Skocz do zawartości

Turnigy 9XR czyli to na co wszyscy czekali już niebawem :)


Wojtass_nt

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie mało kto słyszał, że lada moment pojawi się w sprzedaży nowe radyjko Turnigy 9XR.

Wg. donosów powinno pojawić się na dniach w HK. Cena? Wielka niewiadoma.

 

Radyjko będzie wyglądać tak:

Dołączona grafika

 

Niech Was nie zmyli duża plastikowa rączka. To jednocześnie wbudowana antena! :) Radyjko będzie mieć moduły wymienne kompatybilne z JR a w zestawie ponoć ma już znajdować się moduł 2.4.

 

Tak wyglądała ostateczna kontrola jakości:

Dołączona grafika

 

I jeszcze :)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Wojtass_nt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że będzie trzeba skarpetę opróżnić i wytestować nowy sprzęt.

 

Ps. ciekawe ile 9X pojawi się na allegro po wpuszczeniu do sprzedaży 9XR

 

Wszystko zależy, czy nowy nadajnik będzie kompatybilny z odbiornikami które działają obecnie z T9X.

 

 

EDIT:

 

cytat z http://forum.flitetest.com:

 

"Is the Turnigy 9XR backwards compatible with the Turnigy 9X?

 

No.. The 9XR uses the DSM2 protocol, while the Turnigy 9X uses the FlySky protocol. Backwards compatibility will likely be available through a separate module for the 9XR."

 

Czyli jest szansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

What features will the Turnigy 9XR have?

  • The 9XR will natively use the 2.4 gHz DSM2 (Spektrum) protocol. This will mean that it will be compatible with Spektrum and Spektrum-compatible receivers such as HobbyKing's OrangeRX line.
  • The 9XR will also include support for other protocols like DSMX, Futaba's FASST, and FrSky through transmitter modules. (SOURCE: HobbyKing Twitter "module based with inbuilt 2.4 antenna plus options for FASST, DSMX & long range 433mhz plus it looks & feels much nicer.")
  • The 9XR will use an open-source firmware similar to ER9X for the 9X.
  • A built-in port will allow for custom firmwares to be uploaded.
  • The display will have a built-in backlight.
  • The build quality will be better than the 9X, featuring higher-quality switches and components, and allegedly scratch-resistant Corning Gorilla glass.
  • The 9XR will use the same Atmega chip as the 9X.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O już się nie mogę doczekać. Też jestem ciekawy czy stanieje "stara wersja". Ciekawe ile nowa będzie kosztować....

 

 

IMO nie ma szans. Nowa będzie droższa pewnie z 30$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara jest już tak tania, że bardziej obniżyć się nie da. Jeśli nowa będzie kosztować około 100$ + przesyłka to biorę w ciemno.

 

 

... a ja poczekam.

To co mam sprawuje się bardzo dobrze, a lepsze wrogiem dobrego.

 

 

Niech opadnie pierwsza chmura zachwytów i przyjdzie konstruktywna ocena. Wtedy można pomyśleć, choć na dzień dzisiejszy w moim przypadku nie widze kompletnie sensu.

 

 

PS może pobawimy się w typowanie ceny tego radia ? ;)

 

Ja obstawiam 84$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczy jeśli zrobią bardziej intuicyjne i wszechstronne menu bo to z T9X nie zawsze działa tak jak sobie to wyobrazimy. Wielu mikserów nie da się włączyć/połączyć tak jak w JR chociażby. Piszą też że pstryczki będą lepszej jakości- to też plus. Możliwość wgrywania nowego softu za pomocą wbudowanego gniazda- też super opcja.

Jeśli antena wbudowana w rączce działa z każdym modułem jaki się wepnie to jeszcze lepiej bo ja swoją do walizki muszę za każdym razem odkręcać od modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9XR, in production, I finished the manual recently and have seen packaging. We aim to release before Dec-15, and will not announce it so just check the new items page. We're not announcing it or promoting it because production is slow right now (QC is taking a while)

...przed 15 grudnia... kupa czasu kurczę paka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że będzie nowa bardziej atrakcyjna obudowa a w środku stare bebechy czyli zrobili cos dla oka i tyle ...

 

Już pierwszy plus chyba jest.

Wymienność modułów powinna być bezproblemowa.

 

Pewnie oprogramowanie też będzie bardziej sensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw, zacząłem żałować, że nie wytrzymałem i kupiłem turnigy 9x v2 zamiast poczekać na ikserke. Ale jak to zwykle bywa w takich sytuacjach z czasem wraca rozsądek, uswiadomiłem, że żadna z nowych funkcji nie jest mi potrzebna, bo narazie korzystam jedynie z podstaw, czyli coś ale miksery, d/r, expo i nic poza tym.

 

Równie dobrze może się okazać, ze będzie tylko nowe pudełko i standart spectruma, a cena zapewne na początku będzie sporo wyższa od poprzedniczki, nie tylko samej apki, ale i odbiorników. A kto wie czy się jakieś ukryte wady nie trafią?

 

Na koniec dodam jeszcze, że w żadnym wypadku nie jestem przeciwnikie nowego "pilota", tylko zachęcam do chłodnego podejścia do sprawy, aczkolwiek nie wykluczam, że sam się kiedyś pokusze.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.