę na niej latać - oczywiście bez przesady).

Standardowe są także serwa. W tym momencie mam pytanie... Czy koniecznie muszę je wymienić na jakieś programowalne? Nie wiem czy dobrze mi się wydaje, ale z tego co wyczytałem dowiedziałem się, że taki stabilizator programuje się przez USB i chyba nie muszę wymieniać serw.

 

Jeden z takich stabilizatorów znalazłem na abc-rc i się nazywa JCX-M6.

Z tego co widziałem, to ta płytka potrafi ciekawe rzeczy i o to mi chodziło.

 

Proszę kolegów o jakieś komentarze.

Może zaproponujecie mi jakiś inny stabilizator?

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc,

 

Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

".. wiadomo jaka jakość, ale chodzi o to, że modelem miota jakby go szatan opętał"

"Aparaturę i nadajnik mam standardowe z RTF'u"

 

Też myślałem, że modelem miota, dopóki nie zmieniłem aparatury i nie ustawiłem D/R... czyli miotało bo mam za małe doświadczenie, a D/R pomógł opanować płynne reakcje modelu. Na chwilę obecną D/R ustawiam na coraz większy %, ale w nerwach i tach zdażają się sytuacje, że palce za bardzo dygną i miota, więc pozostaje na max. 35 - 40%

 

Chyba, że masz na myśli miotanie na wietrze, ale tu i stabilizator nie pomoże dla kamery, bo nie wyprzedzi podmuchu wiatru, tylko go szybko skoryguje, ale dla kamery i tak już za późno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem filmy na YT, gdzie ludzie latają z takimi cudami i to ciekawie wygląda. Chciałbym tego spróbować. Chciałbym znać inne opinie odnośnie konkretnie stabilizatora lotu.

Znalazłem coś jeszcze, ale chyba to nie dla mojej aparatury. Nie wiem sam, dlatego pytam. Jest to FY-20A.

 

Przykład filmu z YT:

 

http://www.youtube.com/watch?v=xnqBdd-XmD4

 

lub

 

http://www.youtube.com/watch?v=y7piROxp5N4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo próbowałem napisać, ale widocznie źle ująłem, najlepiej poszukać czegoś co będzie za nas latało i filmowało... Sam mam jak na razie małe umiejętności i wiem, że zwyczajną aparaturą nic nie zdziałam, stąd moja odpowiedź jak rozwiązać problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej uważam stabilizator za zbędny, szczególnie w takim modelu co doskonale pokazuje filmik trzy posty wyżej, bez fpv.

 

To jest trochę tak jak ze skrzynią biegów - jedni wolą manuale, a inni wolą automaty ( szczególnie kobiety ^_^ ).

Ale jeżeli chcesz zamontować stabilizator to czemu nie?

 

Chyba najlepszy cenowo będzie KK z Hobbykinga.

W tym temacie masz bardzo fajnie opisany sposób programowania tej płytki ( uwaga wersja Light nie działa z płatowcami ).

 

Możesz też od razu kupić KK2, który jest trochę droższy, ale na przyszłość będziesz go mógł wykorzystać do quadrocoptera i generalnie większość potrzebnych rzeczy możesz ustawić bezpośrednio w kontrolerze.

 

Jest jeszcze kilka innych stabilizatorów z i bez autopilota, multiwii, ale te z Hobbykinga są chyba najtańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.