Skocz do zawartości

PZL P-111 "GWIDON" - ToTo-17


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wstyd Tomek-wstyd :) nie czytasz forum , temat rozwijania W (lub ZE Sketchupa) jest ostatnio często podnoszony .

W skrócie: do Sketchupa jest wtyczka UNFOLD TOOL którą rozwijasz w samym programie lub PEPAKURA program do rozwijania na płaszczyznę obiektów z wielu programów ( 3ds, sketchup,googlesketchup ,atuocad.........) w wersji darmowej można rozwijać ,drukować -brak możliwości zapisu pracy (odezwij się na priv to podeślę pełnoprawną wersj)

Poczytaj temat o PZL11 Roberta (Robertus) lub mój o f-16 czy o Autożyro .aaa przypomniało mi się że zrobiłem nawet krótki film o rozwijaniu (w pigułce:) ) jak znajde to wstawie link.

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/33468-rozkladanie-powierzchni-w-3dsmax-samouczek/page__p__419015__hl__+sketchup%20+pepakura__fromsearch__1&do=findComment&comment=419015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ufff, coś udało mi się podziałać.

 

Dalsza walka z "dziobem", dzioba skleiłem z kilku warstw depronu 3 mm, zrobiłem klocek, dokleiłem, wyszlifowałem.

 

toto1722.jpg

 

Zabrałem się za wstępne oklejanie modelu od góry, w sumie pasuje elementy, docinam i wklejam.

 

toto1723.jpg

 

Z dwóch płyt depronu 6 mm rowkami do środka skleiłem stateczniki pionowe, wstępne dopasowanie do kadłuba wygląda następująco, model zaczyna nabierać sylwetki.

 

toto1724.jpg

 

Walka z obudową turbiny od dołu, muszę wzmocnić i usztywnić łoże. Wpierw wkleiłem doszlifowaną płytkę depronu.

 

toto1725.jpg

 

Następnie z depronu 3 mm wklejam "zaczątek" dolnego kanału wlotowego.

 

toto1726.jpg

 

Przy okazji przyklejam z balsy 3 mm krawędź spływu.

 

toto1727.jpg

 

Wracam do kanału dolnego. Łoże zostało z bokami kadłuba połączone pasami ze sklejki owocówki, dodatkowo na sklejkę nakleiłem pasy depronu 3 mm. Wkleiłem dopasowane do obrysu turbiny wręgi.

 

toto1728.jpg

 

Dokleiłem z depronu 3 mm rowka do środka boczne kształtki obudowy turbiny.

 

toto1729.jpg

 

Z pasków depronu 3 mm ukształtowałem wstępnie kanał wlotowy, wkleiłem, od góry całość została zamknięta pasem depronu 6 mm z wyciętym otworem na wlot powietrza, następnie wkleiłem dodatkowy pas depronu 3 mm celem ostatecznego nadania kształtu kanałowi dolnemu. W następnym kroku kanał zostanie dokładnie wyszlifowany.

 

toto1730.jpg

 

 

 

W międzyczasie skończyłem Forda Mutta 1:35 Tamiyi, prawie skończyłem Panzer-a IV ver. G ( 1:35 Italerii) w malowaniu Africa Corps i w połowie skleiłem T-72 ( 1:35 Italerii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.