Skocz do zawartości

turnigy 9xv2 urwana antena


heksodus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o tą plastikową w nadajniku, to może zastąpić ją np anteną od routera bezprzewodowego.

 

Jeżeli chodzi o sam przewód, to znajdziesz m.in. w laptopie jako antena karty WiFI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

to "zgrubienie" na końcu to po prostu część anteny podłączona do ekranu,

większość producentów stosuje rurkę mosiężna, inni wywijają ekran a jeszcze inni nie dają nic - wybór należny do ciebie, niezależnie na co się zdecydujesz to spadku zasięgu nie powinieneś dostrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

i ja stanąłem przed takim problemem.

po wczorajszej " wywrotce" okazało się że o dziwo prawie jedyną szkodą stała sie antenka w odbiorniku.

 

podpowiedzcie jak rozwiązać syt z przerwaniem w srodku.

 

na forum przewaznie " pozrywane" sa miejsca przy wejściu do odbiornika.

post-11859-0-96054900-1362679649_thumb.jpg

post-11859-0-07429600-1362679661_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

i ja stanąłem przed takim problemem.

po wczorajszej " wywrotce" okazało się że o dziwo prawie jedyną szkodą stała sie antenka w odbiorniku.

 

Skrócić ją, bo antena "właściwa" to ta czerwona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz to urwane, może warto by było zrobić eksperyment i dolutować kawałek kabelka, takiego jak do serwa o długości około 31mm (niby ma być 31,2mm), bez tych ekranów. Napisz później jak z zasięgiem.

 

Edycja; zobacz jeszcze to KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem na forum - ze ekran to chyba wystepuje tylko w niektórych odbiornikach ( jeżeli dobzre zrozumiałem ). i jak piszecie - właściwa antena to właśnie czerwone:)

 

ale przeczytałem chyba z 10 tematów - i w każdym sa rozbieżności co do długości , właśnie ekranowania.

 

Najcieńszy i najbardziej zbliżony byłby kabel ze słuchawek ( np starej nokii ). może nie ma tam ekranu - jednak jest 2 żyłowy.

 

czy teoretycznie żyła główna może być lutowana? w a antenie TV chyba nie jest to zalecane?

 

co do podpowiedzi: linku: a raczej odbiorniuka: u mnie niestety jest jeden pin do lutowania zaraz za drugim.

 

Ale może jakiś kolega mi pomoże to podlutować.

Nie mam aż tak dokłądnego sprzętu - lutownicy. ( precyzyjnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, część czynna znajduje się w tym czerwonym.

2. Długość ekranowania znaczenie ma, ale nie aż tak wielkie.

3. Pomysł z kabelkiem od słuchawek sobie odpuść, to zły pomysł.

4. Po co to lutować jak można skrócić.

 

Tu jeszcze coś do poczytania. KLIK Jednym działają odbiorniki po naprawie, innym niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.