Skocz do zawartości

Yak 54 Rcleague 2,16 metra


Rekomendowane odpowiedzi

No to ja tez pokaze co ostatnio sobie zlozylem http://www.gforce-rc.co.uk/catalog/product_info.php?cPath=21&products_id=30 . Model kupilem za bezcen 1000 zl dzieki uprzejmosci jednego z kolegow z RC Torun. Model bradzo ladnie wykonany, waga do lotu z silnikiem DL50 (kupiony w NASTIKU- dzieki Grzesiu jeszcze raz!!!) wyszla 7,5 kilo. Bez kombinowania z rozmieszczeniem pakietow SC wyszedl dokladnie na rurze laczacej skrzydla co daje nadzieje ze caly model jest rownie przemyslana konstrukcja ;)

Producent podaje dlugosc kadluba 176 cm i troche sie obawialem co z tego wyjdzie, na szczescie model ma okolo 193 cm wzrostu wiec proporcje jak najbardziej prawidlowe.

Jestem maniakiem latania 3D i nie jestem pewny czy lotki spelnia sie w tej roli, jesli nie trzeba bedzie pomyslec o nowych skrzydelkach.

 

dscn0004ay8.jpg

dscn0005hp9.jpg

dscn0012aqk3.jpg

dscn0014lyk3.jpg

dscn0015adc9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

witam

jaki setup masz w tym Yaczku , no i jeśli moge coś wtrącić to moim zdaniem modele klasy 50cm nie są najlepsze do 3D , np, Funtana 90 przy 176cm rozp, około 3,5 kg , dobry model akrobacyjny na silniku na metanol o rozp 2m mieści się w 5 kg a większy tylko o kilkanaście cm model na 50 tkę waży już 2,5 kg więcej tj, 50% więcej, w przeciągu kilku ostatnich lat szukalem modelu który by latał dobrze 3D , miałem CAPa232 ,Diablotina XL ,EDGE 540 ,no i ostatnio EXTRE 300 z C-ARF ,no i wciąż rozczarowania , tą ostatnią extrą miał okazje polatać czołowy zawdnik F3M , latający na codzień modelami 3m i powiedział że jak by miał latać modelami o takich własnościach lotnych to by rzucił modelarstwo , ciekaw jestem jak u ciebie Paweł wypadnie porównanie Yaka i Funtany , myślę że będzie obiektywne i pomoże innym forumowiczom w wyborze kolejnego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tutaj flaki sobie wypruwam, żeby zdobyć kasę na mojego mercedesa. Ciesze sie jak dziecko z każdego kupionego elementu. Poleruje model co drugi dzień a teraz się okazuje, że mój mercedes to tylko Tico:P ech...:P

 

 

a żeby nie było tak całkiem OT. Pawle, nie widzę dokładnie na zdjęciach ale wydaje mi sie, że nie masz wyciętego otworu do studzenia od spodu maski. tzn nie tyle do studzenia co do zrobienia "przeciągu" w masce. To tylko wrażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam nic przeciwko offtopikom ;) pracuje w motoryzacji wiec to tez lubie. A wracajac do tematu to odpowiem od tylu

Rabbit, nie musialem wycinac mordy dla przeciagu, bo ma prostokatne przetloczenie i spory wylot dla powietrza. Przez niego wychodza 2 niebieskie przewody - wentylacja i tankowanie.

Darek, moj setup to: hs625 x2 na polowkach wysokosci, hs645x2 na lotkach, hs985 na kierunku, jakis plastikowy standard futaby na gazie. Aku do zaplonu 4,8V 1500 mah sanyo, zasilanie odbiornika Sanyo/Robbe 1700 mah 6V, oczywiscie wsio nicd.

 

Ci co mnie znaja to wiedza jaki jestem niecierpliwy. Mimo pogody pod psem pojechalem dzis na lotnisko z maszynka. Mialem nadzieje na chociaz 1 lot, ale skonczylo sie na pyrkaniu na glebie. Brak mozliwosci lotu (zaraz opisze jego przyczyne) zmusil mnie do pokolowania po pasie, czego szczerze nie lubie, bo samoloty do latania a nie do jezdzenia sa :) Jezdzi niezle, fajnei skreca i w ogole, huehuehue. A nie polatalem bo zgubilem srubke mocujaca orczyk na serwie- serwa z metalowymi trybami sa fajniusie itd, ale dopiero z czasem czlowiek nabiera nowych nawykow- ja dzis nabylem nawyk wkrecania srub mocujacych orczyki na klej :) Opatrznosc uchronila mnie przed rozwalka modelu- gdybym w locie zgubil srubke i stracil 1 ster to az strach pomyslec co by bylo :faja:

 

Czekam na jakis cieplejszy weekend i w gore :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Yakovlev polecial :D Mialem stracha, to pierwszy taki duzy model w moich rekach. Na szczescie obawy okazaly sie zbedne- jednak to prawda ze im wiekszy model tym lepiej sie nim lata. Model nie wymagal trymowania, moze 1 klik wysokoscia i ze dwa sterem kierunku bo lecac pionowo w gore lekko odbijal w lewo. Teraz powoli nadchodzi czas na zabawe srodkiem ciezkosci- jest lekko tylny w stosunku do zalecien producenta ale jest jeszcze spory zapas stabilnosci.

Moje objekcje co do skutecznosci lotek nie znalazly potwierdzenia w rzeczywistosci. Moge nawet smialo powiedziec ze sa idealnie dobrane do skrzydel i do modelu. Podczas szybkiego lotu kreca bardzo szybko modelem, ale nie tak idiotycznie szybko jak np w Funtanie 40. Za to dzieki wiekszej glebokosci lotek blizej kadluba, podczas figur w przeciagnieciu loteczki nie traca swojej mocy. Zyletki jaczkiem wychodza bardzo wdziecznie- na dotkniecie steru- i badzo rowno.

Rabbit chciales wiedziec jak z predkoscia 645mg- na moje oko jest gitara. A bedzie jeszcze lepiej jak wylacze expo z lotek.

Jesli chodzi o fikolki 3d to: rolling harrier jest boski, gdy zaczal wiac wiatr stalem w miejscu krecac rolle - wypassss :D, winda taka sobie bo za ciezka mordeczka byla, podobnie z harrierem. Za to czuc ze w modelu drzemie potencjal do 3d- w przeciagnieciu troche buja ale jak dociaze mu dupeczke to bedzie ogien.

DL50 to wspanialy silnik. Pieknie chodzi ma mnostwo mocy i pali tak malo ze az smiac sie chce. W koncu mam tanie latanie :D

 

Jutro bede mial film, jak go obrobie do ludzkich rozmiarow to wrzuce tu linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak oczywiście tylko, że w przypadku takim jak opisujesz to to serwo musiało by być baaaaaardzo wolne;) Roling hariera daje sie kręcić bez najmniejszych problemów na serwach 0,23/60 a to już są wolne serwa;) Stroboskopowa beczka wymaga zdecydowanie większej prędkości. Liczy sie tu moc i szybkość. Jeżeli serwo będzie za wolne to wyjdzie powolna beczka bez wyraźnego "migania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.