Skocz do zawartości

KK fc z HK v2.0 jako żyroskop w samolocie


GPiotr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Czy ktoś eksperymentował z takim cudem ?

Nabyłem jakiś czas temu taką płytkę właśnie co by się nią pobawić w samolocie bo wyczytałem, że powinna działać.

Nabyłem również programator avr do tego ustrojstwa i on nawet działa.

Wygląda to tak - korzystając z programu kkmulticopter flash tool wrzucam na procesor program Aeroplane v2.X

Program informuje, że wszystko jest OK.

Restart odbiornika i płytki.

Serwa się ustawiają w "jakiejś" pozycji blisko neutrum, po kilku sekundach wychylają się na maxa w którąś stronę.

Dioda na fc świeci światłem ciągłym od samego podpięcia zasilania.

Serwa nie reagują na jakiekolwiek ruchy drążkami, nie działa nic. Przy poruszaniu samolotem również nic się nie dzieje.

Wyczytałem, że trzeba kontroler "uzbroić" - w przypadku kopterów. Tutaj dioda świeci od początku co by wskazywało na to, że jest uzbrojony. Próbowałem różnych wychyleń drążków wg instrukcji kk ale kontroler nic sobie z tego nie robi.

Potencjometry mam ustawione na 0 ich przekręcanie nic nie daje.

Płytkę mam podłączoną przez wszystkie 4 kanały odbiornika wg opisów na płytce.

Czy ktoś może mi pomóc w uruchomieniu tego ustrojstwa ?

Na googlach znalazłem masę informacji jak to skonfigurować dla koptera ale jakoś mi się nie udało nic znaleźć na temat użycia tego w samolocie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.