Skocz do zawartości

Nadajnik i odbiornik 433MH


pawel_244

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie ponownie, jakis czas temu zakupilem w soyter.com.pl moduly (nadajnik i odbiornika 433Mhz) dzis sobie zrobilem do nadajnika dopalke ok 200mW,ladnie smiga, moze za pare dni lub moze dzis moze jutro zribe test zasiegu , SWR anteny 1,4, 1/4 fali.w odbiorniku nie majac nawet kawaleczka antenki bez problemu chodzilem po calym domu 0 szumow ani trzaskow, nadajnik zostal w piwnicy pod grubymi stropami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo zakupujemy modul nadajnika na 433Mhz w sklepie soyter, no i mamy ladny i bardzo tani zestawik, moc okolo 200mW :) Dla nie wtajmniczonych jest to uklad mojego autorstwa wiec oficjalnie zakazuje jego powielania w celach zarobkowych. Nie podalem jeszcze cewki L5- 2zw,nawiniete na srednicy 0,3mm, drutem:srebrzanka grubosc 0,8mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pieknie.Dodac nalezy ze plytke powinno sie zaekranowac metalowa obudowa.

Do dobrego tonu nalezy dodac przepusty ceramiczne i mozna nadawac :twisted:

Dla wiadomosci,dla chetnych wykonac dla siebie taki PA,wkrotce zapewne pojawi sie informacja na temat dlugosci anteny.

 

Pawel,a jak wyglada to w praktyce.Chodzi mi o stabilnosc calego ukladu,zmiany napiec,temperatury,poziom sygnalu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zapomnialem o ekranie jest to bardzoo wazna sparawa, stabilnosc czestotliwosci taka jaka maja rezonatory ceramiczne, modulacja AM. Jezeli chodzi o antene to zapewne beda wszyscy zainteresowani antena malo - wymiarowa taka typowo do modelu 1/4 fali i np 5/8 fali do odbiornika lub nawet do odbiornika calo falowa dobrze zestrojona, mysle ze jutro wykonam testy zasiegu z antenkami 1/4fali w odbiorniku i nadajniku. Wiem ze moduly umosliwjaka transmisje nawet do 9600kbits/s. Trasmisje cyfrowa przetestuje w innym terminie. Pobor pradu tego ukladu to 180mA, przy 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, transmisja RS przetestowana narazie w moim malym laboratorium chodzi super z tymi modulami. Pwiem tak na 9600kbits/s nie chodzilo mi wogole, 4800 jeszcze jest OK, ja sobie ustawilem na 2400 i pyka elegancko nawet przy slabych sygnalach :) Lada dzien zamieszcze fotke antenki, ladna antenka wystrojona na SWR 1,3/1,4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.