Jump to content

Przeróbka odbiornika


Marek_Spy

Recommended Posts

Witam

dostałem parę uszkodzonych odbiorników i rozbudowałem je na 8 kanałowe. Na przykładzie jednego odbiornika opisze sposób przeróbki .

Odbiornik należy delikatnie rozebrać i sprawdzić czy układem dekodującym jest układ HEF 4017. W moim przypadku był to odbiornik niemający normy wyprowadzeń SANWA wiec przy okazji zmieniłem wyprowadzenia pinów (foto1) . Oczywiście można do odbiornika 4 kanałowego dorobić tylko brakujące 4 kanały.

Przygotowałem również płytkę drukowaną na których zalutujemy piny.(foto2) ( druk pdf)

po zrobieniu płytki i nawierceniu otworów wlutowujemy 8X3 szt. pinów . Umieściłem piny w listwach po to żeby po zalutowaniu były równo.(foto3) W pierwszej kolejności przygotowałem z grubszego drutu mocowania , które jednocześnie mocuje płytkę mechanicznie. Po podłączeniu - i + (zasilanie sprawdzamy wg. HEF 4017 gdzie pin 8 jet - a pin 16 + ) pozostaje nam mozolne lutowanie poszczególnych kanałów w następujący sposób patrząc na wyprowadzenie układu 4017 kanałowi 1 odpowiada wyjście Q1(noga 2) , kanałowi 2 wyjście Q2 (noga 4)... kanałowi 8 wyjście. Po zalutowaniu przewodów mamy już 8 kanałowy odbiornik :) ( foto 5 ) Przed podłączeniem należy sprawdzić czy nie ma zwarć i umyć dokładnie acetonem .

A kolegę Motyla proszę o umieszczenie zdjęć :)

zdjęcia są tutaj http://szabatowski.livenet.pl/szabatowski/marek_spy/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.