Skocz do zawartości

Turnigy 9x zniknięcie kanału


Gego2004
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o pomoc użytkowników tego nadajnika.

Stało się tak, że w tarakcie uruchamiania nadajnika dotknąłem przycisku exit i wszystko się wyczyściło.

W trakcie ustawiania na nowo gdy nadajnik pyta o revers na działanie gazu z niewiedzy i głupoty poruszałem prawym drążkiem i poziomym prawym trymerem. Po przejsciu na widok kanału sprawdzając działanie kanał pierwszy wychylił się w prawo i został w tej pozycji.

Konfiguracja jaką ustawiam to acro i mode2 w menu. Kalibracji drążków nic nie zmieniła tyle, że kanał 1 powrócił do neutrum. Zmiana mode na drążkach w menu aparatury też nic nie zmienia tak jak by prawy drążek przy ruchach w lewo i prawo był odłączony.Jedynie trymerem w lewo i prawo na tym kanale można (prawy drążek) uzyskać niewielkie wychylenia.

Chyba zajrzę do środka.

Proszę o porady.

 

No to ciekawość dała efekt czerwony kabel od potencjometru oderwał się(całe szczęście że nie z modelem w powietrzu). Teraz polutuję.

 

Nowym nabywcom tej aparatury radzę przegląd wewnętrzny przed użyciem ( sprawdzenie połączeń lutowanych).

Powodem utraty kanału było oderwanie się kabelka. Krzywo przylutowana płytka z kabelkami do potencjometru powodowała ,że przy ruchu drążkiem w skrajne dolne położenie przewód dotykał do krawędzi obudowy delikatnie sie odginając. Kikanaście takich ruchów i pstryk kanału nie ma.

 

Teraz to chyba pozostaj mi zbierać nie na model a na aparaturkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.